Prezydent USA Donald Trump wywołuje temat dostępu do broni w kontekście islamskich zamachów

Jak to dobrze, że prezydentem USA jest Donald Trump. Jego słów żaden polityk o zdrowym umyśle nie może ot tak po prostu zlekceważyć, nie może wzruszać ramionami. Słowa prezydenta USA stanowią dyskusji argument. To wszystko za sprawą niekwestionowanej potęgi USA. Przez osiem poprzednich lat w Białym Domu mieszkał polityk lewicy, co w broni widział zło. Od tego roku w Białym Domu mieszka Amerykanin, który manifestuje swoje przywiązanie do prawa do broni.

Przy okazji zamachu w Londynie prezydent Trump skierował uwagę na temat dostępu do broni, stawiając przekorne pytanie. Sparafrazowałbym jego treść takim zdaniem: Zadziwiające, że nie domagacie się zakazania broni, tylko z tego powodu przestępcy użyli noży i samochodu! To szyderstwo i kpina z ludzi obłąkanych nienawiścią do broni. To kpina z poprawności politycznej, która ogłupia całe narody.

Moim zdaniem to, że prezydent USA odwołał się do dyskusji o posiadaniu broni, w kontekście islamskich zamachów, nie może pozostać bez echa w polskim internecie. Moim zdaniem ten prezydencki tweet znaczenie ma głębsze, niż to wynikające ze 140 znaków. To wywołanie istotnego tematu w kontekście terrorystycznych zamachów. Tematu tabu, zaklętego milczeniem przez wszelkich polityków, także polskich, którzy mówią o sobie, że są prawica. Prawica nie może mieć wspólnych ideałów z lewicą. Ten krótki prezydencki tweet wywołał lewicowy kwik. Czy także właściwy dla polskich sejmowych patriotów? Teraz sejmowa prawico, pokaż swoje prawdziwe oblicze! Czy miłe dla ciebie są lewicowe treści czy prawda, o którą zawołał prezydent wolnego świata Donald Trump.

Skierowanie dyskusji o islamskich zamachach, na temat dostępu do broni, to w polityce niespotykana sprawa. Politycy na ogół cedzą bardzo mądre słowa, rozumieją tragedię ofiar, są przed kamerami stanowczy i gwarantują obywatelom bezpieczeństwo. Praktyczne rozwiązania, jakie dla nas mają, to ograniczenie indywidualnej wolności i likwidacja kolejnych praw, w imię bezpiecznego życia. Oczywiście o bezpieczeństwo dbają tylko oni, my sami o swoje bezpieczeństwo możemy dbać biernie, a czynnie tylko ucieczką lub wołaniem o pomoc.

Gdyby przeczytać ten tweet na wspak, wyszłoby mniej więcej tak: Konieczna jest dyskusja o dostępie do broni, bo terroryści użyli noży i samochodu. Wolę ten tweet czytać własnie tak, bo każda treść ma także odwrotne przesłanie i moim zdaniem ten prezydencki tweet, ma właśnie takie. Szczególnie gdy umieści się go w ciągu trzech prezydenckich tweetów, z których pierwszy był wezwaniem do odrzucenia politycznej poprawności i zaangażowania w sprawę bezpieczeństwa dla ludzi. Przy czym ten tweet nie był chyba skierowany do polityków pozamykanych w twierdzach swych biur.

Przestańmy być politycznie poprawni, zaangażujmy się w sprawę bezpieczeństwa każdego z nas, a najlepszym sposobem jest dostęp do broni, bo przy pomocy broni można zatrzymać zdziczałego człowieka z nożem w rękach.

 • Grajec1

  Prezydent USA Donald Trump twardziel jakich mało, pewne, że Ameryka już na tym wygrała, ma gospodarza i szeryfa w jednym człowieku. O takiego możemy się tylko modlić.
  https://www.youtube.com/watch?v=mh1N3_1DJDc

 • Krzysztof Jabłoński

  A tak na marginesie, zauważyłem że z całego bloga zniknęły wszystkie wypowiedzi kolegi vilasa. Ktoś wie o co tu chodzi? Cen z ura?

  • Grajec1

   Nie dziwię się, że Vilas poszedł sobie jak np. ten tekst niżej zamieszczony prze zemnie jest niepoprawny.

   • Andrzej Turczyn

    Ale jak to możliwe że z mojego bloga, z mojej strony znikają komentarze bez mojej wiedzy i zgody? Co z tym zrobić?

