“Rzucałem w nich butelkami, szkłem. Byłem bezsilny”, a wystarczyłby jeden pistolet…

Na stronie tvp.info pod smutnym tytułem

„Rzucałem w nich butelkami, szkłem. Byłem bezsilny”

opis zdarzeń prezentowany przez świadka ostatniego zamachu w Londynie

Rzucili się z nożami na dziewczynę, dźgnęli ją z 10 razy. Byłem bezsilny, nic nie mogłem zrobić.

Zobaczyłem leżącego na ziemi mężczyznę , który krzyczał: „zostałem zaatakowany nożem”. Był cały we krwi. Jego kolega też krzyczał ,że ktoś ranił nożem jego przyjaciela. Wtedy zobaczyłem trzech muzułmanów, którzy rzucili się z nożami na dziewczynę. Byłem bezsilny, nic nie mogłem zrobić.

Ona wołała o ratunek a ja nic nie mogłem zrobić. Próbowałem. Rzuciłem w nich czymś, próbowałem krzesłem, ale okazało się, że jest przymocowane. Nic nie mogłem zrobić . Na zdjęciach monitoringu pewnie będzie widać jak gonię atakujących i rzucam w nich butelkami, szkłem. Wiem, że to głupie, ale chciałem ratować ludzi.

 

Smutne to, co muszą wszyscy czytać. Gdyby jeszcze rozwiązanie nie leżało w zasięgu reki, byłbym w stanie to zrozumieć, ale przecież tak nie jest. Wystarczyłby tylko jeden pistolet w ręku Brytyjczyka i zdziczali islamiści nie mieliby żadnych szans. Trzy strzały i koniec, a może wystarczyłby nawet jeden. Gdyby pierwszy z brzegu islamista poczuł uderzenie ołowianego pocisku pędzącego z prędkością dźwięku, pozostali rozpoczęliby paniczną ucieczkę. Ewentualnie trzeba by trzy razy wystrzelić. To też nie jest problem, standardowe pistolety mieszczą po 15 naboi. Na londyńskim przykładzie doskonale widać, że rozbrojenie społeczeństwa wywołuje bezradność, a nawet śmierć niewinnych ofiar.

Niestety zupełnie oczywiste rozwiązanie nie jest w Europie dyskutowane. Nie z tego powodu, że nie jest techniczne dostępne. Rozwiązania nie ma, bo politycy ogłupieni polityczną poprawnością większą wartość widzą w rozbrojeniu własnych narodów, niż w umożliwieniu obywatelom dbania o własne bezpieczeństwo.

Nie pozostaje mi nic innego niż wskazywać na cudzą głupotę i domagać się od polskich władz mądrych rozwiązań, nie wynikających z politycznej poprawności.

 

 • franio

  To jeszcze nic. Wg mediów , podobno na miejsce zamachu jako jeden z pierwszych przybył policjanci bez broni ( z pałką) i policnat został ranny od noża zamachowca.

  • Aleksander K

   Ale mylisz się. To nie chodzi o kolor skóry, tylko o to kim jest posiadacz.

   Nie sądzę żeby urzędy w Izraelu kierowały się kryteriami rasowymi udzielając zezwolenia. Praworządny obywatel może być nawet zielonoskóry.

 • Maciej Ochnik

  Pani May mówi o “naprawie błędów”. Obawiam się, że nie ma na myśli ustawy z 1997, która zabrał Brytyjczykom broń. Ogarnia mnie straszny gniew kiedy pomyślę o tym, że niczyjego sumienia nie rusza to ile ofiar pochłonęła ówczesna decyzja rządu. A ja za każdym razem wczytuję się w listę ofiar szukając z obawą znajomych nazwisk. Póki co doczekaliśmy się ostrych słów i… postulatu szerszych uprawnień służb poprzez “Investigatory Powers Act”. A wszystko to w fałszywym poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Strasznie mi przykro kiedy myślę o zwykłych ludziach cierpiących za fanaberie “władzy”.

