W USA kampania nienawiści przynosi krwawe żniwo. Czy w Polsce będzie Cyba 2.0?

Lewicowe sianie nienawiści przynosi “efekty” w Stanach Zjednoczonych. Rozpętana przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi kampania nienawiści, przynosi agresję wyznawców amerykańskiej lewicy i demokratów. Dzisiaj rano w Aleksandrii (Virginia, USA) wyznawca nienawiści wobec republikanów i prezydenta Trumpa strzelał do republikańskich kongresmenów, w skutek czego ciężko ranny został kongresmen Stev Scalise. Atak miał miejsce na boisku sportowym. Na moment przed otwarciem ognia zamachowiec zapytał tylko czy to grają demokraci czy republikanie.

Kongresmen Steve Scalise trafił w stanie ciężkim do szpitala. W szpitalu znaleźli się także dwaj policjanci, którzy bronili kongresmena. Sprawcą okazał się James Hodgkinson, mieszkaniec stanu Virginia, wielokrotnie karany awanturnik i pijak, który formułował na faceboook nienawistne hasła pod adresem republikanów i prezydenta Donalda Trumpa.

 

 

Co chwila pojawiają się kolejne szczegóły. Oto konsekwencje siania nienawiści. W stanach rozpętana na niespotykaną skalę kampania nienawiści wobec Donalda Trumpa i republikanów, przynosi krwawe żniwo. Oczywiście amerykańskie lewactwo usiłuje kierować narrację na temat broni palnej, że za dużo jej na ulicach, że zbyt łatwy dostęp. To naturalne lewicowe działania, zdejmowanie odpowiedzialności z człowieka i przypisywanie jej martwemu przedmiotowi. W tym przypadku jednak dowody są jednoznaczne, lewicowy obłąkaniec zatruty nienawiścią wobec tradycyjnej  Ameryki postanowił z tą Ameryką się rozprawić. Tu nie broń zawiniła, to nie sprawa dostępu do broni. Tu nienawiść zebrała swoje żniwo.

Aż boję się pisać o Polsce, aby się niektórzy nie obrazili, ale chyba trzeba kilka słów ostrzeżenia. W Polsce nienawistnicy z .Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, różnie inne Boki i UBywatele również w niebywały sposób szczują Polaków na siebie, a w szczególności na partię Prawo i Sprawiedliwość. Mieliśmy już Cybę, także z bronią (nielegalną) palną. Czy będzie Cyba 2.0?

Nienawistnicy usuńcie (jad nawoływania do przemocy) ze swoich języków, bo taki jad może przynieść krwawe żniwo!

 

 • JA

  A PiS to nie nienawistnicy? Proszę posłuchać ich wypowieezi, mowa miłości to to nie jest. Oni wszyscy bez wyjątku mają nas w d…. jedyne co ich interesuje to garnuszek cudzej zupy.

  • Andrzej Turczyn

   Proszę o przykłady nawoływania przez pis do nielegalnej przemocy wobec innych.

   • Witek

    Nie muszą się specjalnie nawoływac, wystarczy że wysyłają ONR-owców i zapewniają im nietykalność.

 • Szymon Marczyński

  Bardzo popieram Prawo do posiadania broni i jestem wielkim zwolennikiem ROMBu ale ten artyków to czysta propaganda… TO WŁAŚNIE JEST NASTAWIANIE LUDZI PRZECIW SOBIE! Polaryzowanie społeczeństwa.

  W USA to republikanie kojarzeni sa z gun freakami z nadużyciami broni. Dlaczego utorzsamiać osobę wielokrotnie skazywaną i “awanturnka” z cała opcją światopoglądową? Świr dopuścił się zbrodni. Nie ważna czy ze znaczkiem słonika, osiołka, .N, czy PIS…

  • max-bit

   Ale to nie dotyczy tylko NAS cały swiat jest polaryzowany.
   MY ONI ONI źli my dobrzy i oczywiście vice versa.
   Mało tego tworzą się frakcje prawica taka albo taka, czyli dodatkowe zabełtanie.
   Ale to tradycyjny sposób nie ma nic lepszego dla … niz skonfliktowane społeczeństwo. Takim się rządzi i steruje jak chce, Ci będą naskakiwać na siebie a my w tym samym czasie…..
   A dopiero w USA to jest o co walczyć…. mówimy że u nas nie ma kto wyjaśnić co się stało w np Smoleńsku ? Ojej a w USA do dziś nie wiadomo kto kropnął JFK i jego brata Roberta, i co i nic. A przykład Sikorskiego ile to już lat minęło ? A wiele innych tajemnic ….

