Potrzebna nam partia polska.

W Polsce powinna powstać partia polska albo Partia Polska, po prawej stronie tzw. sceny politycznej. Niestety po prawej stronie nie ma partii polskich, o jakich bym marzył. PiS niestety poza formułą tzw. patriotyczną, uwzględniającą moralność chrześcijańską, prawicą nie jest. Program gospodarczy to czysty socjalizm i interwencja państwowa. Pod żadnym pozorem nie można nazywać tego programem prawicowym. MAOwiecki nawet wieszczy, że niemiecka waluta EURO stanie się walutą w naszym kraju, nie teraz bo jeszcze za wcześnie. Zamiast stawiać na rozwój klasy średniej, PiS tą klasę gnębi fiskalizmem i nieprzebytym gąszczem administracyjnych regulacji. Nie można nadawać daleko idących uprawnień władczych organom kontroli skarbowej w obecnym złym stanie prawnym i w obecnym złym stanie moralnym urzędników podatkowych. Czy PiS nie ma świadomości, że urzędy kontroli skarbowej to siedlisko byłych towarzyszy? Musi mieć tą świadomość, pomimo tego cynicznie z nich korzysta przeciwko Polakom. Niemal każdego dnia słyszymy o dokonaniach klasy sędziów, a gdyby prześwietlić urzędników skarbowych, jestem pewny, że byłoby po stokroć gorzej.

Socjalistyczny PiS żyje na kredyt i z kredytu, wdzięcząc się siłą rzeczy do międzynarodówki bankierskiej. Kredyt, dług, to nowoczesna forma niewolnictwa, a PiS niestety zamiast z tej niewoli nas wyprowadzać, w tą niewolę nas wpędza – łapkami MAOwieckiego. Rozdęte do monstrualnych rozmiarów potrzeby państwa, czyli socjalizm w Polsce, to nasza codzienność. My jesteśmy zbyt biedni aby stać nas było na rozdawanie pieniędzy, na utrzymywanie tego wszystkiego czym Polska się zajmuje. Rozumiem, że program socjalny czasem jest przydatny, ale nie można przy pomocy rozdawania pieniędzy uzależniać Polaków od państwa. Polak ma mieć prace, na utrzymanie rodziny zarabiać swoimi rękami, a nie czekać na wypłatę z MOPSu zapomogi. Polska się nie rozwinie, Polacy się nie wzbogacą i będzie to trwało do tego momentu aż przedsiębiorczość nie zostanie uwolniona. Uwolnić ją można tylko w jeden sposób, radykalnie eliminując bariery administracyjne i urzędników z codziennego życia Polaków, radykalnie obniżając podatki.

Właśnie z tego powodu potrzebna jest nam partia polska. Partia, która nie będzie partią posługującą się retoryką obcych, nie będzie stręczyła nam chińskich interesów i szlaków, jakkolwiek byłby pełne złota i jedwabiu. Musimy mieć polską partię, która będzie wiedziała, że komunizm to zło wcielone, a socjalizm jest jego jedynie przepoczwarzoną, zainfekowaną, odmianą. Potrzebna nam partia ludzi myślących po polsku, w Polakach widzących potencjał i siłę. Potrzebna nam partia, która wreszcie zapragnie zerwać z nowoczesnym niewolnictwem. Partia, która będzie rozumiała, że Polska bogata jest bogactwem swoich mieszkańców, a skarb państwa nie ma niczego, czego przemocą by Polakom nie zabrał. Potrzebna nam partia prawicowa ludzi rozumiejących, że prawdziwe wartości czerpane są z Biblii, nie z katechizmu tego czy innego kościoła, nie z koranu, nie z ksiąg konfucjańskich. Musimy mieć w Polsce partię, która będzie broniła Polaków przed represją państwa i będzie rozumiała, że wolność jednostki daje rozkwit, a nie chaos i anarchię. Partię, która będzie rozumiała, że Polak uzbrojony był od wieków i to należy bezwarunkowo Polakowi zagwarantować, dla dobra ogólnego i indywidualnego zarazem.

