Piszę ponownie o uchodźcach, bo dostrzegam narastające zagrożenia

Ostatnio w Polsce przycichł temat uchodźców. PiS zapewnia, że miłych przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu nie przyjmie, Polacy zdają się być uspokojeni. Niedobrze, problem wcale nie zniknął. On narasta, potężnieje. Wszystko to jednak dzieje się po cichu, bez informowania nas przez tzw. media. Od czasu do czasu pojawiają się w internecie filmy jak ten poniżej. Działają jak sole trzeźwiące, dla tych co ich zażyją.

Nacisk na rząd polski ze strony eurokomunistycznej elity narasta. Nie tylko naciskają na Polskę eurokraci, poważny nacisk czyni Watykan osobiście przez Franciszka Papieża i przez tubylczych purpuratów. Moim zdaniem ten nacisk jest najgroźniejszy. PiS to partia katolików, ci z natury rzeczy są od Watykanu uzależnieni. Uzależnienie jest mentalne i organizacyjne. Uzależnienie jest mentalne, bo katolicyzm przecież głosi, że poza kościołem rzymskim nie ma zbawienia. Każdy katolik jest petentem po kościelne sakramenty, aby sumienie mogło być spokojne. Uzależnienie jest organizacyjne, bo kościół katolicki w Polsce to w istocie delegatura Watykanu. Kościelnych hierarchów mianuje Watykan, a komunista Franciszek nie będzie mianował konserwatystów, a podobnych mu pragnący postępu.

My Polacy mamy problem, naprawdę poważny problem, który tli się nieustannie, a ja przewidują, że będzie z tego poważne ognisko. Naciski z Watykanu będą przebierały na sile. Franciszek Papież to zwyczajny komunista, nie kryjący swych komunistycznych poglądów. Z jednej strony mamy komunistycznych obłąkańców nowego porządku świata jak Timmermans, który bredzi, że wielokulturowość jest przeznaczeniem świata. Z drugiej strony pod pozorem miłosierdzia i chrześcijańskiej miłości bliźniego, stręczą i będą stręczyć nam hordy barbarzyńców.

Moim zdaniem PiS jest poważne zagrożenie, że PiS przez na skutek kierujących nim wyznawców katolicyzmu ulegnie. Nie będzie to oczywiście ochocze przyjmowanie uchodźców, ale jakaś forma zadośćuczynienia żądaniom watykańczyków. Już pojawiają się dyskusje o korytarzach humanitarnych. Mówił o tym pozytywnie Jarosław Kaczyński, Franciszek Papież naciska na panią Szydło. Moim zdaniem właśnie w tym kierunku będzie szło natarcie z Watykanu. A co będzie jak jakiś gorliwy ksiądz odmówi rozgrzeszenia po spowiedzi, członkom rządu – gorliwym katolikom – bo nie zgadzają się na przyjmowanie uchodźców? Myślicie, że to fantastyczne przypuszczenie? Wcale nie, skoro watykańczycy uznają przyjmowanie uchodźców za moralny obowiązek chrześcijanina, to jaka inna kanoniczna może być konsekwencja trwania w niemoralnym postępowaniu?

Najpierw małe grupy każą przyjmować. Okaże się, że nic się nie zdarzy. Później większe i tak stopniowo będą zmiękczali Polaków. Zło pod pozorem dobra zdobywa ludzkie serca. Co robić? Moim zdaniem Polacy powinni stanowczo sprzeciwiać się watykańskim żądaniom, a PiS powinien się bać, że jak ulegnie w jakimkolwiek zakresie, spotka się z gniewem Polaków. Tylko czy Polacy będą w stanie odróżnić złe od dobrego, gdy watykańczycy złe przedstawiają jako powinność nałożoną przez Boga?

