Wywiad z Andrzejem Turczynem na stronie Tygodnika Solidarność

– Broń w Polsce stała się w minionej epoce zaklętym tematem i ten stan trwał aż do 2011 roku. To mozolnie zmieniamy, chociaż wciąż obowiązuje ustawa, której jednym z autorów jest były milicjant Jerzy Dziewulski. Czyli mamy nieustannie standard milicyjny prawa, nieco poprawiony w 2011 roku. Jeszcze do niedawna cywilny posiadacz broni w świadomości społecznej kojarzył się z bandytą. To efekt dziesięcioleci komunizmu. Ten fałszywy stereotyp trzeba było unicestwić, to się udaje. Dostęp do broń palnej stał się przedmiotem debaty publicznej, a nie wstydliwą sprawą, szeptaną pomiędzy garstką entuzjastów – mówi Andrzej Turczyn prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni w rozmowie z Tomaszem Słowińskim

To mały fragment wywiadu ze mną, który możecie przeczytać na stronie tysol.pl:

Koniecznie tam zajrzyjcie aby przeczytać całość. Starałem się przedstawić jak wygląda stan spraw strzeleckich w Polsce. To wywiad adresowany nie do znawców tematu, a do Polaków, którzy nie koniecznie cokolwiek wiedzą o dostępie do broni palnej. Mam nadzieję, że obszerność wywiadu nie odstraszy. Mam nadzieję, że wywiad znajdzie uznanie. Mam nadzieję, że wywiad otworzy niektórym oczy. Mam nadzieję, że wywiad zjedna sprawie kolejnych zwolenników.

Kto ma ochotne serce, może wesprzeć powołaną przeze mnie Fundację Trybun.org.pl, która ma za cel stworzenie portalu o broni i wolności. Bez mocy przekonywania Polaków niewiele zdziałamy.

 • Krzysztof Jabłoński

  Pozwolę sobie zareklamować ten wywiad następującym cytatem:
  “Szczerze pisząc nie podejrzewam aby pani Bieńkowska uczestniczyła w
  pisaniu tej dyrektywy [91/477/EWG], moim zdaniem jest do tego intelektualnie
  niezdolna.”

  • Andrzej Turczyn

   tak powiedziałem…

 • Żeby takie wywiady znalazły się w gównych mediach.

  • Andrzej Turczyn

   znajdą się, z czasem się znajdą. ludzi powoli mają dość słuchania poprawnych politycznie bzdur. zwyczajna mowa jest pożądana 🙂

   • Dalszej żelaznej (jak broń!) wytrwałości Ci życzę i żeby podobnych wywiadów było jak najwięcej w jak największej ilości mediów!!!

 • Jumai

  Niech Pan uważa na słownictwo – ostra jazda po lewakach może odstraszyć masy.

  • Krzysztof Jabłoński

   … albo otworzyć oczy…

  • EDiox

   Niby na co? Chciał bym żeby politycy na mównicy sejmowej wykazali się minimalną kulturą wypowiedzi, nie wspominając już o takiej jaką miał pan Turczyn podczas tego “ostrego” wywiadu =]

 • Starypryk

  Tak na szybko , oby więcej takich przekazów ,może pierwsza część jest za bardzo optymistyczna w opisie stanu teraźniejszego.

 • Zeta

  “Bez mocy przekonywania Polaków niewiele zdziałamy.”

  Niesamowitą moc przekonywania ma pastor Chojecki. Mnie już przekonał, że Ziemia ma 6 tysięcy lat, Adam i Ewa żyli razem z dinozaurami, a ewolucja to czcza gadanina bandy oszołomów. Takich ludzi nam trzeba, by promować strzelectwo w Polsce!

 • Starypryk

  Nie na temat ,ale ,tak sobie czytam ,hazard wraca pod państwowym parasolem i nikt nie krzyczy o braku tradycji ,zagrożeń z tego faktu wynikających etc etc ,tu nie mają żadnych obiekcji ,kasa kasa kasa .

 • Jarek Lew

  Ciekawy artykuł i muszę się zgodzić z Jumai, za dużo lewaków było. Oczywiście zgadzam się w 100% z całością artykułu, ale atak nawet słuszny może spowodować przyklejenie łatki “oszołom”. Społeczeństwo jest wygodne i nie będzie wnikało czy autor ma racje czy też nie, łatwiej jest osądzić i zapomnieć. Można, a czasami trzeba używać synonimów takich jak: socjaliści, świnie przy korycie:)
  Mam nadzieje że ten wpis nie zostanie uznany za krytykę, a jedynie poradę, sam bym nie napisał tak celnie i dobrze nawet w 50%.

 • Jan Kowalski

  Wiara czyni cuda. Jeśli Bóg zechce a my go poprosimy w dobrej intencji to sprawy nasze na pewno będą pomyślnie załatwione.https://www.youtube.com/watch?v=As8W1ich4s0&t=0s