   Najgorsze jest to że społeczeństwa dają się tak manipulować … no ale tak to funkcjonuje od wielu tyś lat więc nie spodziewajmy się że puff i od jutra nagle społeczeństwo zmądrzeje, NIE ZMĄDRZEJE aby nie było wątpliwości.

  • Andrzej Turczyn

   Wyrażam swoje zdanie i proszę mi tego nie zabraniać. Ja opisałem tylko fakty. Wszyscy wymienieni we wpisie mają coś na sumieniu w zakresie nawoływania o obalenia legalnie wybranej władzy. Cyba też nie pojawił się bez powodu. Wiem, że to nie jest wygodna prawda i wiem, że argumentami nikogo nie przekonam. Proszę jednak nie pleść bzdur, że taki tekst to dopiero nastawiania jednego przeciwko drugiemu, a wykrzykiwanie przez Bolka o wyrzucaniu pisowców z okien. Po prostu nie znoszę bzdur i odwracania tzw. kota ogonem

   • Miaucoon

    Opisujesz fakty. A już zapomniałeś jak PiS paliło kukły ludzi i darło mordę o sfałszowanych wyborach? To według Ciebie nie było nawoływanie do nienawiści i obalenia legalnie wybranej władzy?

    Nie znosisz bzdur powiadasz? To wyjaśnij proszę, jak potomek rosyjskich Żydów i carskich oficerów, żołnierz AK miał za komuny jak pączek w maśle, wielką willę, dobrą pracę na uczelni, w której w 2 lata z komunistycznych kacyków robił magistrów, zagraniczne kontrakty, a w tym samym czasie jego koledzy albo się ukrywali, albo mieli źle, albo ginęli w ubeckich katowniach. A jego dziecko teraz rządzi krajem z tylnego fotela. Słucham.

    • Krys53

     no to który jest lepszy potomek Żydów: JKA czy A.Kwaśniewski?
     co to za argumenty? kolega Andrzej pytał się o konkrety a Ty powielasz propagandę “GW” itp.,
     nie wszystko co robi PIS mi sie podoba, ale mając swoje doświadczenie wiem, że oni coś próbują zmienić na lepsze, niestety w dużej części w formie “socjalizmu wierzącego” z tym że bez “lizania d..y” UE, Berlinowi czy Moskwie.
     PIS wygrał wybory więc zwolennicy demokracji parlamentarnej mają prawo się z nimi nie zgadzać ale nie próbować siać chaos na ulicy i zagranicy. Przeciwnicy PISu mogą przy kolejnych wyborach przekonać ludzi przy urnach…
     no chyba że uważasz że jak nasi wygrywają to demokracja a jako “oni” to faszyzm i dyktatura?

     • Miaucoon

      Ale ja nie porównuje Kaczyńskiego do Kwaśniewskiego i nie twierdzę że ten drugi był lepszy. Nie powielam informacji z GW, tylko opisuje fakty z powszechnie dostępnej i nie dającej się póki co wymazać historii rodziny Kaczyńskich. I wybacz, ale to Ty teraz lecisz retoryką z Republiki i GP z tym lizaniem dupy 😀.

      Jedyne co robi PiS to dokręca śrubę, wyciska z ludzi kasę, aby swojemu potencjalnemu elektoratowi dać kasę i mieć poparcie, zadłuża państwo w takim tempie, jak jeszcze nikt tego nie robił, ale nie o gospodarce tu mowa, tylko o szczuciu. A w tym są mistrzami, a na każde wytknięcie im ich błędów i wypaczeń​ jest koronny argument “a bo PO robiło tak samo”, tylko że oni obiecywali że będzie inaczej.
      To PiS jak już pisałem, non stop mówi gdzie ktoś stał kiedyś i gdzie stoi teraz, wypomina ludziom ojców i dziadków twierdząc, że są tacy sami i w związku z tym nic im się nie należy i nie zasługują na społeczne zaufanie, dzięki społeczeństwo jasno wskazując granicę podziału i mówiąc kto i dlaczego może być pastora patriotą, a kto nim być nie może. I o tym właśnie pisałem i tego zdaje się już Andrzej nie dostrzega.

