BOR na Twitterze: bestia oczekuje. Wyposażeniem limuzyny jest też podręczna broń

Bestia oczekuje – napisało w środę wieczorem na Twitterze Biuro Ochrony Rządu pod zdjęciem limuzyny prezydenta USA Donalda Trumpa.

BOR w środę wieczorem zamieściło zdjęcie limuzyny opatrzonej polskimi i amerykańskimi proporczykami z podpisem: bestia oczekuje.

Prezydent Donald Trump – jak podawały media – po Warszawie będzie poruszał się limuzyną Cadillac One, nazywaną “bestią”. Konstrukcja i wyposażenie pancernej limuzyny to efekt bardzo szczegółowej specyfikacji przygotowanej przez Secret Service i oczywiście jest tajne.

Według informacji pojawiających się mediach – limuzyna waży osiem ton i zużywa 30 litrów benzyny na 100 km, do 100 km/h rozpędza się w 15 sek. Jej wyposażenie pozwolić ma m.in. na to, że jej pasażer ma w niej przetrwać atak chemiczny lub biologiczny. Podwozie jest tak zabezpieczone, że przetrwa najechanie na minę.

W samochodzie znajdują się zapasy krwi, którą można przetoczyć prezydentowi. Limuzyna wyposażona jest w kanistry z gazem łzawiącym, kamery noktowizyjne i broń. Opon nie da się przebić, ani przestrzelić, w związku z tym może on bez jechać dalej, nawet, jeśli eksplodują wszystkie opony. Zbiornik paliwa jest otoczony specjalną pianką i opancerzony. (PAP)


Limuzyna prezydenta USA wyposażona jest w to co konieczne do przeżycia. Jedną z tych rzeczy jest broń. Nie tylko prezydencka limuzyna jest wyposażona w broń. Przeciętny Amerykanin w swoim aucie też posiada broń. To nie jakiś luksus prezydenckiej ochrony, to zwyczajna w Ameryce sprawa. Amerykanie są tak praktyczni, że aż zachwyt bierze. Nie ma ani milimetra niepraktycznych zachowań. To jeden z powodów tego, że oni są gdzie są, a my jesteśmy gdzie jesteśmy. U nas ideologia przeważa nad zdrowym rozsądkiem. U nich zdrowemu rozsądkowi podporządkowane jest wszystko.

Wiecie dlaczego tak jest? Odpowiedź jest dla mnie oczywista. Amerykanie chowani są na Biblii, a Biblia jest do bólu praktyczna. My Polacy chowani jesteśmy na wielkich tajemnicach wiary, po mojemu przeróżnych zabobonach, święceniu wodą, która ma coś sprawić. Efekt jest taki jak widać. Polscy politycy odrzucają racjonalne rozwiązania, bo ich umysły są zatrute wierzeniami w gusła.

Przepraszam wrażliwych za te odniesienia, ale póki nie pojmiecie skąd bierze się wielkość i siła narodów, zawsze będziemy żyli po dziadowsku.


Proszę o darowizny na rzecz Fundacji Trybun.org.pl, na tłumaczenie projektu zmiany czeskiej ustawy konstytucyjnej, o czym pisałem we wpisie Czeski projekt ustawy – zleciłem tłumaczenie na język polski. Przy pomocy fundacji zrobię tyle ile będzie można, a będzie można tyle na ile będę miał środki. Sam wszystkiego sfinansować nie jestem w stanie, z tego powodu apel o wsparcie na to działanie.

 • Cezary Kłosowicz

  Prawda to.

 • Jarek Lew

  Wypada jeszcze dodać że bestia nie jest demonem prędkości, nie będzie leciała 180+ km/h przez miasto. Trumpa przywilejem jest bezpieczeństwo, nasza elyta wyżej przedkłada bezkarność, w końcu ich czas jest cenniejszy niż jakiegoś prezydenta z nowego kontynentu i trzeba testować kiedy jest “odcięcie” w audi…

 • Arkadiusz Kozieł

  Bestia raczej nie ma DPF-a 🙂

  • Maciej Gawłowski

   Skoro to benzyniak to i dpfa mieć nie może.

  • EDiox

   30l/100km … DPF chyba zatkałby się i wybuch po 2 metrach =] hy hy hy

 • Krzysztof Jabłoński

  Fajnie, że chłopaki z BORu wrzucają zdjęcia bez współrzędnych GPS. Chociaż tyle 🙂

 • max-bit

  Wielkość i siła narodu jest w narodzie a nie w książce tej czy innej, oczywiście może ona coś dodać, ale to NARÓD tworzy Państwo. Od jego zachowania zasad, kultury, postaw społecznych itd. zależy jak dany kraj jest budowany i w jakich realiach funkcjonuje.
  Więc Ruscy będą zawsze Ruskimi, Chińczycy Chińczykami itd. .. a Polacy Polakami.
  Nie ma cudów, aby nagle zmienić Polaków (w ogóle się zastanawiam w jakiej perspektywie czasowej jest to możliwe).

 • Maciek Mazan

  Rozczaruję Pana – Amerykanie też mają misie na miarę ich możliwości.
  Patologiczny oligopol ubezpieczeń zdrowotnych, windujący ceny usług do niespotykanych w Europie poziomów. System Obamacare miał to zmienić, ale okazał się jeszcze większą patologią.
  Zniesienie rozdziału bankowości detalicznej od inwestycyjnego hazardu, czego efektem był kryzys kredytów subprime w 2008 roku.
  Drukowanie pieniędzy w ramach ratowania banków “zbyt dużych, aby upaść” – tak zwany plan Paulsona. Czysty socjalizm.
  Inne drobne absurdy każdy może znaleźć w necie – listy są spore i śmiechu przy nich nieraz tyle, co przy filmach Barei. Na przykład w Nevadzie można trafić do więzienia za prześwietlanie rentgenem obuwia.

  • EDiox

   Albo smaczek chyba z Kalifornii (nie pamiętam dokładnie) – można dostać mandat 500 dolarów za detonacje urządzenia nuklearnego na terenie miasta. Jakby to był największy problem dla małego fizyka jądrowego. lol ;D

 • Igor Janicki

  po cholerę okraszać opis techniczny prywatnymi poglądami na sprawy religii ?