    • Stefan

     Panie Andrzeju, moim zdaniem najlepiej zrezygnować z zewnętrznego dostawcy podsystemu komentarzy, jakim jest Disqus (i innych zewnętrznych narzędzi). Wiem, Disqus jest wygodny, bo wystarczy raz się zarejestrować, aby komentować na różnych stronach. Niemniej jednak zawsze przy zewnętrznych narzędziach istnieje ryzyko, że polityka dostawcy narzędzia będzie skrajnie odmienna od polityki witryny, w której narzędzie jest zainstalowane. Nieco inna sytuacja, ale jednak podobna – Facebook cenzuruje jak chce, bo ma lewackiego założyciela (i władze lokalne). Nie interesowałem się do tej pory strukturą własnościową Disqusa, ale nie wykluczam, że po prostu komuś nie podobają się wypowiedzi niezgodne z “poprawnością polityczną”. A siła Disqusa (jedno konto, różne strony) w tym wypadku będzie na korzyść cenzorów, bo może być i tak, że vilas coś “chlapnął” na innej zupełnie stronie, a wylatuje wtedy ze wszystkich…

     Powyższy powód jest zresztą przyczyną, dla której ja polecam raczej inny CMS niż WordPress. WordPress zresztą, tak po prawdzie, nie jest CMS-em – był stworzony jako system blogowy i do tego się nadaje, ale wszelkie dodatkowe funkcjonalności wymagają licznych wtyczek. Ocenianie i komentowanie niektóre CMSy mają wdrożone jako funkcjonalność rdzenną, a jeżeli wymagają osobnego logowania – komu się chce na poważnie brać udział w dyskusji, ten się zarejestruje i nie będzie mu to przeszkadzało.

     A co z tym teraz zrobić? Może być ciężko, ale trzeba chyba jednak pomyśleć o innym systemie co najmniej dla komentarzy… Ponownie, deklaruję pomoc w tych kwestiach. Poza księgowością, zajmujemy się także reklamą i informatyką. I jeszcze raz napiszę, że na Pana blogu, fundacji i wszelkich działaniach pro-gun z Pana strony nie zamierzam zarabiać 🙂

    • EDiox

     Również wydaje mi się że rezygnacja z discusa na rzecz czegoś własnego albo choćby wolnego czy otwartego to jedyna metoda na cenzurę ;/

    • Mozets

     Sądzę,że Vilas sam podjął tę decyzję.I to jest jego suwerenne prawo. Tak powinno być na każdym portalu. Każda literka pisana przez autora jest jego własnością.

  • KBPol

   Sprawdziłem i rzeczywiście nie ma jego komentarzy. Można powiedzieć: był człowiek, nie ma człowieka… Zapewne został wycięty całkowicie więc nie może dodawać nowych komentarzy. Czekamy więc na nowe wcielenie albo na jego maila do któregoś z tu obecnych z wyjaśnieniem i zamieszczenie tego tutaj.

 • Grajec1

  Grajec1 14 minut temu
  Oznacz jako spam Thanks, we’ll work on getting this corrected.
  Politycy najwyraźniej popierają terroryzm, dlatego “zapraszają” nachodzców muzułmańskich, o czym świadczy ciągłe ich “ratowanie” na Morzu Śródziemnym. Tymczasem to co się dzieje jest też wynikiem drapieżnego kapitalizmu i braku rąk do pracy przy malejącej populacji Europejczyków. Demografia Europy wynika z drapieżnego kapitalizmu. Ludzie najpierw dbają o bezpieczeństwo ekonomiczne, a następne dbają o powstanie rodzin. I są tego skutki. Niemniej w odniesieniu do imigracji, to należy jednoznacznie wskazać istnienie problemu. I może zapraszać do Europy Hindusów, Chińczyków, Meksykanów, Wietnamczyków itp. narody nie brzydzące się pracą. Oni mają problem z biedą i z przeludnieniem. Europa ma problem z islamistami i głupotą polityczną. A jednemu i drugiemu można zaradzać. Tylko że trzeba to robić w sposób przemyślany i bez ukrywania problemu przed społeczeństwami. Twierdzenia polityków siedzących z za stalowymi ogrodzeniami swoich twierdz i bronionymi armią ochroniarzy, że “nie damy się zastraszyć” w sytuacji terroryzmu, który ich pomija – są śmieszne, niepoważne i zbrodnicze (zaniechanie). Problem został sprowadzony przez nich nadal istnieje i nam zagraża. Dlatego tamte państwa w pierwszej kolejności muszą zrobić porządek z nimi tj. tymi prestopolitykami. Jak to dobrze,że jednak jesteśmy inni, przasni, mówią że zacofani, kartoflarze no może nie jest tak z nami i naszymi niektórymi “p”tak żle.

 • Grajec1

  Panie Andrzeju moich wpisów zbanowano kilkanaście. Przypuszczam, że jest to celowa czyjaś robota aby zniechęcić ludzi do Pana Bloga i do Pana osoby. Mój znajomy już zrezygnował z występowania na tym blogu właśnie przez spamy.
  Chyba dla kogoś jesteśmy grożni. Pozdrawiam Grajec1.

 • EDiox

  Jak się takich polityków dorobić?! ehhh, marzenia ściętej głowy …

 • Grajec1

  Bierzmy przykład z władz miasta ŁÓDŹ. BRAWO.
  https://www.youtube.com/watch?v=XhoWBXMmNLA