Dyrektor CIA Mike Pompeo o rzeczywistych powodach siły Ameryki

Ameryka od swojego założenia opiera się na ewangelicznych chrześcijanach, tacy ludzie ją ufundowali, tacy podpisali konstytucję, tacy byli prezydentami. Po czasach mrocznych rządów Obamy, Amerykanie ponownie postawili na chrześcijańską Amerykę. Wiceprezydent Mike Pence wprost przyznaje się do wiary w Jezusa i uznaje go za swoje zbawiciela, jest ewangelicznym chrześcijaninem. Nie jest to wyjątkowy przypadek w administracji nowego prezydenta Donalda Trumpa. Okazuje się, że Trump za doradców ma także pastorów kościołów ewangelicznych. A Mike Pompeo – nowy Dyrektor CIA w styczniu tego roku, w jednym z ewangelicznych kościołów w Kansas, przedstawił sprawę jednoznacznie, odnosząc się do problemu radykalnego islamu:

Będą wywierać na nas presję, a my będziemy musieli być pewni, że modlimy się, stoimy i walczymy i wiemy, że Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel jest prawdziwie jedynym rozwiązaniem dla naszego świata.

To póki co w Polsce nie do pomyślenia. W u nas ciągle tylko bogoojczyźniane i maryjne ceremoniowały, rzymscy biskupi, kardynały, którym drogie są majątki, ziemie i zaszczyty, którzy raczej odpychają niż nadają atrakcyjności słowu chrześcijanin. To o czym mówił Dyrektor CIA to nie jest to samo co odprawiają w katedrach księża, kardynał i biskupy.

Ameryka za czasów Trumpa, która ponownie odwołuje się do chrześcijańskich wartości, będzie ostoją przeciwko postkomunizmowi, który w przeróżnych formach pełza po świecie, trując ludzkie serca i umysły. Moim zdaniem to co powiedział Mike Pompeo to powód siły Ameryki i zarazem nienawiści jaką część świata ma wobec tego kraju. Taka Ameryka bardzo wielu nie pasuje. Ameryka, którą rządzą ludzie z wartościami, Ameryka, która jest – jak mówił Ronald Reagan – miastem na wzgórzu.

Oby blask Ameryki poświecił na Polskę i w naszym pogańskim kraju pojawiła się nadzieja na dobre zmiany. Zmiany, których zdrajcy nie będą mogli odwrócić ustawami, gdy znowu nastanie czas ich władzy. A ich czas nastanie, bo zmiany, które robi PiS nie dają wcale wytchnienia Polakom. Zmiany choć w istotnej części dobre można dowolnie zmienić ustawą.

 • Paweł K

  Czy na prawdę twoja wiara popycha Cię do otwartego plucia w twarz innym chrzecijanom? Mówię o tych głównego nurtu w Polsce tych złych katolikach. Niedługo zostaniesz tu sam na tym swoim blogu bo ani katolik ani ateista nie zniesie tych treści. Juz ostatnio poczułem się urażony ale teraz wynoszę się na dobre z tego miejsca, nie będę wspierał ludzi ani organizacji, które atakują mnie i moje przekonania co kilka dni.

  • Andrzej Turczyn

   Ja nikogo nie napuszczam, wyrażam swoje zdanie. Przecież można napisać, że jest inaczej, przedstawić argumenty.

  • Andrzej Turczyn

   A co do czytelników bloga, to dziękuję i dzięki Bogu ich przybywa. W ostatnim czasie każdego dnia zagląda tu około 3000 ludzi. Póki co tendencja wzrostowa, pomimo zakłócania – od czasu do czasu – im dobrego samopoczucia.

  • Bartosz Skowroński

   to zaglądaj na romb.org.pl tam prywatnych treści Pana Turczyna nie ma są treści stowarzyszenia w większości będące kopią tutejszego bloga lecz bez nawoływania religijnego. Problem jest taki że na ten moment trybun (defacto prywatny blog) jest głównym kanałem komunikacji ROMBu ale to się wg. mnie zmienia.

 • Grajec1

  To już teraz wiemy, że jesteśmy poganami.
  https://www.youtube.com/watch?v=5-kIEJRWhZ0

 • Minuteman

  Wspaniały pomysł. Napuśćmy katolików na protestantów i obraźmy kogo tylko się da używając niesprawiedliwych i nieprawdziwych generalizacji. Jakby chrześcijanie nie byli wystarczająco skłóceni, podzieleni i doprowadzeni do bezbronności.

