Youtubowy kanał Firehand o P-64 – Made in Poland

Dzisiejsze odkrycie. Na Facebook znalazłem link do kanału na you tube poświęcony broni palnej – Firehand. Podoba mi się. Obejrzałem ze dwa filmiki i wręcz zaskoczony jestem szczegółami, którymi posługuje się prowadzący omawiają poszczególne konstrukcje. To nie jest lanie wody na okrągło, to bardzo precyzyjna wiedza historyczna. Szczerze zachęcam do subskrybowania. Dzisiaj dla przykładu o pistolecie P-64 (9mm Makarow) – Made in Poland. Pistolet występuje u mnie na stanie i z ciekawością obejrzałem.

 

 

 

 • Minuteman

  A ja polecam obejrzeć filmy o polskim P64, P83 i karabinku Beryl opublikowane przez Military Arms Channel, jeden z najlepszych i najbardziej szanowanych amerykańskich kanałów na YT poświęconych broni:

  https://www.youtube.com/watch?v=J0MWZ1jfzCg

  https://www.youtube.com/watch?v=51qGP1qPc7Q

  https://www.youtube.com/watch?v=pabhlzczUCw

  Aż się łezka w oku kręci.

 • Maciej Ochnik

  Kiedyś trafiłem na Firehand. Formuła bez zadęcia, na spokojnie i rzeczowo. Też daję “okejkę”.
  A jeżeli można coś ciekawego polecić to ja niedawno natrafiłem na kanał Carnik Con. Klimaty zgoła odmienne; jeżeli podobał się Kałdun to ten też przypadnie do gustu. Mnie jeszcze boli brzuch 😉

 • Robert N

  literówka w tytule “Youtubowy kadanł”

 • Grajec1

  Broń solidnie wykonana pewna, poszukiwana tak jak Makarow w USA, ze względu na dobrą opinię oraz małe rozmiary doskonała w samoobronie. Były ich jak dobrze pamiętam trzy podtypy:
  -pierwszy z lufą niklowaną co widoczne w oknie wyrzutnika / pękała w nich tzw.łyżka samonapinania/ Wyrzutnik, kurek, dzwignia bezpiecznika oksydowane na brazowo.
  -drugi , charakteryzował się okrągłym kurkiem / problemy u niektórych z napinaniem kurka/
  -trzeci kurek kanciasty jak na zdjęciu powyżej artykułu/ darł podszewkę w marynarce noszony w kaburach szytych w tamtym okresie /
  Używałem ich wszystkich, mam drugiego.