  • Jarek Lew

   Jak wynika z relacji świadków policja jest już lepiej przygotowana, wszyscy byli z bronią długą…
   Za chwile GB będzie następnym krajem gdzie wprowadzą stan wyjątkowy dla dobra ludzi.
   Niby wszystko dla naszego dobra, ale gdy patrzyłem na przechodniów wyprowadzanych ze strefy zagrożenia z rekami na głowie to chyba w złą stronę wszystko idzie…

   ps. i te kolejne zapowiedzi że tym razem wezmą się stanowczo za radykałów…to już jest żałosne, to co wcześniej robili, kiwali z dezaprobatą?

   • Maciej Ochnik

    To jest City – miejsc gdzie jest policja z G36 akurat tam dostatek.

    • Pawel W

     Ale n8e byli na miejscu zdarzenia w chwili 0. I to najważniejszy argument za dostępem i NOSZENIEM broni. To jak pierwsza pomoc przy zawale. Trzeba udziel8ć podstawowej pomocy, zanim przyjedzie pogotowie.

     • Maciej Ochnik

      Mi tego nie musisz mówić.

 • Zbigniew Plebanek

  Czy zastanawialiście się dlaczego te wszystkie ataki są na zwykłych ludzi, a nie na polityków? Bo nie kąsa się ręki ,która karmi i ochrania.

 • Matt

  Zaczynają działać naturalne odruchy. Nie udało się całkiem wykastrować facetów. Ten rzucał, jakiś Rumun czymś przywalił, jakiś Hiszpan zasłaniał dziewczynę… deskorolką. Wcześniej nie było takich doniesień. Ludzie zaczynają się budzić, przypominają sobie że czasem trzeba walczyć, a następnym krokiem będzie żądanie oddania im narzędzi samoobrony…

  • Grajec1

   Mój kuzyn żołnierz AK opowiadał mi, że n-pla likwidowano podczas II wojny światowej prostym szydłem szewskim.

   • Pawel W

    Tak, ale to byli ludzie, którzy już zabijali i nie bali się zabić. Gdybyś ty stanął z szydłem, czy pistoletem i miał zabić, to byłoby ciężko. Chyba, że w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, ale nie z zasadzki. W UK nie można nawet śrubokrętu ze sobą nosić! Oczywiście, jak wszystkie zakazy, dotyczy praworządnych obywateli, którzy nie mogli wyciągnąć swoich “kos” i zarżnąć tych terrorystów.
    Mi się podobało to, co zrobili Chińczycy, jak zgwałcono jakąś Chinkę (oczywiście miłośnicy pokoju) – wykastrowali gościa bez znieczulenia. Myślę, że nikt z Muzułmanów w tamtej okolicy nie spojrzy pożądliwie na żadną CHinkę. Niestety, ale przy obecnej celowej niemożności państw narodowych pozostają samosądy. Tylko, że społeczeństwa są tak zatomizowane, że raczej nie zbierze się 10 mężczyzn, żeby zapolować na sprawcę jakiegoś gwałtu na Europejce i wymierzyć sprawiedliwość.

 • Grajec1

  Niektórzy otwierają oczy dopiero wtedy jak ich głowa leży obok !
  Oby nasi decydenci nie skapitulowali bo jak na razie to tak trzymać !

 • Grajec1

  Warte przeczytania przemyślenia innych blogerów na temat obecnej sytuacji w Euwropie bez ceregieli. http://wiktor-smol.neon24.pl/post/138764,oni-nam-otwarcie-mowia-psy-niewierne-a-my

 • Adam Wróblewski

  Tak. W tym konkretnym przypadku wystarczyłby jeden pistolet. Jestem jednak pewien że gdyby zamachowcy podejrzewali że w okolicy może być broń, obraliby inne metody. I wtedy już ten sam pistolet by nie wystarczył. W TelAvivie służby kilka razy dziennie wyjeżdżają do alarmów bombowych.

