Aktualne wiadomości ROMB

Szanowni koledzy i koleżanki,

Gwałtowny rozwój naszego stowarzyszenia i nowe możliwości jakie z sobą niesie rosnąca liczba uczestników naszego ruchu sprawiają, że powstała widoczna potrzeba powołania struktur terenowych naszej organizacji.

Chcielibyśmy również bardziej zaktywizować działaczy Stowarzyszenia w terenie, dlatego, już nie długo będziemy zwoływali spotkania członków stowarzyszenia w terenie, zapraszając Was do uczestnictwa w nich.

Chcielibyśmy aby wyłonili się lokalni liderzy, którzy będą organizowali terenowe oddziały i lokalne struktury wzmagające i wspomagające działania oraz akcje Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni w całej Polsce.

Postanowiliśmy także, nadać inny kształt polityce informacyjnej. Będziemy Was częściej i bardziej szczegółowo zawiadamiali o poczynaniach naszego Stowarzyszenia. Będą to wiadomości przekazywane drogą email oraz bieżąca informacja na stronie www.romb.org.pl do której odwiedzania zapraszamy.

Na stronie zostało uruchomione forum członków ROMB, serdecznie zachęcamy do korzystania z tej formy wymiany myśli i informacji.

Wiadomości bieżące:

Prowadzimy współpracę medialną z magazynem o broni Arsenał. Jednocześnie zawiadamiamy, że Piotr Szalaty – redaktor naczelny kolejnego tytułu strzeleckiego – „Strzał magazyn o broni” – wyraża chęć zamieszczenia na okładce magazynu logo naszego stowarzyszenia. Pozyskiwane od wydawców czasopisma będziemy również starali się przekazywać w teren, w celu promocji naszej działalności statutowej.

To kolejny już fachowy periodyk strzelecki który docenia naszą rolę w rozwoju ruchu strzeleckiego i kultury posiadania broni w Polsce.

W imieniu ROMB

Andrzej Turczyn Prezes

Artur Jabłoński Skarbnik

Rafał Kawalec Członek Zarządu

(źródło romb.org.pl)


Za pomocą wszelkich kanałów komunikacji stowarzyszenia ROMB, pojawiła się dzisiaj powyższa wiadomość. Nadchodzi wiosna, po niej będzie lato, to sprzyja aktywności społecznej. Strzelnice już się zapełniają. Czeka nas sezon wytężonej pracy na rzecz dostępu do broni. Z jednej strony wyraźnie widać wzrost zainteresowania dostępem do broni, z drugiej strony próby nakładania kagańca. Sen wszystkim nam spędza  z powiek bolszewicka dyrektywa towarzyszki Bieńkowskiej. Ten czas musimy pozytywnie wykorzystać, nie możemy dopuścić aby właśnie w tym momencie jakieś zawirowania paraliżowały probroniowe inicjatywy społeczne.

 • vilas

  skoro i tak traktujemy ten blog jak strone-forum informacyjną
  dam cytat z tego co na fejsie napisał pewien Czech (Czech, obywatel Republiki Czeskiej)

  “nas jest tak: Sa kategorie A-kolekcjonerska, B-sportowa, C-mysliwska, D-do wykonu pracy, np.przewoz pieniedzy i tym podobniej, E-Ochrona zycia, zdrowia lub majatku. Mozna podac zlozenie na wszystkie kategorie, 1 kategoria wychodzi na 100 zlotych a kolejna kolejne 100. Przyklad, ja mam A,B,D i E czyli musialem dac 400 zlotych. Egzamin na wszystkie kategorie mozna robic na strzelnicy, wystarczy zaprosic komisarza u ktorego zdawasz, przyjezdza na strzelnice wraz z policjantem lub dwomi, daje ci testy, uzupelniasz do 5 minut masz wynik, potem manipulacja z bronia i pod koniec strzelanie. Gratuluje ci daje papierek.z.ktorym idziesz na policje do tygodnia ci.dzwonia.i.idziesz sobie po kartke pozwolenie na bron. Mozna robic od 18 lat z wyjatkiem kategorii D i E ta jest od.lat 21. Na kategoria A kupisz wszystkie bronie i full auto na ktore ale.musisz dostac zgode policji. Z bronia ktora jest rozladowana i w taszy mozesz se jechac autobusem, tramwajem i brac ja ze soba na strzelnice lub se z nia lazic po miescie. Na kategorie B kupisz tez wszystko i te same warunki przenoszenia. A jezeli masz kategorie E to tez kupisz cokolwiek z tym ze mozesz se lazic bez zadnej zgody z bronia naladowana. Masz pozwolenie.automatycznie na noszenie zaladowanej broni. Mozna miec ale przy sobie max 2 bronie zaladowane. Co ciekawe np maly scorpion czy AK jak dasz rade go.schowac pod plaszcz to tez mozesz z nim chodzic. Jak by cos.jeszcze ciekawilo to smialo wal pytaniami

