Leszek Miller zwolennikiem dostępu do broni?

Na portalu internetowym tygodnika ABC intrygujący tytuł notki prasowej

Kto jest nowym zwolennikiem broni palnej w rękach obywateli? Leszek Miller, były premier z SLD

W krótkim artykule tweet Leszka Mileera:

W tekście autor wyraża zdziwienie, że Leszek Miller były premier i prominentny polityk lewicowej SLD, lewicowy premier opublikował zdjęcie ewidentnie nawiązujące do legalizacji posiadania broni palnej. Ja nie jestem zdziwiony. Wprawdzie nie jestem entuzjastą byłych komunistów z PZPRu, ale fakty są niespodziewanie ciekawe. Posłem sprawozdawcą ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji z 2011 roku, która spowodowała niespotykane w powojennej historii Polski zainteresowanie Polaków bronią, był także polityk SLD poseł VII kadencji Stanisław Wziątek. Od ustawy z 2011 roku, której sprawozdawcą był poseł VII kadencji Stanisław Wziątek, rozpoczął się czas możliwości posiadania broni przez Polaków, nieodnotowywany w naszej historii od 1939 roku. Od 2011 roku mamy czas rozkwitu sportów strzeleckich, kolekcjonerstwa broni palnej. Ustawa została przyjęta przez Sejm jednomyślnie, ale sprawozdawał ją poseł SLD.

 • Woj Wol

  Betonowy komunistyczny beton.

 • TakieTamLicho

  Ponieważ fakty są takie,że “paradoksalnie” to byli komuniści z PZPRu są czasem bardziej liberalni niż byli “antykomuniści” z solidarności.A jest tak po prostu dlatego,że tacy jak towarzysz Miller, to po prostu ludzie którzy byli w PZPR dla osobistej kariery.
  A “Solidarność” – no niestety, związek zawodowy do tego trockiści z KORu jak Kuroń i Michnik – ci ludzie z musu obalali komunizm,ale podskórnie byli właśnie komunistami.

  Komuna mogła upaść (na 4 łapy,ale zawsze) tylko dlatego,że u władzy nie byli właśnie ideowi komuniści pokroju Trockiego,Lenina czy Stalina.Bo gdyby nie to,to Stan Wojenny przy tym co zrobiono by nie tylko z opozycją ale i tysiącami zwykłych ludzi był by jak zapalenie zapałki przy pożarze lasu.Ideowi komuniści dla utrzymania się przy korycie i dla swojej obłąkanej idei gotowi by byli zamordować miliony.

  Dlatego powtarzam – lepsi Chińscy komuniści jak komuniści Europejscy.Bo komunista już skorumpowany i mało ideowy (w gruncie rzeczy nie wierzący w komunizm) jest o wiele mniej groźny niż ten ideowy wierzący w komunistyczne brednie.Komuniście co w komunizm nie wierzy co najwyżej trzeba dać w łapę i się odwali,a ideowy komunista to nawet się przekupić nie da, tylko będzie realizował te obłąkane pomysły za wszelką cenę.

  • Redneck.pl

   Smieszne jest to, ze “lewicowe” SLD ogolnie chce wprowadzac rynek bardziej wolny od “prawicowego” PiS.

 • max-bit

  A gdzie to jest przepraszam napisane ze tak jest ?
  To ze jest zdjęcie to jeszcze niczego nie świadczy ….

  • Stefan

   Ja tam tego też nie widzę 🙂 Widzę, że opublikował zdjęcie dziewczyny z bronią, ale podpisane jest dosłownie tylko “Na plaży w Tel-Awiwie.” – bez słowa komentarza, co można odczytywać na wiele sposobów 🙂

 • tatik

  Na przełomie lat 90-tych i dwutysięcznych w debatach przedwyborczych szychy SLD, poza jednym wyjątkiem, obiecywały ułatwienie dostępu do broni, podczas gdy ów wyjątek, czyli Jerzy Dziewulski twierdził, że nic takiego się nie stanie. Leszek Miller ze swoim rządem ani partią nie kiwnęli palcem, by ułatwić dostęp do broni. Kilkanaście lat później, czyli tuż przed ostatnimi wyborami, tu na swoim blogu Pan Andrzej publikował odpowiedzi poszczególnych partii w kwestii złagodzenia dostępu do broni, i odpowiedź partii państwa Nowackiej i Millera do kupy to było kategoryczne nie dla dostępu do broni. Dziewczyna z fotografii jest ładna, karabin też ma fajny a Leszek Miller to, co by o nim nie mówić, normalny facet a normalni faceci lubią i ładne kobiety i broń. Jeżeli lewicowiec/lewak/komuch (podobieństwa i różnice jak między dżumą a cholerą) obiecuje złagodzenie zasad dostępu do broni, to te obietnice są tyle warte ile obietnice wariata, że przestanie świrować albo narkomana, że przestanie ćpać.

  • max-bit

   ale … Pana Andrzeja nadzieja umiera ostatnia, ciekawe czy jak by ci z Antify powiedzieli że są za powszechnym dostępem do broni to też w to uwierzył ?

   • Maciej Ochnik

    A nie są? Pamiętam jakieś przemarsze a Arizonie z bronią w ich wykonaniu 😉

 • Redneck.pl

  Tak dla scislosci. Ta Pani jest w wojsku, na przepustce. Ma obowiazek nosic ze soba rzadowy karabin. Dostepu prywatnie do broni nie ma, ale panstwo ufa jej na tyle, ze moze na impreze chodzic z karabinem rzadowym.

  • Pawel W

   A to niezła schizofrenia rządzących! 😀

  • Koleżka Śniegowy

   Prywatnie być może też będzie mogła, jak pójdzie do cywila. Ostatnio były informacje, że rząd izraelski poluzował przepisy, bo lepiej jeśli porządni obywatele mają broń i mogą utrudnić działanie terrorystom – a policja i wojsko nie może być wszędzie przez cały czas.

 • Michał Szkwyra

  Ale dla nich, nie dla ludów tubylczych.