Prezydent USA Donald Trump przybył w środę wieczorem do Warszawy

W środę o godz. 22.15 w Warszawie wylądował Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych towarzyszy małżonka Melania Trump.

Amerykańskiego prezydenta powita na lotnisku szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Samolot z Trumpem na pokładzie wylądował w Warszawie zgodnie z planem – o godz. 22.15. Zanim to nastąpiło na lotnisko przyleciał pierwszy z prezydenckich samolotów.

Po przylocie do Warszawy prezydent Trump uda się do stołecznego hotelu Marriott; w środę nie ma zaplanowanych żadnych oficjalnych spotkań. (PAP)

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. W Polsce prawda musi mieć finansowe wsparcie oddolne.

 • Arkadiusz Kozieł

  Obserwowałem samoloty podchodzące do lądowania w W-wie na Flightradar24. Oczywiście, te dwa Jambo nie były widoczne, za to całe stadko innych musiało zataczać kółeczka aż do momentu wyjazdu kolumny z lotniska. Dopiero wtedy zaczęły podchodzić w rządku do lądowania.

  • max-bit

   🙂

 • norfonde

  Dziś w nocy podpisano memorandum, że rząd USA wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji
  A. Macierewicz

 • Marcin

  A gdyby na przemówienie Trumpa przyszło z 10 osób z naszego środowiska, stanęło jak najbliżej mównicy, i w trakcie przemówienia wyjęło z kieszeni i uniosło do góry kartki A3 z napisem “SUPPORT GUN RIGHTS IN POLAND”? 🙂

  • norfonde

   Publiczność jest przeszukiwana przed wejściem w strefę. Transparentów wnosić nie wolno.

   • Marcin

    Mówię o kartce A3 kilkukrotnie złożonej. Że ją znajdą – mała szansa 🙂 Trudno ją też będzie zakwalifikować jako transparent.

   • Pawel W

    Trochę dziwny zakaz. Mnie lista zakazów bardzo rozczarowała.