Bruksela stawia ultimatum Wielkiej Brytanii, premier Teresa May zamierza pomimo tego wyprowadzić swój kraj z EU

W sobotę 29 kwietnia 2017 r. odbył się szczyt państw EU, w którym uczestniczyła pani premier Szydło, legitymizując tą hucpę unijnych towarzyszy. W szczycie udział brał również miłośnik alkoholu – tow. Juncker oraz były premier RP, przyjaciel Putina – Donald Tusk. Szczyt dotyczył wytycznych negocjacyjnych związanych z Brexitem. Ustalenie wytycznych trwało mniej niż 4 minuty, a gromkie brawa wypełniły pozostałą część piętnastominutowego spotkania. Niczym na posiedzeniu egzekutywy komunistycznej partii Chin, wszystko odbyło się jednomyślnie przy owacjach na stojąco.

Wyartykułowane stanowisko UE to raczej ultimatum rzucone Wielkiej Brytanii. Unia Europejska jako warunek wyjścia Wielkiej Brytanii z EU i dalszych negocjacji żąda od królestwa: 1) zapłaty 50 miliardów funtów, 2) gwarancji zachowania praw obywateli EU mieszkających w Wielkiej Brytanii, 3) nadanie Hiszpanii prawa veta w sprawie przyszłości Gibraltaru, 4) zaniechanie kontroli granicznej pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią. Miłośnik stanu po spożyciu alkoholu uznał, że do czasu zgody na te warunki negocjacje będą zwieszone, a przyjaciel tow. Putina domaga się aby Królestwo Wielkiej Brytanii było poważne.

Brytyjska prasa relacjonuje stanowisko UE i swojego rządu bardzo stanowczo. Wielka Brytania już jest śmiertelnie poważna – pisze MailOnline – i zamierza odzyskać kontrolę nad swoimi granicami i zrzucić kajdany Europejskiego Trybunału. Brytyjska premier Teresa May powiedziała, że stanie się to niezależnie od porozumienia handlowego z Unią Europejską, pomimo zastraszania i gróźb z Brukseli. Brytyjska premier ma demokratyczny mandat do wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z EU i zamierza go zrealizować. Stanowisko Brukseli w brytyjskich mediach określane jest jako śmieszne, a wszyscy powinni pamiętać o tym, że Wielka Brytania importuje rocznie towary i usługi z UE za miliardy funtów więcej niż eksportuje. Niemieccy producenci samochodów, francuscy producenci wina i irlandzcy rolnicy mają więcej do stracenia w wyniku wojny handlowej niż producenci z Wielkiej Brytanii.

Jest także drugie dno i rzeczywista przyczyna gróźb z Brukseli. W związku z szerzącym się na kontynencie europejskim eurosceptycyzmem, unijni biurokraci stawiając Brytyjczykom absurdalne ultimatum chcą ich ukarać za Berexit, ku przestrodze innych unijnych państw, które chciałyby pójść w ślady Wielkiej Brytanii. Oni są przerażeni, że wybuch demokracji wkrótce zniszczy ich mały i przytulny klub.

(źródło dailymail.co.uk)

 

 • Pingback: Trzynaście lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej powraca konfiskata broni palnej | Andrzej Turczyn()

 • Marcin Kaczmarczyk

  To przecież towarzysze nie kryją i nie kryli nigdy że UE ma być superpaństwem a suwerenne do tej pory kraje tylko dzielnicami albo landami tego superpaństwa. Czyje nazwisko widnieje przy wejsciu do gmachu eurokołchozu ? – Włoskiego komunisty Altiero Spinellego wiec po coś ono tam wisi i coś to znaczy – prawda ? Jesli sprawy bedą szły dalej tym torem to za 10-15 lat nie bedzie już wolnej Polski. Niestety daliscie sie nabrać sprytniejszym od siebie.