  Ale dlaczego ograniczać się tylko do opluwania i pomawiania rzymskich katolików? Może nawracając polaków na jedyną słuszną wiarę protestancką zmieszajmy z błotem także greko-katolików, prawosławnych i Ormian? A co z agnostykami i bezbożnikami? Co będziemy sobie żałować, zantagonizujmy i wypunktujmy wszystkich mieszkańców tego pogańskiego kraju. Na pewno takie dictum sprawi, że nabiorą ogromnego szacunku dla wiary protestanckiej, kościół wielebnego Chojeckiego zacznie pękać w szwach, ROMB zacznie wreszcie odnosić sukcesy, a nasz nieszczęśliwy kraj opromieniony blaskiem Ameryki dźwignie się z kolan i pokona niejedno imperium zła.

  Na pewno przysporzy to sprawie dostępu do broni wielu nowych sympatyków. Wielkie brawa, za ten wpis panie Andrzeju, wielkie brawa. Na pewno przyniesie dobre owoce.

  • Andrzej Turczyn

   Ja nie jestem dyplomatą i być nim nie zamierzam. Piszę to co uważam za prawdę i to co uważam, że przynosi pozytywne skutki. To co powyżej napisał Paweł L. uznaję za pewną formę fanatyzmu religijnego, który brzmi: nas jest większość i masz milczeć na nasz temat, a jak nie to won.
   Zaraza, zaraz, takie coś nie jest racjonalne. Spierajmy się na argumenty.
   Boli co napisałem o biskupach? Szczęście, że nie żyliście w czasach Kościuszki jednego chyba nawet publicznie powiesił.
   A co do związku z bronią. Ten wpis jest w strefie gun free zone.

   • Mozets

    https://uploads.disquscdn.com/images/fd9a46477da871986abdfbe5f325128899e448309925f18baf9dbb11aab7687e.jpg Panie Andrzeju – jest Pan adwokatem , nikt nie wymaga od Pana by był Pan dyplomatą. Ale w wyrażaniu swoich opinii mógłby Pan ( to tylko prośba) zachować pewien umiar w etykietowaniu katolików. Wiem, że ma Pan dobre intencje, i prawie wszyscy katolicy myślący podzielają Pana (krytyczne) spostrzeżenia o najwyższej hierarchii Kościoła. Ale przecież wśród hierarchów przewagę stanowią dobrzy pasterze, o czystych sercach i nie goniący za mamoną. Chodzą w brokatach i złotogłowiu ze lśniącą laską – ale to taki ich “mundur”. ja tez wole pójśc na mszę do OO.Kapucynów i z sentymentem patrzę na brązowy skromny habit zakonnika i sandały. Nie wszyscy przecież biskupi są zepsuci nowinkami soborowymi i dbający o Chrystusowe zasady. II sobór poczynił duże zniszczenia w czystości wiary , wielu kardynałów i biskupów rzeczywiście ( z różnych powodów) ulega złej ocenie zasad Koscioła . Czasem jest to wynik centralizacji władzy osób z kręgu sacrum , inne przyczyny wynikają z bardzo różnych powodów. Zwykły jednak szeregowy katolik czytając Pana enuncjacje odniesie wrażenie że jest Pan przede wszystkim żołnierzem na polu walki z katolicyzmem. Bo przecież zwykły Kowalski nie będzie się wgłębiał w historię Kościoła, zasady przybite na drzwiach świątyni rozpoczynające “oswieceniowe” rozejście się katolicyzmu i protestantyzmu. Dlatego nie należy moim zdaniem uogólniać po bolszewicku ( “kardynały”, “biskupy”, “purpuraty”) co ma wydzwięk nawet nie pejoratywny a zupełnie antyklerykalny. To razi – jak wypowiedzi wojujących ateistów. Po co nam animozje protestantów z katolikami ( ja ich nie chcę) w obliczu czekającego nas starcia i otwartej wojny religinej z islamem. Chyba protestanci nie liczą na to, że “dogadają się” z muslimami i zostaną oszczędzeni po zburzeniu Watykanu, pogonieniu “katabasów” na 4 wiatry i że muslimy dadzą im zachować świątynie protestanckie . Szwecja jest najlepszym przykładem. Spędziłem tam sporo czasu , katolicy są tam swoistą “egzotyką” zupełnie nie liczącą się w obyczajach protestanckiego narodu szwedzkiego . Żyją w zgodzie, nawet “przesiąkają” trochę nawzajem w formie celebracji. I co – i mają największy bałagan z nachodźcami w Europie. Wrogiem naszym wspólnym nie są błądzący hierarchowie a bolszewizm , który ubrał się z kolei w ornaty multi – kulti.