Wesprzyj projekt Fundacja Trybun.org.pl

 • vilas

  dobrze, że tu można pisac 😉
  FB mi konto zablokował, żądają skanu dowodu osobistego z danymi osobowymi , bo używałem nicka , też o islamie nieraz pisałem i zamieszczałem linki do niepoprawnych i niewygodnych wiadomości , nigdy nie pisałem ostro i hardcorowo ale … i tak zablokowali

  • Andrzej Turczyn

   Ja nie potrafię blokować 🙂
   żartuję oczywiście, prawdę tu można pisać.

  • TakieTamLicho

   Firma jest Amerykańska,zgodnie z prawem skanu dowodu żądać nie można.Możliwe,że wystarczy wrzucić nawet nieprawdziwy skan nieistniejącego dowodu – nikt tego nie weryfikuje.FB w każdym razie nigdy nie używałem,nie używam i używać nie będę.Żadna strata.

   • vilas

    ale na FB się uświadamiało ludzi na grupach dyskusyjnych (gdzie ogólnie panują władcy lemingów , aktywiści PO, emeryci MO itd. )
    bardzo dużo wydarzeń nawet z zawodów strzeleckich czy innych się rozchodzi obecnie na FB

    a przecież chodzi o wolność słowa i informację – to co na FB robimy to “info wars” , “hearts and souls”

    • TakieTamLicho

     Raz – pisałem,co ludzie robią.Facebook nie ma prawa żądać skanów dowodów osobistych a w każdym razie Polska Policja ma to gdzieś i nie ma nic do tego – ludzie wrzucają więc “skany” przerobione w paincie czy innym programie i już. Nawet jak by jednak było to nielegalne to kto to niby ma sprawdzać ? Nawet jak by napisali bota AI sprawdzającego tego typu “skany dowodów” to poza metadanymi czy błędami przeróbki NIC Z TYM NIE ZROBIĄ,bo dostępu do baz publicznych póki co nie mają.
     http://gag.fm/uploads/posts/t/l-8458.jpg 😉
     Dwa: http://viraltech.pl/jak-przegladac-profile-na-facebooku-bez-logowania/
     Trzy: Konto FB to raczej problem i inwigilacja,ale jak kto lubi.

     • vilas

      już odblokowane, ale musiałem usunąć nieco “spamu”
      moje kilka wypowiedzi oznaczono jako “spam” i musiałem je usunąć 😉 hehe

  • Na fejsie musisz chyba używać imienia i nazwiska 😉
   …oczywiście nie swojego.

 • Odpowiedź na ostatnie pytanie jeżeli chodzi o większość społeczeństwa, niestety brzmi: nie!

 • TakieTamLicho

  I dlatego jako odłamy chrześcijaństwa protestantyzm i prawosławie są dużo lepsze,bo w obu dogmatu o “nieomylnym” papieżu nie ma.

  Ale o nasz kler bym się aż tak nie martwił.Polski biskup w reakcji na Franciszka jeżdżącego autobusem nawet jak potraktuje serio naśladowanie przełożonego to zrobi to tak tak,że po prostu każe kupić autobus XD

  • Maciek Mazan

   Niewiele wiesz o religii katolickiej.
   Dogmat nieomylności dotyczy wyłącznie doktryny wiary. Sprawy polityczne, astronomiczne, kucharskie oraz muzyczne nie są objęte w.w. dogmatem.
   W ten oto sposób upadło argument podpierający tezę, że katolicyzm jest gorszy.
   Owszem, protestantyzm można uznać za bardziej “postępowy” – jest miejsce dla kobiet w roli księży, jednopłciowych “małżeństw”, udostępniania kościołów muzułmanom. Może dlatego tak dobrze zachodnie społeczeństwa radzą sobie z islamem.
   Dziękuję, wolę katolicki ciemnogród, gdzie czarne jest czarne, białe jest białe a grzech jest nazywany po imieniu.

   • TakieTamLicho

    Nie jest ważne,że ja niby niewiele wiem.Ważne jest to,że niewiele wiedzą również przeciętni niedzielni katolicy.I jeśli coś wiedzą,to że istnieje dogmat o nieomylności papieża a nie jaki jest jego zakres.

