Niemiecki Komisarz ds. Obronności: “Powstanie armii UE jest nieuniknione”

Powstanie armii UE jest nieuniknione, mówi wysoki niemiecki urzędnik. Jeden z najwyższych rangą niemieckich oficjeli wezwał do utworzenia armii europejskiej. Mowa o Hansie-Peterze Bartelsie, Komisarzu ds. Obronności, który wezwał w poniedziałek członków NATO do scalenia sił w jedną wspólną organizację. “W wyniku proponowanych zmian powstanie jedna armia europejska”, powiedział.

Jego zdanie, wygłoszone tego samego dnia w którym rozpoczęły się oficjalnie rozmowy na temat Brexit’u, stanowią znak, że reszta UE przygotowuje się do dalszej integracji w kwestiach obronnych. Wielka Brytania wielokrotnie blokowała pomysły wprowadzenia zintegrowanej europejskiej polityki obronnej, ale inne państwa członkowskie ostrzegają, że po wyjściu z Unii nie może spodziewać się prawa do głosu w tej sprawie.

Po wypowiedziach Donalda Trumpa określających NATO jako “przestarzałe”, pojawiły się głosy za wprowadzeniem jednolitej europejską polityki obronnej. Na szczycie NATO w zeszłym miesiącu Prezydent Trump mówił o potrzebie większych wydatków na zbrojenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa. “Obecnie jesteśmy zdezorganizowanymi, technicznie niespójnymi i zdublowanymi strukturami” – powiedział Pan Bartels. “Nie chcemy iść samotną drogą narodową. Nie w Niemczech, nie w Holandii, nie w Czechach, i nie we Włoszech “. Głosom za wspólną armią przewodzi Francja i Niemcy. Holandia i Niemcy połączyły już nawet kilka swoich jednostek, podczas gdy Czechy i Rumunia wyraziły zainteresowanie takim rozwiązaniem. “Każdy krok we właściwym kierunku jest ważny” – powiedział Bartels, urzędnik nadzorujący sprawy wojskowe mianowany przez niemiecki parlament.

(źródło telegraph.co.uk tłumaczenie Tomasz Trocki)


Do polskiej opinii publicznej takie złowieszcze zapowiedzi słabo docierają. Tubylczy dziennikarze nie chcą nas niepokoić. Na moim blogu zdarzyło się już kilkakrotnie poruszać tą sprawę. Pisałem o tym we wpisie Powstanie armia Unii Europejskiej!? oraz Ochotnicy z UE w Bundeswerze? Nowy pomysł minister obrony Niemiec. Piszę ponownie, bo to moim zdaniem arcyważna sprawa.

Kilka dni temu dotarła wiadomość, że Unia Europejska tworzy europejski fundusze obronny. Unia Europejska naprawdę wspaniale potrafi maskować swoje zamiary. Unia Europejska tworzy armię , która nie będzie służyła żadnemu narodowi. Jakim zatem wartościom będzie hołdowało wojsko? Ta armia zadba raczej, aby żaden naród nie myślał o byciu narodem. Armia, która nie służy narodowi, to armia barbarzyńska, armia zdobywców, armia do pacyfikowania nastrojów społecznych, to ślepa siła, siła bez wartości. Moim zdaniem sensem istnienia armii jest obrona narodu.

To się naprawdę dzieje. Unia Europejska zamienia się w super państwo, z wojskiem bez wartości i absolutnie niedemokratyczną władzą. Taki eksperyment musi źle się skończyć.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. Nieoprawne myślenie musi mieć finansowe wsparcie oddolne.

 • Pingback: Niemcy otwarcie szczują przeciwko Ameryce | Andrzej Turczyn()

 • …taki eksperyment może się zakończyć hekatombą.

  • max-bit

   I pewnie tak się skończy.

 • THUMPS UP

  Przyszła tzw. “armia europejska” będzie niezbędna do tłumienia konfliktów pomiędzy rdzennymi mieszkańcami a muzułmańskimi najeźdźcami, a takie wydarzenia są nieuniknione. Kolejny powód chyba najważniejszy to ryzyko, że jakiś z krajów UE nie będzie podzielał tzw. wartości europejskich i trzeba berdzie udzielić bratniej pomocy dla przywrócenia europejskiej “demokracji” , dlatego też Niemcom tak bardzo zależy na powstaniu tego (nowo)tworu.

  • Wśród nowego “wehrmachtu” będzie pewnie co niemiara “żołnierzy” pochodzenia pozaeuropejskiego, więc będzie miała ta “armia” dodatkową, silną motywację do skutecznego tłumienia głosu narodowych autochtonów.

 • Maciej Ochnik

  A już myślałem, że nigdy nie będę miał okazji wstąpić do Waffen SS 😉

 • max-bit

  A dziś rano podali że włoska straż wczoraj “uratowała” 5000 ! Nachodźców 🙂
  5k Ludzia oczywiście wszystko to Jurne byczki z przedziału
  http://www.repubblica.it/cronaca/2017/06/27/news/migranti_libia_esodo_infinito-169247702/?ref=RHPPLF-BH-I0-C4-P9-S1.4-T1
  Oczywiście to tylko Włochy i to pewnie nie wszyscy
  Pytanie ile się przedostaje innymi drogami ?

  A tego to nikt nie wie. Szacować nie ma za bardzo co … 5000 może 10000 dziennie ?
  Ale licząc nawet te 5000 daje to ponad 1,5mln / rok
  A wracając do Niemiaszków co oni kombinują ?
  Chcą stworzyć armię “Europejską” hmmm ?
  A może chcą stworzyć armie “europejską” tam zatrudnią owych imigrantów w celu podbicia Europy ?
  Chłopaki tu nieźle główkują … Ale jedno co zastanawia i się tutaj nie dodaje jak ich będzie ze 100 mln tych bezowych zołnierzy to co oni z nimi później zrobią ?
  Historia jednego nas uczy Europa to niezły dom wariatów, a to wcześniej czy później kończyło się …. .
  A jedno trzeba tej sytuacji że struna się napina w EU jak nigdy. O ile sama europa już zawsze była niezłym kołchozem to dziś mamy jeszcze …

 • Pawel W

  Ciekawe, kto będzie w tej armii dowodził? To oczywiście pytanie retoryczne, bo widać, kto w Unii rządzi (czyje interesy są tam forsowane). UE jest sposobem na podporządkowanie sobie całej Europy przez Niemców.

  • lomax

   Będzie dowodził zalany Juncker.

 • PK

  Armia UE, czyli jak wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę – armia niemiecka. I pomyśleć, że nie wiele brakowało żeby po wojnie ten kraj w ogóle przestał istnieć…

 • Jan Kowalski

  Co na to frału:) Bieńkowska zezwoli dać giwery nowo przybyłym “gościom”? może o to im chodzi, oni ustawowo wyposażeni a my ustawowo rozbrojeni. Ale jaja.

 • Andrzej Zygmunt

  Teraz wszystko jasne – migranci to tak naprawdę poborowi :/ – dzieci nazistów szykują armię która będzie nas bronić?