Niemcy. Starcia policji z antyglobalistami, skonfiskowano broń domowej roboty

Co najmniej 76 policjantów i nieustalona jeszcze liczba demonstrujących zostało rannych w czwartek w starciach z antyglobalistami w Hamburgu, gdzie w piątek rozpoczyna obrady szczyt G20. Policja zatrzymała 5 osób. Do pojedynczych incydentów dochodziło w nocy z czwartku na piątek.

Jak poinformowały władze, większość funkcjonariuszy odniosła tylko lekkie obrażenia; do szpitala odwieziono trzech z nich.

Do starć doszło kiedy policja przypuściła atak i zatrzymała liczący 12 tys. osób pochód przeciwników szczytu, zorganizowany pod hasłem “Welcome to Hell” (Witamy w piekle). Część demonstrantów – skrajnie lewicowy tzw. czarny blok – miała zasłonięte twarze, co było niezgodne z przepisami. Policjantów obrzucano kamieniami, butelkami i petardami.

Policjanci użyli armatki wodnej i gazu pieprzowego.

Protestujący wznosili barykady, podpalili kilka samochodów oraz niszczyli wystawy sklepowe i siedziby firm. Według policji kilkakrotnie użyto lasera kierując go na policyjny helikopter aby oślepić jego pilota.

Antyglobaliści rozproszyli się, ale starcia i akty przemocy rozszerzyły się w ten sposób na inne dzielnice miasta.

Demonstracja rozpoczęła się o godz. 16 od wiecu na placu Fischmarkt. Uczestnicy pochodu starali się następnie przejść w pobliże Centrum Targów, gdzie jutro rozpocznie się szczyt G20.

Przed marszem policja ostrzegła jego uczestników, że narażają się na akty przemocy i poinformowała o skonfiskowaniu dużej ilości broni domowej roboty.

Szczyt G20 ochrania w Hamburgu ok. 20 tys. policjantów. Miejsce obrad otoczono barierkami. Władze spodziewają się, że w piątek i sobotę przybędzie do miasta ok. 100 tys. antyglobalistów. (PAP)


Polska i wizyta prezydenta Trumpa Donalda – spokój, miła atmosfera, przyjaźni Polacy na ulicach, uśmiechnięci.

Niemcy i wizyta prezydenta Donalda Trumpa – opis jak powyżej.

Niemcy 30 egzemplarzy broni na 100 mieszkańców.

Polska 1 egzemplarz broni na 100 mieszkańców.

Rozmowa o broni w Polsce: Polacy nieodpowiedzialni, narwani, pijacy, będą mordowali po pijanemu sąsiadów, brak kultury, brak tradycji posiadania broni.

Rozmowa o broni w Niemczech: naród europejski, z tradycjami, odpowiedzialny, przewodzi Europie.

Czy da się pogodzić ze sobą te światy? Od dawna powtarzam, że Polacy są bardzo spokojnym Narodem, odpowiedzialnym. Nie ma żądnych powodów tkwiących z usposobieniu, temperamencie czy mentalności Polaków aby istotnie zliberalizować reguły dostępu do broni. Mówienie, że Polacy nie dorośli do posiadania broni to zwyczajny bełkot, który nie wynika z żadnych faktów. Jedyne źródło takiego twierdzenia to niska samoocena tego kto taką tezę po polsku wygłasza. Może nawet to zwyczajnie obłąkańcza teza, wytworzona na potrzeby lżenia i poniżania Polaków. Od dzisiaj mamy kolejny argument dowodzący obywatelskiej odpowiedzialności Polaków.

 • EDiox

  Ale to chyba nie samie niemiaszki, to “kwiat” całej wielkiej europy która jest przecież taka odpowiedzialna, współczująca i w ogóle. Ale oni dorośli do prawa do broni a my, hmmm …

 • Jarek Lew

  Ależ Panie Andrzeju, niemcy mają bardziej zakorzenioną tradycje związaną z bronią… z tego co pamiętam to nawet w akcji propagowania sportów strzeleckich dwukrotnie weszli na wschodnie tereny, niestety zimno obnażyło słabe strony ich produktów i musieli wrócić do swojego kraju.

  • Koleżka Śniegowy

   Wtedy to i my mieliśmy tradycję, nawet jak siedzieli chłopaki w lesie to z kowalem z wioski robili całkiem przyzwoite pistolety maszynowe.

   • Apolinary Koniecpolski

    Kowal z wioski to co najwyzej zdradzal “razwiedczykom” polozenie obozu
    chlopakow w lesie.