    Zresztą pojęcie “doktryna wiary” to jest przez naszych Polskich księży od dawna celowo rozmywane zwłaszcza w kierunku mieszania się w politykę.Już nie mówię o ulotkach konkretnych kandydatów na posłów podczas kampanii w Kościele i nawoływaniu z ambony do wspierania posłów realizujących “katolicką naukę społeczną” itd – ale o tym,że z łatwością Franciszek może twierdzić,że “nie przyjmowanie uchodźców kłóci się z katolicką nauką społeczną”.I co wtedy ? Katolicka nauka społeczna to właśnie element doktryny wiary.

    I ja nie twierdzę,że “protestantyzm” ok – to co piszesz to wszystko prawda. Co do prawosławia nie mam takich zarzutów akurat – ale i ono nie jest oczywiście bez wad !

    Faktycznie jednak dużym problemem z Katolicyzmem jest jego centralizacja i autorytet papieża podparty tym dogmatem. Argument niestety nie upadł.Przeciwnie.Nawet jeśli zastosowanie tego dogmatu było by błędne i głęboko nieuczciwe – ilościowo będzie skuteczne.

    • Pawel W

     W UK głową kościoła jest król/królowa. Tak więc władza duchowa i świecka(teraz co prawda jedynie iluzoryczna) są skupione w rękach jednej osoby. Prawosławie – od czasów Stalina zinfiltrowany całkowicie przez KGB, a wcześniej sytuacja podobna jak w UK.

     • Mozets

      W Anglii premier nie zostanie premierem, jeśli nie będzie wyznania identycznego jak królowa. I żaden bambo nie zostanie posłem.

    • Mozets

     Pojęcie nieomyślności papieża już bardzo dawno temu nie obowiązuje i nie funkcjonuje. Sam JP II mówił o tym jasno i wyraźnie.

  • Grajec1
 • Minuteman

  Ja tam bym się tak bardzo tym katolicyzmem nie przejmował. Prawdziwych katolików zostało już niewielu, ale ci, którzy mają choć trochę rozumu, kitu wcisnąć sobie łatwo nie dadzą i na eurokołchoźników przerobić się nie dadzą.

  Jak ktoś zaczyna katolikom stręczyć ekumenizm, pacyfizm, modernizm, socjalizm i bezwarunkową uległość wobec wrogów wiary, bezbożników, pogan i saracenów (wszystko to Kościół Katolicki już dawno temu oficjalnie uznał za herezję), to tylko coraz bardziej podważa swój autorytet i traci posłuch wśród wiernych, a to przecież jedyna forma władzy jaka Papieżowi pozostała. Jak ją zupełnie straci, zostanie z niczym.

  Im więcej herezji Bergoglio wygaduje, tym więcej katolików uważa go za heretyka. Prawo kanoniczne mówi jasno: heretyk nie może być papieżem. Zatem dla coraz większej liczby katolików tron Piotrowy pozostaje nieobsadzony (łac. sede vacante).

  Bardziej należałoby się raczej obawiać, że “pobożni” (ale tylko na pokaz) socjaliści z PiSu ulegną naciskom urzędnikom UE, bo w przeciwieństwie do Watykanu, Bruksela ma tutaj potężne i realne wpływy.

  • TakieTamLicho

   Muszę cię zmartwić. “Jak ktoś zaczyna katolikom stręczyć ekumenizm […] modernizm” – to niestety już po części zostało wdrożone w ramach Soboru Watykańskiego II. Lefebryści się buntowali przeciw temu to ich ekskomunikowano.Benedykt zniósł co prawda w 2009 tą ekskomunikę ale…

   “Prawo Kanoniczne mówi jasno: heretyk nie może być papieżem. Zatem dla
   coraz większej liczby katolików staje się jasne, że Tron Piotrowy
   pozostaje pusty (łac. sede vacante).”
   To w takim razie w połączeniu z tym co piszesz powyżej bardzo ci blisko ideowo do Lefebrystów a i kwestionujesz chyba trochę prawowierność Wojtyły (tak, JP2 !) który ich ekskomunikował.