  To nie brak narzędzi jest problemem, a determinacja zamachowców.

  Inna sprawa, że pistolet działa szybko i dosadnie. Znaczy tyle samo w rękach bandyty i ofiary. Ogólna dostępność mogłaby może wywołać jakiś samosąd w lokalnym meczecie.
  Mniejszość muzułmańska byłaby na straconej pozycji, bo z definicji jest ich mniej. Byłby może jakiś bodziec do mediacji, może okazałoby się że zamachy się nie opłacają. Że kij ma dwa końce.
  Nie wiem co by było, ale wiem że to nie kwestia użytych narzędzi, a braku zdecydowanej reakcji ofiar.

  • Pawel W

   Potrzebna jest odpowiedzialność zbiorowa wobec zamachowców. Oni śmierci się nie boją. Trzeba wyrzucać ich rodziny. W UE jednak to słabe rozwiązanie, gdy większość ma obywatelstwo. Wtedy trzeba robić co innego, też niezgodnego z naszą kulturą – profanować zwłoki terrorystów świńskimi odpadkami. Może to pomoże. A jak nie, to niestety Zachodnia Europa jest stracona, bo nawet nie ma gdzie odsyłać tych swoich radykałów. Tylko uzbroić rdzenną ludność i liczyć, że jakoś uda się to opanować, ale przerasta to mentalność tych lewaków (nie mówię o tych na górze, którzy robią to z premedytacją).

 • Marek Piszczatowski

  Powiem krótko. Musimy stać się radykalni, bo będziemy mieć, jak w UK. Musimy wziąć za siebie odpowiedzialność i sami nadać sobie prawo do broni. Nie oszukujmy się inaczej się nie da, bo nikt, ani PiS, ani PO, ani nikt nie mówi o tym i nie kwapi się dać nam tego prawa. Apeluję, weźmy sprawy we własne ręce i sami weźmy to, co nam, wolnym ludziom się należy.

 • Grajec1

  Młode i piękne dziewczyny oraz ciekawa analiza ostatnich wydarzeń w Londynie w JP.
  https://www.youtube.com/watch?v=3tLF_pwDXNE&spfreload=5

 • Rafal Mamlima

  Najsmieszniejsze jest to ze zawsze wiedza gdzie udezyc jak uderzaja to an SW .Nigdy w centrum cyzby wiedzieli o eksterytorialnosci city of london ? Na bank of nelgand jest 300 uzbrojonych ochroniarzy co 5 metrow .Niewidac ich ale sa .A jest to dobre 300 metrow za rzeka .Wiedza ze jakby weszli na city kolo bank station lub monument dostali by serie niczym by wysiedli z busa .Taka jets prawda.Dlatego ataki sa poludniowym nabrzezu tamizy nei na poludniu 🙂

 • Marcin Kaczmarczyk

  Bez zniszczenia UE i wyeliminowania z politycznego życia europy marksizmu nic nie da sie zrobic, beda kolejne zamachy i kolejne ofiary. Islamisci to tylko skutek, oni w sumie działają racjonalnie – podbijają kolejne terytorium jak nakazuje im koran. Natomiast w czyim interesie działają czerwoni u władzy w krajach UE i w imię czego ? – do końca nie wiadomo – poprawnosci politycznej ? budowania jakiegoś lewackiego raju multi kulti ? NWO ?

  • Apolinary Koniecpolski

   “Bój to będzie ostatni, krwawy skonczy sie trud , gdy zwiazek nasz bratni , ogarnie ludzki rod”.
   Prosze – manifest lewacki. Esencja. Kolorowi to tylko narzedzie.
   Jak widac MA byc krwawo.

 • Pingback: MSWiA projektuje zakaz noszenia i przenoszenia broni w woj. małopolskim i Wrocławiu | Andrzej Turczyn()