Władze Antwerpii (Belgia) monitorują kilkuset groźnych islamskich ekstremistów

Władze Antwerpii monitorują 557 zradykalizowanych islamistów aby zapobiec przyszłym atakom terrorystycznym. Burmistrz Bart De Wever Antwerpii wskazuje, że  189 osób jest uważanych za „bardzo niebezpieczne”.  Blisko 70 z nich jest obecnie w Syrii. Kolejne 350 osób ze środowiska salafickiego uznawanych jest za będące na pograniczu zagrożenia społecznego.

Burmistrz domaga się większych środków na ten cel.

Belgia jest państwem gdzie jest jedna z największych społeczności dżihadystów w Europie.

(źródło dailycaller.com)


Jeden zdeterminowany islamista alarmuje całą Europę. Kilku islamistów paraliżuje europejską stolicę siejąc śmierć i spustoszenie. Z Belgii na szkolenie, bo przecież nie na wakacje, do Syrii udało się kilkudziesięciu panów. Po szkoleniu wrócą zdeterminowani, z całą pewnością będzie rozrywkowa i wystrzałowa feta związana z ich powrotem do Europy…

Bierność społeczna. Bierność zwykłych Belgów dała taki skutek, że lewicowe idee doprowadziły do zasiedlenia Belgii ludźmi, którzy dzisiaj stanowią zagrożenie dla spokojnej egzystencji. W Polsce jeszcze nie mamy takiego problemu, ale są środowiska polityczne i religijne, którym bardzo zależy na tym, abyśmy mieli tak dobrze jak Belgowie.

Pamiętajcie, że wszyscy politycy i hierarchowie katoliccy, którzy namawiają nas do przyjmowania uchodźców, mają wobec nas albo złe zamiary lub są beztrosko naiwni lub beznadziejnie głupi.

Przykład Belgii pokazuje, że islamiści w Europie nie niosą ze sobą żadnego uświetnienia kultury. Niosą strach, zagrożenie i konieczność monitorowania ich środowisk jako potencjalnego zagrożenia dla spokojnego życia zwykłych ludzi.

Nie zapominajcie o ważnej społecznie sprawie – wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.

 • max-bit

  Czy nie czujecie że coś tu nie gra ?
  Jak to k… monitorują ?
  To tak jak by wypuścić groźnych bandziorów i pisać że się ich monitoruje ? (ciekawe jak każdy ma anioła stróża ?)
  Ktoś tu se jaja robi znaczy duraczy …
  W normalnym (w miarę) kraju łapie się takich i odsyła byle dalej …
  No ale oni jakimś cudem zdobyli obywatelstwo, mało sa utrzymywani na garnuszku państwa, a żeby było śmiesznie to na wakacje wybierają się na strzelankę do syrii (i pewnie niczym po za tym się nie zajmują) ale im to całkowicie nie przeszkadza ….
  Później jak to bodaj w Norwegii czy Szwecji będą ich redukować jak sobie wrócą z ….
  Powinni im jeszcze rozdać broń może ?
  Ogólnie kretynizm i duraczenie na całego, ogłupianie jakiego świat nie widział.
  Ale czy już tak kiedyś nie było ?
  Oczywiście ta mądrość etapu ma swoje nowe cele, przecież nie zrobią nowych brunatnych koszul nie to by nie przeszło … ale teraz można jak widać zrobić to po nowemu.
  Mieszanie w kotle trwa dalej, dosypuje się do tego kotła różne substancje. Cel jest jeden uzyskanie substancji która pieprznie.
  Widać jedno odwrotu od tego nie ma.
  Teraz tylko chodzi o to abyśmy MY nasz kraj nie dali się w to w ciągnąć, ale nie sądzę .. aby się tak stało nasza Polityka zawsze jest mocno uzależniona od wpływów obcych mocarstw a nasze położenie geopolityczne jest delikatnie mówiąc tragiczne.
  Oczywiście pewnymi decyzjami politycznymi możemy w pewnym stopniu zapewnić zwiększenie bezpieczeństwa naszego kraju ale do tego trzeba mieć ….
  Oj dużo mieć, a u nas o tym w ogóle nic nie myśli.
  Jedynie co nas aktualnie w jakimś stopniu ratuje to jest nasza ubogość (choć jest też naszym przekleństwem) dlatego na razie możemy na to patrzeć lekko z boku. Ale nie zapominajmy że jak to pieprzenie dotknie i nas co gorsza w sposób nie mniej drastyczny niż Państwa będące aktualnie w centrum zdarzeń.

  • Oak Duck

   U mnie na osiedlu jest kilku łebków… łobuzków takich… a to się pobiją, a to jakiś smartfon skroją dzieciakom pod podstawówką….
   Policja ich monitoruje… muszą się regularnie stawać na komendzie… i podpisywać listę.
   Zgaduję że z tymi radykałami islamskimi jest podobnie, że podobnie wygląda ich monitorowanie.

   • max-bit

    Acha resocjalizacja przez monitoring bardzo ciekawe …

 • Pawel W

  Władze monitorują, itp, itd. A nadal dochodzi do zamachów dokonywanych przez “znanych służbom” zamachowców. Ciekawe dlaczego? Moja teoria – tych ekstremistów jest już zdecydowanie za dużo, aby służby były w stanie to kontrolować i działać w porę. W takiej sytuacji trzeba po prostu wszystkich OUT.