Mógłbym tak jeszcze wymieniać, ale co to zmieni. Mamy PiS, a po prawej stronie pustkę, ja tam polskiej partii póki co nie widzę. Dlaczego takiej partii nie ma i czy taka partia w Polsce powstanie? Smutno mi z powodu rozmyślania nad tym. Nie czuję się dobrze, gdy muszę rządzących krytykować, wolałbym ich chwalić. Myślę wówczas, że oni gotowi się za prawdę obrazić, utrudniać działanie.

 • Advocatus Diaboli

  Takich partii po prawej stronie to jest zdecydowanie za dużo: od KNP, przez RN, Republikanów, Korwin/Wolność po Brauna, Kowalskiego i innych śmiesznych “mężów stanu”. Problem polega na tym, że każdy z nich ma zbyt szczegółową wizję Polski, która jest oczywiście najlepsza z najlepsiejszych i najpolszczych, a kto jej nie podziela, to wróg. Dlatego ja to bym widział sens istnienia czegoś takiego, jak polska wersja francuskiej Chasse, Pêche, Nature et Traditions, czyli bronimy wspólnie najwyższych priorytetów – prawo do broni, wolny rynek i rodzina – a poza tym możemy się różnić we wszystkich innych kwestiach niczym zbieranina Kukiza. Tak działa we Francji ten ChPNetT i wywiera realny wpływ na politykę, przynajmniej na poziomie lokalnym, mając stałe poparcie na poziomie kilku procent i zwykle sprzedając swoje poparcie centroprawicy w zamian za załatwienie któregoś ze swoich postulatów.

  • Andrzej Turczyn

   Tak wlasnie sobie mysle!

   • Advocatus Diaboli

    To zakładamy?:-)

 • vilas

  brakuje partii która by była za większą wolnością a jednocześnie nie była by na tyle “skrajna” dla ludzi ażeby ją odrzucali ,
  brakuje partii która powie:
  – aborcja – nie ruszamy kompromisu,
  – ruscy ? robimy biznes i staramy sie sprzedawać,
  – USA – no dobra to kiedy wizy,
  – niemcy – reparacje wojenne,
  – izrael – nie będziecie żądać odszkodowań,
  – arabowie – nigdy tu islamu,
  – gospodarka – słuchamy co biznes odnoszący sukcesy ma do powiedzenia i dopiero zdecydujemy,
  – korupcja i nepotyzm ? podwójnie wysokie wyroki,
  – więcej wolności dla obywateli w tym zmiany kodeksu karnego
  – kościół – niech robi co chce ale nie za budżetowe,

  u nas nie ma partii polskiej której celem jest Polska obecnej w sondażach powyżej 5%

  nie ma takiej

  mamy małe partyjki wyzywające sie na wzajem od zdrajców, każdy szuka agentów,

  kiedyś na strzelnicy od gościa ze służb (“tzw. dobrze poinformowany”) usłyszałem następujący tekst o historii III RP:
  “ruscy agenci zostali zastąpieni przez niemieckich, a tych z kolei zastąpili amerykańsko-izraelscy, nie ma naszych agentów”
  może to duży skrót myślowy ale tak to momentami wygląda

  • Erorch

   “- ruscy ? robimy biznes i staramy sie sprzedawać,
   – USA – no dobra to kiedy wizy, ”

   Większość prawicy żyje mentalnie w późnej Zimnej Wojnie. Moim zdaniem jedyną szansą jest poczekać aż dinozaury wymrą.

   • vilas

    tylko zanim wymrą to minie kilka lat, np. 2 kadencje,
    za 2 kadencje w paru krajach EU już może być regularna cenzura i respektowanie w sprawach cywilnych prawa szariatu,a my będziemy na tyle rozbrojeni że nie będziemy mogli miec wideł
    czekanie aż wymrą to 10 lat
    my tych 10 lat nie możemy czekać, bo za 15 lat w EU bedzie wojna , może za 10, może za 20, ale kalifat zetrze sie z dawną europą , a niestety większość to będą lemingi, cenzura itd.