   • Minuteman

    Dlatego właśnie napisałem, że prawdziwych katolików zostało już niewielu.

    Nie kwestionuję prawowierności Wojtyły, tylko zaprzeczam jej istnieniu.

    Od czasu końca pontyfikatu Piusa XII, Kościół Katolicki nie ma papieża, władzę w Watykanie uzurpują heretycy, którzy otwarcie nauczają rzeczy, które Kościół Katolicki w jednoznacznie i oficjalnie potępił, uznając za herezję. Taki jest stan faktyczny. Wiemy, że to co głoszą było i jest herezją. Wiemy, że kto głosi herezje jest heretykiem. A prawo kanoniczne mówi jasno, że heretyk papieżem być nie może – papież głoszący herezje automatycznie sam się ekskomunikuje. Wiadomo, co kiedyś robiono z heretykami, podobnie jak wiadomo ile warte są ich nauczania, bulle dekrety i encykliki.

    Następca Piusa XII, Angelo Giuseppe Roncalli urządził czystkę w strukturach kościoła odsuwając konserwatywnych hierarchów, zastępując ich “postępowymi”, odstąpił od koncepcji wojny sprawiedliwej (zrównując tym samym najeźdźcę z jego ofiarą), usunął z liturgii wszystkie elementy, które mogłyby obrażać judaizm (który jest przecież antytezą chrześcijaństwa), popierał socjalizm, paktował z komunistami, zakwestionował dorobek tradycji Kościoła, zaczął promować modernizm, pacyfizm, ekumenizm oraz zainicjował działania soboru II Watykańskiego, które doprowadziły kościół do stanu całkowitej bezradności, bezbronności i degengolady. Te działania były kontynuowane przez wszystkich jego następców. Przykro to mówić, ale taka jest prawda. Wojtyła to taki sam heretyk, co Bergoglio, obaj różnią się jedynie skalą i poziomem ostentacji.

    Stąd bierze się właśnie kryzys przywództwa, słabość, bylejakość i bezradność we współczesnym kościele, który jest “ową solą, która straciła smak”. Współczesny kościół jest zaprzeczeniem wszystkiego, co niegdyś reprezentował. Ryba psuje się od głowy.

    Niemniej jednak, katolicy nie mogą dać się wyrzucić z kościoła, podobnie jak nie da się z niego wyrzucić Lefebrystów. Bo od kiedy to heretyk ma prawo kogokolwiek ekskomunikować?

 • Sebastian Frackowiak

  Oto przykład jak Kościół Katolicki w Polsce nawołuje do przyjmowania uchodźców:
  https://youtu.be/o_PX7D1K04w

  • Krzysztof Jabłoński

   Trochę stary materiał zapodałeś (2015 r.), ale wygląda na to, że ten człowiek do dziś zdania nie zmienił. Tu wywiad z nim m. in. na temat przyjmowania uchodźców (marzec 2017 r.): https://www.youtube.com/watch?v=L9W5lAdjhz0

   Warstwie społecznej duchowieństwa ogólnie jestem niechętny, uważam ją za zepsutą w szczególności z powodu niefrasobliwości w pozbywaniu się z przestępców z własnych szeregów, ale też przez nieliczne przykre doświadczenia osobiste. Tym bardziej cieszą mnie takie przykłady jak ks. prałat Roman Kneblewski.

 • Pingback: I przyjdą do władzy euroentuzjaści i Menchester będzie w Warszawie | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Raport: 90 % strzelanin w Szwecji jest dokonywanych przez osoby o zagranicznym pochodzeniu | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: W Niemczech od początku 2017 roku wszczęto już ponad 900 postępowań o terroryzm | Andrzej Turczyn()