 • Andrzej Turczyn

  Do tych wszystkich, których oburzają takie wpisy i oczekują, że ich tu nie będzie, bo tego wymaga szacunek do większości w Polsce, wyjaśniam:

  Spróbujcie przeprowadzić taką teoretyczną operację myślową: Mam pewną wiedzę, ta wiedza, a właściwie jej zastosowanie sprawia pozytywne efekty społeczne, nawet bardzo pozytywne. Mam na to dowód całkiem realny w postaci istniejących faktów z innego kontynentu. Ta wiedza nie jest akceptowana pośród moich rodaków, nie dostrzegają związku, żyjąc przez to w biedzie i niewoli. Co zrobić? Milczeć? Nie odzywać się? Patrzeć jak dziadują, a możliwości zmiany tego losu są w zasięgu reki? Mogę napisać o przykładach u innych, czy pisać? Będzie przecież przez to zgrzytanie zębów i obraza?

  No słucham co byście uczynili? Ważniejsza prawda czy dobre samopoczucie?

  Oczywiście teoretyzuję, uznajmy, że bez związku z moim powyższym wpisem. Zastanówcie się tylko nad schematem.

  Mi się zdaje, że każdy człowiek na moim miejscu zrobiłby to samo. Napisałby co myśli. Naprawdę bez znaczenie jest dobre samopoczucie. Chwilę poboli i przestanie, a może z poznania tego co mam do napisania, ktoś jakąś prawdę dla siebie wyciągnie.

  A teraz o krytyce tego co napisałem. Moim zdaniem ta krytyka nie wynika z troski o spokój społeczny, o nie czynienie rozdźwięków. Ta krytyka to troska o własną prawdę, która ma mieć charakter nienaruszalny.

  Dla mnie prawda ma znaczenie, a nie czy ona się komuś podoba i czy kogoś boli.

  • Sebastian Frackowiak

   “Dla mnie prawda ma znaczenie, a nie czy ona się komuś podoba i czy kogoś boli.”
   Buahaha, to porozmawiajmy o krajach Skandynawskich.

   • Andrzej Turczyn

    Ja nie rozmawiam o tym, tylko o tym co ja napisałem.

  • Grajec1

   Należy może też zauważyć, że niektórzy mogli pracować jako prawnicy np.w USA i też są w posiadaniu prawd obiektywnych i subiektywnych.

 • Grajec1

  Oto jak protestanci traktowali katolików czyli nas, prawda czy fałsz ?
  To jest prawda w/g tego pana, zobaczymy jak długo zagości na tym forum ?
  https://www.youtube.com/watch?v=kctegsZdTE4
  https://www.youtube.com/watch?v=ihOuvInrszk

  • Andrzej Turczyn

   🙂 Pana Brauna nie podejrzewam to, że cokolwiek dobrego powie o tzw. protestantach.
   Ale OK,
   Zdaje się, że my się nie rozumiemy zupełnie. Ja nie występuję w obronie protestantów na całym świecie, wszystkich. Można powiedzieć, że jak są głupi to wyłącznie ich sprawa, nie mamy ze sobą niczego wspólnego. Odwołuję się jedynie to tego jak zbudowano Amerykę i jacy ludzie dzisiaj tam piastują funkcje publiczne.
   Zatem w tej dyskusji to jak zachowywał się ten czy inny protestant nie ma dla mnie znaczenia.

   • Sebastian Frackowiak

    ” jacy ludzie dzisiaj tam piastują funkcje publiczne. ”
    Jared Kushner i Ivanka Trump?

 • Kuchcik

  “u nas ciągle tylko bogoojczyźniane i maryjne ceremoniowały, rzymscy biskupi, kardynały, którym drogie są majątki, ziemie i zaszczyty, którzy raczej odpychają niż nadają atrakcyjności słowu chrześcijanin”.
  Pisząc to miał Pan na myśli Świętego Jana Pawła II, Świętego księdza Popiełuszkę, Świętego Andrzeja Bobolę, Kardynała Wyszyńskiego i tysiące innych świętych i męczenników Kościoła Swiętego ?!
  Wielokrotnie zwracałem Panu uwagę, że brakuje Panu wiedzy historycznej. Nie wiem jak to traktować, czy to jest zwykła ignorancja czy też celowe działanie?
  Będę modlił się za Pana.

  • Andrzej Turczyn

   Są wyjątki, zgadzam się. Piszę raczej o dzisiejszej sytuacji.

   • Kuchcik

    Wyjątki to “Arcybiskup” Życiński, “ksiądz “Charamsa”. Reguła to Święci Kościoła, Księża i Biskupi ciężko pracujący na Chwałę Bożą.
    Proszę dostrzec co zrobił i robił Kościół w sprawie ochrony życia, walki z biedą, pomocy ofiarom wojny w Syrii – już w 2014 roku delegacja episkopatu Polski, dwóch tak pogardzanych przez Pana Biskupów pojechało do Syrii aby naocznie przekonać się jak można pomóc. Zaraz po tym zaczęto wysyłać dary i pomoc liczoną w dziesiątkach milionów złotych.
    Doradzam mniej czytania GW, oglądania TVN – wg nich każdy ksiądz to jak nie pedał to pedofil, a już na pewno złodziej.