   • Dariusz Smaga

    Czekanie się niestety nie sprawdza. Stawiałbym na świadomość. jak u Finów.

  • Andrzej Turczyn

   potrzebna nam taka formacja republikańska. kilka celów wspólnych, a w pozostałym zakresie niech zwyciężają argumenty

   • vilas

    gorzej że jak co do czego (kampania) to kłócili się o miejsca na listach – czyli stołki i wychodziło że nie chodzi o ideały ale o pensje i przywileje poselskie

  • Mozets

   Vilas pisze : ///kościół – niech robi co chce ale nie za budżetowe///
   ***************************************************
   Vilas sprawdź sobie w internecie jak finansowane są kościoły, związki wyznaniowe od największych do najmniejszych w Niemczech, Anglii, Francji i innych krajach. Są dotowane z budżetu państwa jako organizacje ( religie, związki wyznaniowe) obywateli – stanowiące istotny pozytywny byt kulturowo- społeczny, który raz odpowida dążeniom obywateli, dwa – w sposób skuteczny i istotny pomaga państwu w wychowaniu społeczeństwa ( nie kradnij, nie zabijaj, itp). W Anglii religia jest religią państwową , królowa jest głównym zwierzchnikiem ich Kościoła, a premier nie zostanie premierem jak nie będzie tego samego co królowa wyznania.

 • Założyć partię to można, chyba to nie jest wielki problem, ale zdobyć wyborców to jest chyba kluczowa sprawa.

 • Mozets

  Grzegorz
  Stanisław Przeździecki

  Nadwyżka w budżecie po lutym. Rekord VAT, bilans
  płatniczy

  « dnia:
  Wtorek, 21 Mar 2017, 20:09:06 pm »

  http://www.niewygodne.info.pl/artykul8/03663-Dlug-hamuje-a-budzet-ma-znowu-nadwyzke.htm

  To jednak nie koniec
  dobrych informacji – zgodnie z danymi NBP bilans płatniczy naszego kraju w
  styczniu był rewelacyjny i wyniósł +10,7 mld zł. Jeszcze nigdy w historii
  Polska w ciągu jednego tylko miesiąca nie wydrenowała z innych państw świata
  tak wielkiej ilości pieniędzy!

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Drugi-miesiac-nadwyzki-w-budzecie-panstwa-7505802.html

  Artykuł z obrazkami, wykresami

  Czyli co tam fachowcy od ekonomii Balcerowicz i inni wróżyli jakąś
  zapaść budżetu bo 500+ bo wiek emerytalny.

  A poważnie to się teraz wszyscy zastanawiają nad skalą kradzieży
  i oszustw podatkowych.

  I pomyśleć że hasła “Balcerowicz musi odejść”, czyli ekonomia oparta
  na dławieniu gospodarki, nie zrealizował s.p. Lepper ale Morawiecki.

  😉

  Rok 2017,2018 inflacja plus wydatki samorządów bo idą przecież wybory a
  muszą pokazać że coś robią.

  Więc będą pieniądze wydawać i będzie jeszcze lepiej.

  Miłego

  GP

  • EDiox

   W zeszłym roku też się chwalili rekordowymi wpływami z vatu, jednak gdy rok rozliczeniowy się kończył i nie mogli dłużej wstrzymywać wypłat zwrotów z vat, wtedy wyszło że tak różowo nie jest. Teraz też nie ma co się cieszyć, tylko trzeba czekać a nie wydawać o się chwilowo ma.

   • Emil

    Zwłaszcza, że wzięli duże pożyczki, jedną prawie dobrą ustawę o wycince drzew wprowadzili, jakby teraz przepchnęli projekt rombu to składam papiery na pozwolenie 🙂

 • Witek

  “Potrzebna nam partia prawicowa ludzi rozumiejących, że prawdziwe wartości czerpane są z Biblii, nie z katechizmu tego czy innego kościoła,” … czyli partia złożona z samych protestantów ?