   • Witek

    Chciałbym przypomnieć, że przez poprzednie dwie kadencje żądziła LEGALNIE wybrana koalicja PO-PSL. pamiętam co wówczas robiła opozycja. Hejt w stosunku do PiS to przy tym co działo się wtedy przez osiem lat, to naprawdę drobiazg. Ja bym też nie powtarzał przy każdej okazji o tej legalności obecnej władzy, Fakt że wygrała wybory i została legalnie wybrana. Natomiast to czy sprawuje władzę legalnie, za chwilę może już być dyskusyjne.

  • Daniel Wiszowaty

   >Dlaczego utorzsamiać osobę wielokrotnie skazywaną i “awanturnka” z cała opcją światopoglądową?
   Ano dlatego, że przemoc ze strony lewaków (nie tylko w USA) to normalka, popatrz sobie na np. Antifę. Do tego dochodzi dysonans między tym co mówią lewacy, tj. określają się jako “tych dobrych” a wszystkich którzy się z nimi nie zgadzają wyzywają od faszystów, nazistów, szowinistów, seksistów, oskarżają o stosowanie przemocy itd., a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. To lewacy są agresywną, nienawistną dziczą i to jest u nich norma, nie jest to przekłamany obraz powstały z starannie wybranych przykładów. Ten konkretny pan z artykułu jest jednym z pierwszych którzy dopuścili się zabójstwa z użyciem broni palnej w biały dzień.
   Jurij Bezmienow powiedział w swoim słynnym wywiadzie skąd tacy ludzie się biorą, poniżej daję link:
   https://www.youtube.com/watch?v=y3qkf3bajd4

 • Miaucoon

  Ten artykuł to jakieś jaja. W Polsce obecnie to właśnie akurat PiS jest partią najbardziej szczują obywateli na siebie, najbardziej polaryzująca społeczeństwa, czerpiąca z komuny pięknymi garściami i wskazująca “gdzie stało ZOMO” i kto tym ZOMO jest. To Kaczyński od lat zbija kapitał polityczny właśnie na dzieleniu społeczeństwa i umiejętnym podgrzewaniu nastrojów nienawiści ludzi do siebie i podziałów.

  • Andrzej Turczyn

   Proszę o przykłady nawoływania przez pis do nielegalnej przemocy wobec innych. Chciałbym przeczytać.

   • Miaucoon

    Cały czas to robią, to słowa Kaczyńskiego z tym ZOMO, cały czas sugerują czyjeś niejasne powiązania, agentury, publikują książki o resortowych dzieciach, mówią o teczkach i rozgrywają politykę na zasadzie “dziel i rządź” jednocześnie nie podając żadnych dowodów i nie wyciągając żadnych konsekwencji, bo liczy się tylko polityczny kapitał im dłużej miga ciągnąć taka politykę, tym lepiej dla nich. Mając jednocześnie takich samych ludzi w swoich szeregach, tylko że ich ubek, to dobry ubek, a cudzy ubek, to zły ubek. Nie twierdzę że reszta jest święta, ale oni są równie źli jeśli nie gorsi.

  • Patria Libera

   Tia a druga strona to cały czas nawoływała do miłości , dożynanie watachy , mochery , katole i dużo więcej podobnych eufemizmów . Więc przestań pierolić smuty , ja wiem gdzie stało zomo zazwyczaj po drugiej stronie barykady i ludzi normalnych , ja wiem do czego zdolna jest agentura i ci co tracą koryto . PIS nie jest z mojej bajki ale dopuki nie będzie prawdziwie patriotycznej parti będę głosował na nich .

   • Miaucoon

    A gdzie napisałem że druga strona jest święta? Ale twierdzenie, że wszyscy szczują na biedne PiS, a oni są cacy jest objawem jakiejś specyficznej ślepoty.

    Głosuj sobie na kogo chcesz to jeszcze wolny kraj, jednak PiS ma tyle wspólnego z patriotyzmem co ja za baletem.

    • norfonde

     “PiS ma tyle wspólnego z patriotyzmem co ja za baletem” Amen.

 • Pingback: "Przestępca z bronią ma potężną przewagę, jeżeli nie możemy mu odpowiedzieć strzelając do niego" - to reakcje w Ameryce, po strzałach do republikańskich kongresmenów | Andrzej Turczyn()

 • Witek

  Był Cyba, ale też był ten gostek :
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/marcina-k-zabojstwo-w-legnicy-narodowiec-zabijal-staruszkow/83q64jy
  Dalej, nikt już nie pamieta zamachu na Gabrielle Giffords z Partii Demokratycznej ? Świry robią różne rzeczy, w imie czego to robią nie ma znaczenia. Obłęd zawsze znajdzie ujście pod jakimkolwiek pretekstem.