Prezydent USA Donald Trump: “obiecuję, że nigdy, przenigdy nie naruszę prawa ludzi do posiadania i noszenia broni”

Dzisiaj w Atlancie, zgodnie z zapowiedziami, na konwencji liderów NRA wystąpił Prezydent Donald Trump. Mówił wiele pięknych słów i złożył solenną obietnicę.

 

Czy my Polacy kiedykolwiek doczekamy się takich przewodników?

Czy zawsze będą nami rządzili tchórzliwi politycy, którzy “dla naszego dobra” będą nam zakazywali posiadania broni?

Uczcie się politycy, którzy chcecie przewodzić Polakom, bierzcie przykład.

Wstydźcie się zarazem, że jesteście takimi tchórzami i tak bardzo pogardzacie Polakami, wyniośle uznając nas za nieodpowiedzialnych ludzi.

Tylko tyle mam do powiedzenia w komentarzu.

 

 

 • Zbigniew Plebanek

  Władzę i władców oceni historia.Władza nie trwa wiecznie.To co zrobią dobrego dla narodu będzie docenione i ocenione przy najbliższych wyborach.A czas szybko mija.

  • Niestety nie będzie nic docenione ani rozliczone, ponieważ już od dawna społeczeństwa są poddawane sterowaniu za pomocą propagandy, specjalnie spreparowanych kłamstw, dezinformacji itp. Szczególnie obserwuje się to zjawisko w Europie, gdzie ludzie nadal w większości głosują na Unię Europejską, co już od co najmniej kilku lat nie powinno mieć miejsca.

 • Maryjan Maryjanowicz

  Tutaj są dokładnie opisane posunięcia Trumpa w dziedzinie podatków:
  http://www.mpolska24.pl/post/14421/trump-obniza-podatki-w-usa-czy-to-ktos-w-polsce-zrozumie

 • Minuteman

  W tych smutnych i parszywych czasach, polityk robiący coś dla dobra swojego kraju i jego mieszkańców jest czymś zupełnie wyjątkowym, a wręcz niespotykanym. Mówi to nam dużo o skali i ogromie kryzysu przywództwa we współczesnym świecie.

  Nowy prezydent USA dotrzymuje większości obietnic wyborczych, obniża podatki, rozpoznaje i szanuje prawa swoich obywateli (takie jak prawo do życia wyrażające się w prawie do broni i prawie obrony), próbuje prowadzić rozsądną, korzystną dla kraju politykę i kłamie tylko wtedy gdy musi.

  Gdyby wszędzie panowała normalność, nie powinno to nikogo dziwić, powinniśmy przejść nad tym do porządku dziennego traktując to jako coś oczywistego a oburzać się kiedy zdarzy się inaczej. Ale gdy zestawimy Donalda Trumpa z innymi przywódcami na świecie, okazuje się, że to co robi, jest wyjątkowe i niemalże nigdzie indziej nie spotykane. Tak nisko upadła nasza cywilizacja.

  • Maryjan Maryjanowicz

   Czyli jakie wnioski? Ludzie lubią słuchać pięknych kłamstw, uwielbiają być okłamywani.Powiedz im szczerą prawdę to cie oplują. Powiedz im piękne kłamstwo – to cie wyniosą pod niebiosa…..
   A więc?
   Demokracja to głupota? Bo na to wychodzi…. I raczej to prawda…….

   • TakieTamLicho

    Nie demokracja to głupota,a demokratyczna większość to ludzie intelektualnie ułomni oraz podatni na propagandę.

    U nas zresztą samodzielnego i krytycznego myślenia się nie uczy,u nas samodzielne myślenie się zwalcza,bo ideałem nie jest samodzielnie myślący obywatel tylko ktoś kto powtarza to co usłyszy na mszy od księdza/pastora/popa i co ważniejsze – to co powiedzą opiniotwórczy dziennikarze albo politycy.

    Bo co by się stało,gdyby ci ludzie przestali wierzyć w te wyświechtane frazesy,że: “broń to jest niebezpieczna i niepotrzebna, podatki nie są za duże,politycy rządzą dla dobra społeczeństwa,wyprzedawanie Polski za czapkę śliw zagranicznemu biznesowi jest ok i w Polsce jest super” ?

    Pewnie jakaś rewolucja…

   • Minuteman

    “Demokracja to rządy osłów prowadzonych przez hieny” – Arystoteles

    “Demokracja to droga do socjalizmu” – Karol Marks

    “Najsilniejszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą” – Winston Churchill

    Głupich jest więcej niż mądrych, więc wiadomo, że rządy większości, to rządy głupców. O ile w przypadku republiki lub monarchii istnieje przynajmniej całkiem spora szansa, że trafi się kiedyś mądry, silny i sprawiedliwy władca, dbający o interes swojego kraju, tak w przypadku gdy rządzi “lud” (czyli tak naprawdę media, mafie, służby i loże) mamy wręcz gwarancję, że w wyniku demokratycznych procesów na przywódców zostaną wybrane najgorsze zakały: agentura, miernoty, złodzieje, kłamcy, durnie, zdrajcy, degeneraci, karierowicze i socjaliści.

 • Mariusz

  29.03.2016 na FB pod filmem Donald Trump opowiada bajkę o chorej europie napisałem parafrazując Ryśka.
  Wczoraj miałem piękny sen
  naprawdę piękny sen
  Donald Trump prezydentem RP.
  Cały czas tego się trzymam i mam chyba rację. Pozdrawiam wszystkich fanów Donalda Trumpa

  • Maryjan Maryjanowicz

   Ale prezydentem RP z uprawnieniami prezydenta USA. Bo w przeciwnym razie nie ma to sensu…..

  • Pawel W

   Przecież możemy mieć prezydenta Donalda! 😉

 • Pingback: Sprzedaż broni w USA osiąga kolejne szczyty, a obserwowana przestępczość i ilości wypadków z bronią jest rekordowo niska | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: W polskich porozbiorowych konstytucjach nigdy nie było prawa do broni, czas to zmienić | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: USA to ostoja cywilizacji wolnego człowieka, znamiennej biblijnym chrześcijaństwem, wolnością i dostępem do broni palnej | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: 90 sekund, tyle statystycznie masz czasu w konfrontacji z przestępcą | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Rozsądni Amerykanie sprzeciwiają się debacie o kontroli broni po masakrze w Las Vegas | Andrzej Turczyn()