Austria wysyła wojsko do obrony granicy z Włochami

W rejonie granicy w Alpach już stoją cztery wozy opancerzone austriackiej armii. Minister obrony Austrii Hans Peter Doskozil oświadczył w wywiadzie prasowym, że jego kraj jest gotów rozlokować do 750 żołnierzy na przełęczy Brenner, jeśli nie zmniejszy się napływ migrantów przybywających z Włoch. Jego zdaniem są to działania „niezbędne”. “Bardzo szybko zostaną uruchomione kontrole na granicy i potrzebne będzie rozlokowanie wojsk” – dodał minister.

Z kolei szef dyplomacji Sebastian Kurz stwierdził: „Przygotowania do kontroli na granicy z Włochami są nie tylko słuszne, ale także konieczne”. „Szykujemy się i będziemy bronić naszej granicy w Brenner” – dodał. Szef MSZ podkreślił, że jego kraj przyjął więcej migrantów niż inne kraje europejskie. Austriacki minister mówił też: „Unia Europejska musi wyjaśnić, że pomoc prowadzona na Morzu Śródziemnym nie jest biletem do Europy”. „Uchodźców należy odeprzeć albo zatrzymać na zewnętrznych granicach i przewieźć na takie wyspy, jak Lampedusa” – powiedział Kurz, cytowany przez włoskie media.

Na granicę z Włochami przysłano cztery wozy Pandur armii austriackiej, a kontrole według mediów mogą rozpocząć się tam w ciągu trzech dni. W reakcji na oświadczenia władz w Wiedniu na temat rozlokowania wojsk na przełęczy Brenner włoski MSZ wezwał do siebie ambasadora Austrii w Rzymie Rene Pollitzera – ogłosił resort w wydanej nocie.

Również władze Szwajcarii ogłosiły we wtorek, że wraz z nasileniem się napływu migrantów na europejskie wybrzeża przygotowują się do wzmocnienia swych granic, między innymi z Włochami w Piemoncie i Lombardii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)


No, no robi się ciekawie. Nie trzeba politycznych postulatów, aby zlikwidować Unię Europejską. Sama się zlikwiduje. Niestety to dość duży organizm i likwidacja tego dziadostwa będzie trwała długo. Niech sprawy się toczą.

Problem z imigrantami narasta i to jest problem militarny. Musi narastać, skoro Austria sięga po środki wojskowe dla pilnowania swoich granic. Trzeba pamiętać, że Austria to państwo neutralne, ale istnieje tam obowiązkowa służba wojskowa. W też Austrii dość łatwo jest posiadać broń palną. W Austrii liczącej osiem milionów mieszkańców posiadają oni prawie 900 000 egzemplarzy broni. Austriacy do cna rozumu jeszcze nie stracili.

Cieszę się. Nie z tego powodu, że Austria ma kłopoty. Cieszę się, że wraca normalność, czyli w celu odparcia zewnętrznej inwazji przygotowuje  się wojsko. Działania wojskowe są wprawdzie jeszcze tylko symboliczne, bo cztery samochody wojskowe to tylko symbol. Mam nadzieję, że wkrótce będzie więcej, a Austriacy będą trzeźwieli.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. W Polsce prawda musi mieć finansowe wsparcie oddolne.

 • Pawel W

  Ale po co wojsko? Przecież i tak nie będą strzelać – to byłoby takie nietolerancyjne!

  • Andrzej Turczyn

   Będą się przepychać 🙂 z imigrantami

 • max-bit

  To nie ta przełącz która swego czasu całe SS i podobni wiali 🙂 do Italii i dalej … 🙂
  Jest w mediach nowa narracja podobno ? wczoraj w TVN24 coś powiedzieli że Italczycy mają dość i będą odsyłać łodzie (tylko nie wiem czy puste ?)

 • EDiox

  Organizacje “humanitarne” są tylko z nazwy, a faktycznie to wspólnicy przemytników i współodpowiedzialne za handel ludźmi organizacje. Codziennie podpływają coraz bliżej wybrzeży Afryki by “ratować” migrantów i przywieść ich do europy. Niedługo wystarczy wejść na plaże w Tunezji żeby zostać wciągniętym na statek i dostać się do UE. Czemu “ratowanych” nie odstawiają z powrotem do Afryki, czy cała Afryka jest w stanie wojny jak Syria? Chyba nie, ludzie nadal kupują wycieczki choćby do Egiptu.

 • Jan Kowalski

  Może przyszło na nich opamiętanie? Początek końca łunni :)http://ram.neon24.pl/post/139163,pojazdy-opancerzone-przeciwko-migrantom-i-polityce-bergoglio

 • Jan Kowalski

  “Sprawa się rypła”! Inwazję tzw uchodźców na Europę finansuje sama Unia Europejska: Francja i Niemcy. — Właśnie to było powodem Brexitu
  http://ziut.neon24.pl/post/139147,kiedy-wlosi-zaczna-w-koncu-zatapiac-flote-migrantow