WOT przetestuje karabinki MSBS?

defence24.pl: Jak informuje wtorkowa “Rzeczpospolita”, żołnierze WOT z Podkarpacia przetestują kilkadziesiąt pierwszych karabinów automatycznych MSBS. Udane próby mogą otworzyć przed Fabryką Broni w Radomiu drzwi do wielkich kontraktów. Najnowsze polskie karabinki MSBS przeszły w fabryce etap badań wstępnych i czekają na skierowanie broni na próby kwalifikacyjne, a potem do seryjnej produkcji – podaje “Rzeczpospolita”. Zaakceptowanie broni przez wojsko mogłoby przyśpieszyć decyzję o zamówieniach krajowych i eksportowych sięgających tysięcy sztuk i wielkoseryjnej produkcji modułowych karabinków w Radomiu.

(źródło defence24.pl)


Karabinki MSBS są już prawie legendarne jak Smok Wawelski. Przesadzam oczywiście, ale kierunek z całą pewnością wskazałem dobry. Może za czasów obecnego szefa MON wreszcie dziesięcioletni proces projektowo wdrożeniowy tego karabinka się zakończy. Antoni Macierewicz to jeden z niewielu polityków, którzy w Polsce działają na poważnie. Póki jednak co wspomnienie o MSBS traktuję jako zaprzepaszczoną szansę.

O pistolecie PR 15 Ragun ludzie zaczynają plotkować, że od przyszłego roku ma być dostępny także na rynku cywilnym. No, no, fajnie by to było. Jestem wielbicielem pistoletów, chciałbym Raguna mieć.

 • Krzysztof Jabłoński

  MSBS jakim go tu pokazano fajny jest:
  https://www.youtube.com/watch?v=iDFL5S-s46Y Chętnie bym przygarnął.

  Jak już uzbieram hajs na karabinek – a trochę już zbieram – to kupię to co będzie na rynku. Jak przed tym dniem Radom zdąży, to może kupię MSBSa. Chociaż wątpię…

  Raguna też by się chciało. Wysłałem do Radomia w październiku 2016 zapytanie gdzie i kiedy będzie można kupić PR-15. Oczywiście do dziś odpowiedzi brak, ni me, ni be, ni ‘pierdol się’.

  Także Panie Andrzeju podzielam entuzjastyczny sceptycyzm.

  • max-bit

   A miała być zmiana rynek dla strzelców tia ….
   Zrobili jeden filmik rzucili troszkę kałaszy na rynek i to tyle.
   W Polsce to nawet kryzys nie wyszedł.

   • vilas

    pojechali ale do USA , nie do swoich rodaków z których podatków żyją,
    więcej cywili w USA strzelało z MSBSa niż cywili w Polsce

    • Ivan

     To się nazywa szacunek do klienta marki Łucznik.

  • vilas

   ARke kupuję, Glocka już kupiłem, potem CZ
   przykro mi bardzo ale to co nasz rynek póki co prezentuje i daje klientom jest … nie wystarczające

 • max-bit

  Dać do sklepów po 5kPLN ba nawet niech będzie 6kPLN
  Zamiast kupować zafajdane ARki ludzie to pokupują ….

  Rozejdą sie jak świeże bułeczki.

  • Jum

   5-6k XDDD przynajmniej 10 będzie kosztować.

   • max-bit

    Jak by chcieli to za 6 kPLN też by się dało.
    Ja wiem jak jest….

    • vilas

     wolę nie mówić jaką plotkę słyszałem ale powiem Ci tak – za 10 to by było tanio , bardzo tanio wg tej plotki która obiegła jakiś czas temu net, bo ponoć oferowano woju za znacznie więcej i stąd wojo przy Berylu pozostało bo cena rzekomo była nienormalna i chora – taka plota poszła z woja która w woju rozeszła się lotem błyskawicy , co prawda nie wiem co miało być w zestawie, ale powiem Ci że 10 to by było “bardzo tanio” przy tym co “wróble ćwierkały”

     • Bo ceny za MSBSy nie będą (są) ustalane przez producenta i handlowców lecz przez polityków.

 • Krzysztof Jabłoński

  W ramach walki z pesymizmem i mizerią codzienności porada jak przemycić własne batoniki do kina:
  https://i.imgur.com/GXfTdKX.jpg

 • Wojciech Pisarski

  W Colt Krotoszyn twierdzą, że Ragun cywilny najwcześniej w przyszłym roku.

  • Krzysztof Jabłoński

   Ciekawe takie niusy. Wiadomo coś więcej?
   Czym się będzie różnił cywilny od wojskowego?

   • Wojciech Pisarski

    Nie dopytywałem, najlepiej ich pytać. Wydaje mi się, że są najbardziej doinformowani.

 • TakieTamLicho

  Z całym szacunkiem,ale legenda o Smoku Wawelskim jest nieco bardziej wiarygodna i jest w nią w stanie uwierzyć nieco więcej osób.A MSBS czy RAGUN… no cóż…

 • Robert N
 • Robert N

  co do ceny – rzepa napisała: “Kontrakt o wartości 1,65 mln zł obejmuje partię 150 karabinów ceremonialnych” czyli sztuka koło 10 tysi.

  • Krzysztof Jabłoński

   Karabiny ceremonialne, czyli straszaki premium :-/

 • Jacek

  Misierewicz powazny? Powaznie wlascicieli broni od potencjalnych agentow wyzywa. Powaznie tez sobie mlodych chlopcow przy sobie trzyma. Panie Andrzeju, naprawde podziwiam Pana ocene ludzi.

 • Piotr Motek

  Dzwoniłem do Radomia wczoraj i rozmawiałem z jednym panem , który to powiedział że MSBSa można się spodziewać na wiosnę przyszłego roku ,powiedziałem że jeśli bedą sie tak slimaczyć to przeleca im koło nosa wszystkie kontrakty ważniejsze np francuzi u czechów zamówili nowe karabinki BREN 2 które są bardzo podobne do naszych MSBSów . Według mojego zdania to zarząd powinni zwolnić , ich polityka skierowana jest tylko na rynek hurtowy mają po jednym pistoleciku na stoliku i czekają że ktoś zamówi ich tysiące to zaczną produkować , koło się zamyka , nie produkują bo nie maja zamówień a nie maja zamówień bo łaskawie czekają na ruch ze strony rządu ale jak by dostali zamówienie do by się obsrali bo mają za mały park maszynowy bo nie produkują tylko czekają. Na targach w Ostródzie powiem oficjalnie, że ofertę maja taka ze na jednym stoliku do kawy można by było to zmieścić , to jest polityka bezpieczna bo boja się zostać z towarem ale za to park maszynowy stoi a prezesi biorą tysiące do kieszeni , potrzebujemy młodych ludzi w zarządach z wizja i nieobarczonych komuchowym myśleniem

  • Wojciech Pisarski

   Cywilnego, czy wojskowego? To jest znacząca różnica. Gdyby była szansa na cywilną wersję w przyszłym roku, to w tym bym zrezygnował z AR-15 i odczekał. Ale sądzę, że dużo ołowiu zdąży przelecieć przez lufę tego AR-15, zanim cywilny MSBS się pojawi. O ile się pojawi.

   • Piotr Motek

    Mowa o cywilnym , powiedziano mi że na targach w Ostródzie dowiem sie konkretnej daty oferty MSBSa wersji na rynek cywilny czyli wersji sportowej

    • Wojciech Pisarski

     Orientacyjną cenę też poznamy?

     • Piotr Motek

      na targach maja powiedziec,