  • Maryjan Maryjanowicz

   Proces islamizacji Zachodu jest już nieodwracalny. Zgodnie z filozofią neomarksizmu wszystko idzie w dobrym kierunku tzn. permanentnej rewolucji we wszystkich dziedzinach życia. Z wojen domowych planowanych przez neomarksistów ma wyłonić się nowy porządek. Problemem jest to, że rozumie to mniej niż 1% ludzi.
   Zastanawiam się cały czas, skąd czerwoni biorą to głębokie przekonanie, że po przeprowadzeniu przy pomocy islamskiej dziczy tej swojej rewolucji, znajdą siłę, by się owej dziczy pozbyć?
   Całe to towarzystwo, którego frontmanem jest Soros ma już wybudowane rezydencje na Księżycu lub Marsie????
   I jeszcze jedno: w grupie Spinelli w UE działają takie postacie jak Danuta Hubner (córka i wnuczka rzeźników z UB) czy Michał Boni (kapuś SB)……

   • Maciek Mazan

    Oni nie muszą się przeprowadzać na Marsa, ani pozbywać islamistów. Wystarczy dać im michę, trochę prochów i tanią broń, a będą doskonałymi kapo dla KL Europa. Schemat przećwiczony w tak zwanych upadłych krajach Afryki.
    Dla “swoich” będzie geograficznie odizolowana, bezpieczna enklawa. Oraz broń i ochrona w postaci najlepszych żołnierzy.
    Wszystko w myśl zasady – “siebie mogą powyrzynać, ale nam nie zagrożą”.
    Jeśli ktoś myśli, że bujam w obłokach, to niech popatrzy, gdzie po skończeniu służby trafia spory odsetek dawnych żołnierzy sił specjalnych. W prywatnych firmach, obstawiających majątki i pilnujących interesów prawdziwych władców świata.

   • max-bit

    Nam nie robią Islamizacji
    Nam robią co innego.
    Doskonale wiedzą że u nas islamizacja u nas by nie przeszła, ale wpuszczanie … przy jednocześnie masowej emigracji to rozsadzanie Państwa od środka.
    I faktycznie … mało kto to łapie albo się boi wypowiadać.
    A czym mamy naszpikowanie społeczeństwo i władze … o jej można by … księgi napisać.

  • max-bit

   Landami i cholera wie czym i kim prowadzone.

 • Grajec1
  • max-bit

   Albo gigantyczny fake albo staruszka już pepla czego nie powinna, albo ktoś coś za dużo usłyszał, albo ktoś coś celowo wypościł. (zasadniczo nie potrzebne skreślić).
   Choć nie wątpliwie świat zbliża się do czegoś co ten świat zmieni.
   Zresztą po za kończeniu każdej wojny świat z dnia na dzień zbliża się do kolejnej.

   Ot nie od wczoraj mówi się że aktualny prezydent USA to człowiek wojska.
   Dziś mówi się że płynie do KP aby postraszyć MR Kima, ale nikt nie bąknie nawet o prężeniu muskułów do chin (mądrość etapu nakazała ciszę w tej sprawie).

   Polecam posłuchania takich mądrych ludzi:
   https://www.youtube.com/watch?v=4v_P91A09Jw
   Ten przemiły profesor w stoickim spokoju pokazuje nam w jak czarnej dupie jesteśmy (a ja lubię czasem soczyście nazwać rzecz po imieniu).

   • Grajec1

    Dlatego nieczęsto się zdarza iż ludzie mądrzy, wyedukowani, pragmatyczni, uczciwi są ” wybierani ” do kierowania krajem. Przykładem;
    historia ostatnich dziejów naszej Polski.
    Znając myślę historię? wiem, że ci z zachodu jak mówi Pan Profesor relatywizują prawdę o pochodzeniu Słowian i dążą do naszej /mam na myśli wszystkich Słowian / eliminacji poprzez to wszystko co nas dotychczas spotyka w najbardziej przemyślany sposób. Cytat,
    ” Kłamstwo nadal trwa ” Dlaczego ? Brak świadomości u przywódców którzy udają że są naszymi. Tak oni to “nasi”.

   • Grajec1

    Ten człowieczek co tak spanuje jest groteskowo żałosny . Ha Ha Ha.

 • PioKle

  Jak z filmu MIŚ ” Ja jestem kierownikiem (Teresa May) tej szatni ….. i co mi Pan zrobi”