Nowa strona ROMB działa. “Wstąp do ROMB!” – to hasło znowu stało się wykonalne.

Nowa strona ROMB działa. “Wstąp do ROMB!” to hasło znowu stało się wykonalne. Przez dłuższy czas przystąpienie do ROMB nie było możliwe. Czas poświęcony na budowę strony, tak naprawdę był poświęcony tworzeniu funkcjonalności bazy członków. Mam nadzieję, że wreszcie wszystko się udało. W praktyce wszystko się okaże. Oby bez zarzutu działało!

Dzisiaj namawiam do przystępowania do naszego stowarzyszenia. Potrzebujemy członków, potrzebujemy finansowego wsparcia. Wszystkie środki są wydatkowane na promocję naszej sprawy. U nas nie ma delegacji, nie ma pensyjek dla działaczy.

W pojedynkę niczego nie zdziałamy, ani ja nie zdziałam, ani wy nie zdziałacie. Stowarzyszenie to przewidziana polskim prawem forma zrzeszania się Polaków w celu prezentowania stanowiska w sprawach publicznych oraz reprezentowania członków wobec władzy publicznej.

Zgodnie z Prawem o stowarzyszeniach art. 1 ust. 2: zakresie swoich celów statutowych stowarzyszenia mogą reprezentować interesy zbiorowe swoich członków wobec organów władzy publicznej.

To bardzo ważna cecha stowarzyszenia, której Stowarzyszenie samo dla siebie nie wykona. Dodatkowo jak stanowi art. ust. 3 Prawa o stowarzyszeniach: Stowarzyszenia mają prawo wypowiadania się w sprawach publicznych.

Ruch Obywatelski Miłośników Broni wypowiada się w sprawach istotnych dla posiadania broni w Polsce. Nasz głos będzie tym bardziej donośny, im więcej nas będzie. Zdecydowanie najlepszą formą społecznego prezentowania stanowiska w sprawach broni jest nasze stowarzyszenie. Nie fundacje, nie stowarzyszenia zwykłe, a ogólnopolskie stowarzyszenie zarejestrowane w sądowym rejestrze.

ROMB liczy już ponad 5000 członków. Jest to całkiem przyzwoity kapitał społeczny, który powinniśmy wykorzystywać i wzmacniać. Wiem z całą pewnością, że obecna władza oczekuje od nas silnego, skupionego, nie rozproszonego, głosu społecznego. Moim zdaniem ROMB, ze swoim dotychczasowym, już ponad 5 letnim istnieniem, z rozpoznawalnością w przestrzeni publicznej, z poparciem społecznym, jest najlepszym sposobem do wyrażania naszych oczekiwań.

Nie zwlekajcie, czasy są trudne…

 • Maciej Ochnik

  Oby ta wersja była bardziej odporna 🙂

  p.s. strasznie wielgachna czcionka na komputerze. Mobilna wygląda ok.

 • Uwaga! Uwaga!
  Po kliknięciu “Przejdź do formularza rejestracyjnego.”….
  wyświetla się okno “Wymagane uwierzytelnienie”
  Co to ma być, działająca strona? Chyba jakieś kpiny!

  • Bartosz Skowroński

   do tego jak chce się zarejestrować to nie dochodzi e-mail z potwierdzeniem i mie da się dokończyć rejestracji.
   ponadto jak zalogowałem się na swoje konto to brak informacji o statusie w stowarzyszeniu i brak informacji o opłaconych składkach.
   i brak szyfrowania co jest karygodne.

   • Andrzej Turczyn

    szyfrowanie będzie

    • Bartosz Skowroński

     czekam z niecierpliwością.

     I taka mała porada że hasła powinny być przechowywane w formie zaszyfrowanej jednostronnie. Do każdego konta dodana jest duża liczba losowa. Hasło+Liczba i to poddajemy szyfrowaniu. Liczbę i wynik szyfrowania zapisujemy, aby sprawdzić czy hasło podane przez użytkownika jest prawidłowe to robimy operację Hasło+Liczba poddajemy szyfrowaniu i sprawdzamy czy wynik szyfrowania jest taki sam. W przypadku wycieku bazy danych z danymi do logowania hasła użytkowników są nie do odczytania.
     Taka forma szyfrowania uodparnia na ataki z użyciem “tablic tęczowych”.
     (są to tabele z hasłami i wynikami szyfrowania do nich, odporność zaszyfrowanego samego hasła jest mała. Tablice dostępne są dla każdego używanego algorytmu. Dla bardzo długich (silnych) haseł tablic nie ma. Nasza “Liczba” robi hasło długim, a to że ją znamy nie przeszkadza aby hasło było bezpieczne)

 • Robert N

  panie Andrzeju skrót do statutu ze strony “Wstąp do ROMB” “Tutaj” http://romb.org.pl/assets/files/statut-romb-tekst-jednolity.pdf zgłasza błąd

 • Andrzej Kacprzyk

  Jest okres rozliczeń pitów . Czy można przekazać 1℅ podatku na cele statutowe ROMB ?

  • Stefan

   Nie można. Takie uprawnienia mają tylko organizacje pożytku publicznego i to pod pewnymi warunkami. ROMB nie posiada statusu OPP, więc z założenia wyklucza to ROMB z prawa otrzymywania 1% podatku.
   Baza uprawnionych OPP jest dostępna na witrynie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem pozytek.gov.pl (menu Baza OPP/WYKAZ).

 • Dziesiątki tysięcy wydajecie na broń, a nie możecie wydać 1000 złotych na informatyka-webmastera-AMATORA???

 • Robert N

  a teraz to już nic nie działa oprócz strony startowej, ktoś coś poprawia?