 • max-bit

  Niezły Tiater
  Ciekawe kto to wszystko sponsoruje / reżyseruje.
  Tu wpuszczają “imigrantów” i ten etap globalizacji im nie przeszkadza.
  A tu protestują przeciwko Trump-owi ?
  Co ciekawe nikt tam nie robił ograniczeń (chyba że się mylę) w ograniczeniu w noszeniu broni itd. …
  Widać Niemiaszki coś kombinują ? Czyżby nowy scenariusz ? (nowy stary).
  U nas też były protesty tzw Antify której rodowód chyba nas kieruje właśnie za odrę.

 • Maciej Ochnik

  “Broń domowej roboty” hmm… jeden funkcjonariusz Policji mówił mi kiedyś, że z zasady pewne grupy największych oszołomów mają nawet problem, żeby kupić broń bo nikt nawet nie chce jej im [nielegalnie] sprzedawać, np neonazistom. Coś w tym jest. Widać jeżeli jest się takim baranem, że nawet czarnorynkowy handlarz nie jest zainteresowany zyskiem to poznać to po samorobnych pukawkach.
  Swoją drogą to sądząc po zdjęciach z serwisów to strasznie są zamaskowani. Kaptury i okulary. To ja już jestem na rowerze bardziej zamaskowany 😉

  • Matt

   Częściowo masz rację, ale nie do końca. Ci zadymiarze to nie kryminalne podziemie i mogą nie mieć dojść do półświatka. Poza tym “broń domowej roboty” to wcale nie musi być broń palna.
   Zdziwilibyście się, ile jest pod tymi kapturami białych kołnierzyków. Ludzie rozczarowani pracą w korporacjach, którzy na własnej skórze przekonali się, jak bardzo miłościwie nam panujący system gospodarczy jest nieludzki. Takie komunistyczne Chiny, tylko większe i gorsze.

   • Apolinary Koniecpolski

    Spora czesc tych zadymiarzy to oficerowie sluzb a “bron domowej roboty” jest zaewidencjonowana i pobrana z magazynow. Stare metody prowokacji i rozbijania komorek rewolucyjnych. Tylko u nich wiecej tego smiecia sie garnie…

    • Matt

     Śmiecia? Sytuacja jest daleka od czarno-białej, więc powstrzymałbym się na twoim miejscu od takich podziałów. Protest przeciwko globalizacji to nie jest walka z kapitalizmem, tylko raczej ze zniewoleniem, jakie chcą nam zafundować ponadnarodowe korporacje. Ta samo jak UE, tylko w innym celu.

     • Apolinary Koniecpolski

      Z korporacjami walczy sie inaczej niz demolujac ulice.Np. poprzez wybory konsumenckie , oswiate i sady. Rozwydrzona dzicz zyjaca z pieniedzy rodzicow lub podatnikow a kazdy z iphonem w reku i markowych ciuchach. Anty korpo- jasne . Symbolika i wypowiedzi tych antyglobalistow nie zostawiaja zludzenia co do pochodzenia ich ideologicznej wizji swiata. “Kapital” troche sie zdezaktualizowal przez ostatni wiek.

      Wybacz ale majac do wyboru korporacje i kraj rad – wybieram korporacje.

     • Matt

      Wybór między dżumą a cholerą to żaden wybór.

 • Pawel W

  Niemcy agresywni -30 sztuk broni na 100 Niemców. Polacy spokojni 1 sztuka na 100 Polaków. Wniosek – widać jak na talerzu, że broń wywołuje agresję! 😉

  • el_koyoto

   No. A łyżka w zupie – sztorm.

 • Jan Kowalski

  Kto zna historię wie skąd wzięła się chora ideologia socjalizmu, komunizmu, faszyzmu i inne podobne zboczenia. Nie szła ze wschodu lecz z zachodu, wiadomo w jakiej nacji najlepiej kwitła.Ta nacja,nadal nam” pomaga” być bezbronnym, dba abyśmy w pełni wydorośleli i sobie przypadkiem kuku nie zrobili.

 • Jan Kowalski

  Ta obecna polityka wspólnej drogi USA z Polską jest już dla tych co nas dołowali wielkim koszmarem.To co zobaczył Prezydent Trump w Hamburgu na pewno przekonało go o słuszności swojego wyboru. Oby nasi rządzący dotrzymali mu kroku w zdecydowanym działaniu.
  http://cygnus.neon24.pl/post/139199,trump-a-polskosc

 • Apolinary Koniecpolski

  Jacy antyglobalisci ? Nowomowa ! Zywkla miedzynarodowka komunistyczna. Komintern ! Przeciez nawet nie kryja sie.
  Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 • Pingback: Antifa jest lewicową organizacją próbującą zburzyć Amerykę - a może by tak popatrzeć jeszcze szerzej... | Andrzej Turczyn()