  A co do pozwolenia to jest latwiej i chyba taniej. Zeby miec pozwolenie nie trzeba byc w zadnym stowarzyszeniu, nie trzeba miec zadnych startow strzeleckich i nie trzeba byc czlonkiem jakies grupy strzeleckiej.

  to napisał Czech – opis ich stanu prawnego

  o co mnie pytał ?
  co to jest uznaniowość organów
  u nich nie ma żadnej uznaniowości – zdałeś egzamin dostajesz papier, zero uznaniowości

  co napisał ? średnia zarobków to na polskie 4600 NETTO
  a decyzja kosztuje u nich 100 złotych

  u nas średnia prawdziwa zarobków to np. 2000-2500
  a decyzje z kosztami pobocznymi i egzaminem to 2000

  dla nas koszt pozwolenia to 100% może 70% przeciętnej pensji
  dla Czecha to … 3%

  post ten ma na celu porównać stan z naszego kraju do stanu z Czech

  • Ja pitolę!!!

   • vilas

    ale zoba jaka logika – sport nie uprawnia do noszenia
    broń do celu ochrony osobistej i majątku (majątku !!!) po egzaminie bez uznaniowości

    logiczne prawo – przecież czym sportowiec się różni od ochrony ? no że ochrona jest do ochrony
    a u nas ? sportowcy mogą nosić , a sporta sie robi jak sie nie dostanie ochrony – nonsens
    tam prawo logiczne – jesteś sportowiec – masz broń sportową i ją przenosisz a nie nosisz,
    jak chcesz nosić to pozwolenie do celu ochrony i … tylko egzamin z prawa i obsługi bezpiecznej a nie uznaniowość,

    tak naprawdę broń sportowa to jest kbks i Margolin ewentualnie Shadow
    a u nas ?
    w Polsce ?
    Glock 26 do skrytego noszenia bo odmówiono ochrony osobistej ,
    XDS XDM compact , subcompact w 0.45 ACP ? broń sportowa z lufą i linią celowniczą 3 cale noszona z pociskami hollow-point ?
    kolekcjoner bez prawa posiadania broni autentycznej wojskowej z historii ?

    • Jum

     Nie wiem czy zauważyłeś, ale my jesteśmy kolonią europy. Wszystkie większe sklepy, banki, ubezpieczalnie etc są z zachodu. My pracujemy na emerytury NIemców etc.

     • vilas

      i francuzów (banki markety są w połowie ich, a w drugiej niemców, niemcy jeszcze prasę mają) a ostatnio pewne środowiska z nowego jorku zamieniły środowiska z moskwy

  • Maciej Ochnik

   Wiesz, zabiło mnie nie zestawienie ich warunków do naszych bo to znam, ale to o co pytał.

  • el_koyoto

   A jak u nich z badaniami lekarskimi? Nie wiesz czasem?

   • vilas

    to zapytam Czecha jak czas on znajdzie to odpowie

 • Karol

  Witam, Panie Andrzeju ma prośbę o sprawdzenie linku prowadzącego do statusu ROMB, przy stronie wstąp do ROMB dokument jest niedostępny. Zanim wstąpię wolałbym się zapoznać z tym dokumentem

 • MarcinR

  Cieszy fakt szybkiego rozwoju ROMB’u, byle tak dalej.Chetnie włączę się w tworzenie struktur terenowych.

 • Walther79

  Może w końcu coś się zmieni i a resztki propagandy komunistycznej odejdą w niepamięć,znikną.

 • Walther79

  Ja również się dołączam-dolnoslaskie