 • Sebastian Frackowiak

  Polska pogańskim krajem?!!!
  To musimy się wzorować na ewangelickiej Szwecji!!!

  • Andrzej Turczyn

   Szwecja może kiedyś była ewangelicka, dzisiaj jest muzułmańska.

   • Sebastian Frackowiak

    Spieszmy się kochać Ewangelików, tak szybko się islamizują…

 • Andrzej Turczyn

  Nie tkwijcie umysłem w średniowieczu, zamykając rozum na to co inne. Tak sobie pomyślałem, że warto poczytać o Mikołaju Reju, w tym własnie kontekście http://culture.pl/pl/tworca/mikolaj-rej

 • EDiox

  To jest powód wielkości ameryki, jeden z wielu. Bez spełnienia pozostałych warunków była by europa bis albo szwecja 2.0. Po za wiarą są jeszcze wartości które oddzielają nowy i start kontynent dużo większą odległością mentalną niż Atlantyk.

 • Ivan

  Ech, pan to zawsze w swoich wpisach musi komuś przywalić. Problem w tym, że nieraz tyczy się to i tych co stoją po tej samej stronie barykady. Nie wiem jaki to ma sens.

  Nie obraża pan poszczególnych hierarchów KK (za to co robią źle), tylko z lubością kolejny to raz atakuje pan wszystkich katolików i szydzi z ich dogmatów, prowadząc swoją prywatną religijną wojnę (i to domową).

 • J&J

  Dyrektor CIA przyznaje się do wiary w Jezusa … wzruszające.
  Szczególnie w kontekście celów i zakresu działań CIA. Ale to chyba nazywa się populizmem, prawda ?
  A co to znaczy, żeby “… blask Ameryki poświecił na Polskę i w naszym pogańskim kraju pojawiła się nadzieja” ?
  Przecież już świeci … ten ‘blask’ … i co niektórych zaślepia 🙂
  A im bardziej świeci, tym bardziej ślepniemy na to, co jest w naszym interesie, co zaś w interesie wyimaginowanego sojusznika…

  • Grajec1

   Kiedyś oświecał blask słońca tj.tow. Stalina J.Brystiger, która przybrała ksywkę “Luna “.

 • Grajec1

  Czy z takich eminencji mamy brać przykład jak biskup lesbijka:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pierwsza-biskup-lesbijka-zamienia-krzyze-symbole-islamu-2017-05

  • Mozets

   Oczywiście,że z godnie z Pismem Świętym nie należy brać przykładu z nikogo , kto postępuje niezgodnie z Jego zasadami. Należy takich ludzi upominać, najpierw w 4 oczy później ze świadkiem. A następnie publicznie. W wypadku kapłanów, zakonników, ludzi sacrum – dotyczy to szczególnie najwyższych hierarchów – szczególnie mocno i zdecydowanie. Domagać się ich odwołania z funkcji pasterzy i pozbawiania władzy kościelnej. Tutaj żadnej taryfy ulgowej nie powinno być. Jednak należy to czynić nie w formie nagonki “na wszystkich “biskupów i kardynałów” a ze wskazaniem czynu i osoby. Inaczej jest to tylko typowo bolszewicka ideologiczna walka z wrogim ugrupowaniem. Na portalu “bibuła” jest ogromnie dużo merytorycznych krytyk Kościoła włącznie z Watykanem i papieżem . I ja jako katolik czytam to uważnie . Piszą to jednak ludzie w większości wykształceni wszechstronnie i nie uprawiajacy manipulacji. Mówią często porażającą prawdę o niektórych zaznaczam czynach haniebnych nawet hierachii z najwyższej półki, błądzeniu kapłanów , a nawet niezrozumiałej często polityce papieża. Która budzi obawy wiernych katolików. I to jest jak najbardziej zgodne z ideałem czystego serca i czystej wiary. Żaden biskup nie stoi poza prawem kościelnym i poza przykazaniami. Ale mówmy otwarcie prawdę i po nazwisku. Jeśli nie mamy pewności ,że to nie są kłamstwa – domagajmy się od kolejnych instancji kościelnych odpowiedzi na te pytania. Jednak nie należy uprawiać ateistycznej propagandy antyklerykalnej i antykościelnej. To jest grzech każdego chrześcijanina czy jest on protestantem, czy prawosławnym, czy katolikiem.
   Chyba ,że się jest V kolumną. Wtedy jest to oczywiście zrozumiałe.
   kpt. M.Mozets. (jnwsws)

 • Pingback: Szef CIA: Rosja będzie nadal usiłowała ingerować w wewnętrzne sprawy USA | Andrzej Turczyn()