Wieczorna refleksja na podsumowanie udanego dnia

Zawiadamiałem krótki czas temu, że opłaciłem członkostwo w NRA (National Rifle Association of America). Wiem, że to pewien symbol, że żaden będzie ze mnie działacz. Tylko symboliczny był cel mojego przystąpienia do NRA. Dzisiaj w Polsce był prezydent Doland Trump, dzisiaj otrzymałem legitymację członka NRA, dzisiaj dowiedziałem się, że projekt ustawy o broni i amunicji ma numer druku sejmowego.

Można powiedzieć same dobre wiadomości, coś pozytywnego zaczyna się dziać…

Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki (National Rifle Association of America, NRA) to stara i dobrze zorganizowana organizacja. NRA udziela poparcia przyszłym prezydentom, na spotkania liderów NRA przybywają urzędujący prezydenci. W Polsce to jeszcze daleka droga, ale wiecie co, ja strasznie lubię marzyć i czasem realizować te marzenia. Kto zna mnie osobiście wie, że piszę prawdę. Marzenia się spełniają, gdy dążąc ku nim myśli się: jak Bóg da. Ten staropolski zwrot słyszałem od mojej babci. Ona zawsze to powtarzała, jak Bóg da.

Donald Trump dzisiaj w Warszawie powiedział:

Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.

W Polsce po wizycie Donalda Trumpa entuzjazm. Politycy rozentuzjazmowani, będą mówili o sojuszu z USA, o umowach gazowych i wielu innych ważnych sprawach. My, Polacy możemy też coś z przemówienia Trumpa wyłuskać, podkreślać to i domagać się od polityków, tak wsłuchanych w głos prezydenta USA, aby zechcieli na to zwrócić uwagę.

Nam Polakom jest potrzebna praktyczna realizacja tych słów. Nam potrzebna możliwości podążania za swoimi marzeniami. Nam potrzeba możliwości realizacji własnych dążeń. Nam Polakom potrzebna jest wolność od gorsetu nadmiernej biurokracji i administracyjnej regulacji. Myślę, że powinniśmy odważnie domagać się od polityków praktycznej realizacji słów wypowiedzianych przez prezydenta Trumpa.

Politycy. Zaprosiliście prezydenta USA, wsłuchiwaliście się w jego głos. Zachwycacie się tym co powiedział. Bardzo dobrze. Domagamy się realizacji właśnie tych mądrych słów! O dokładnie tych:

Taka wieczorna refleksja na podsumowanie udanego dnia.

 • Milczy Dusza

  Podczas przemowy Prezydenta Trumpa (mimo że to nie Polski polityk) serce rosło za każdy zdaniem (no może poza wspomnieniem Bolka). Ale przemówienie jak i cała wizyta rozbudziło także nadzieję i apetyt na więcej i lepiej. Jeśli tylko Polacy zwrócą się do Boga i otrząsną się z komunizmu i biurokracji to jestem przekonany, że w końcu wybijemy się na Wielką Polskę Niepodległą.

  • Andrzej Turczyn

   Lidzie mają uszy ale nie słyszą, mają oczy ale nie widzą.

   • Krzysztof Jabłoński

    Andrzeju, nie siej defetyzmu na własnym blogu!

    • Andrzej Turczyn

     E tam. Ja pozytywny jestem co do zasady

     • Jarek Lew

      Tutaj nie ma defetyzmu, sama prawda…
      Ja już słyszałem że: Trump to gwiazdor i powie co chcecie usłyszeć, że on tego nie pisał i nie wymyślał, że ze wszystkich deali g.. będzie…
      Wszystko się zgadza, ale to trzeba być skończonym ignorantem żeby myśleć że jakiś prezydent sam cokolwiek pisze, zawiera umowy międzynarodowe, wizy to jego widzimisię…
      On może wskazać drogę, powiedzieć w jakim tonie ma być przemowa, itd. To źle że potrafi korzystać z dostępnych zasobów? Lepszy jest taki który w ojczystym języku duka?- oczywiście nie pisze o PAD, ten nie ma problemów z wysłowieniem się.

      Eksperci wybiórczej: przemówienie było skierowane tylko dla elektoratu PIS, jeżeli to prawda to znaczy że reszta elektoratu ma w du…. Polskę od 1900 roku, za nic mają poświecenie swoich rodzin w czasie wojen…
      Nie głosowałem na PIS, bo mi ich socjalne państwo średnio pasuje, super patriotą też nie jestem, ale jeżeli reszta opcji politycznych myśli wyłącznie o swoim egoistycznym interesie to może jednak czas pomyśleć o zmianie preferencji politycznych?

   • norfonde

    Socjalizm co do zasady odporny jest na wszelkie argumenty.

 • quba_83

  A mi się podoba legitymacja NRA a szczególnie jej numer. W Polsce oszacowaliśmy że jest 120-150 tyś. posiadaczy broni. Za to NRA wydała legitymację z numerem przekraczającym 220 milionów. W Polsce na niespełna 40 milionowy kraj broń posiada niezauważalny procent społeczeństwa. W Ameryce liczącej ok320 milionów obywateli 2/3 z nich jest posiadaczami broni (może więcej – nie wszyscy przystępują do NRA). Mam nadzieję, że nowa UoBiA zostanie uchwalona przez sejm i będziemy mogli w kwestii broni naśladować Amerykanów…..

 • Jan Kowalski

  Na podstawie przemówienia oraz w rozkładzie “czynności” tego dnia można wnioskować i dało się zauważyć, że Pan Prezydent Trump czerpał wiedzę o Polsce nie z jednego źródła jak poprzednicy niekoniecznie nam przyjaznego.
  Facet z charyzmą a jednocześnie uduchowiony, potrafi oddać każdemu co mu się należy.
  To było widać np.jak wita się z innymi prezydentami i oficjelami a u nas jak podawał rękę naszemu prezydentowi-dobry znajomy, kumpel szanujący kumpla, człowieka.