Mój wykład o pozwoleniach na broń

Zostałem zaproszony przez internetową telewizję idź pod prąd na zjazd klubów ipp, aby opowiedzieć o pozwoleniach na broń. Oczywiście zgodziłem się, o broni trzeba mówić gdzie się da. Od czasu do czasu przecież w tej internetowej telewizji występuję w programie.

Trwał wykład ponad godzinę. Cierpliwych zapraszam do oglądania.

 

 • norfonde

  Transmisję na żywo strasznie cięło, a ten film zamieszczony tu nie działa.

 • Pytanie: Panie @andrzejturczyn:disqus czy zapis Pana prelekcji będzie dostępny na blogu trybun.org.pl lub na kanale YouTube? Niestety nie mogłem posłuchać na żywo a chciałbym nadrobić.

 • adam
 • Radek Frydrych

  Panie Andrzeju, nie można było umieścić gdzieś na ściance logo ROMBu?

  • THUMPS UP

   Dokładnie o tym samym pomyślałem zaraz na początku.

 • Kornel Posmyk

  zapytam jeszcze raz bo nie udzielono mi odpowiedzi Witam czy wg ustawy którą chce pan wprowadzić osoba z zespołem Aspergera może starać sie o pozwolenie na broń ?

 • Ciekawy wykład. Przesłuchałem, choć raczej znam tematykę. Polecam odtwarzanie na prędkości x1.5, człowiek szybko przywyka i jest krócej.

  Mam pytanie o tezę z okolicy 18 minuty, dotyczącą stowarzyszenia strzeleckiego. Skąd Pan wywodzi wymóg, żeby stowarzyszenie strzeleckie posiadało licencję PZSS? Nie widzę tego nigdzie zapisanego.
  Rzecz jasna, aby członek danego stowarzyszenia uzyskał licencję zawodniczą PZSS, musi należeć do klubu PZSS (czyli stowarzyszenie musi mieć licencję klubową). Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osoba, która uzyska licencję zawodniczą PZSS w stowarzyszeniu X, załączyła do wniosku do WPA potwierdzenie członkostwa w stowarzyszeniu strzeleckim Y, które nie posiada licencji klubowej PZSS.

  Podam realny przykład. Członkowie pewnego klubu strzeleckiego ze śląska nie mogli się doprosić prezesa o wystawienie zaświadczeń, mimo tego iż posiadali aktualną licencję zawodniczą oraz patent. Prezes odmówił, gdyż “nie mieli odpowiedniego stażu”. Załączyli zatem do wniosków zaświadczenie z Braterstwa. I bez problemu uzyskali pozwolenia na broń do celów sportowych.

  Organa WPA nie narzucają wymogu posiadania licencji klubowej PZSS stowarzyszeniu strzeleckiemu. Czy jest jakiś wyrok sądu, który by potwierdził Pańską tezę?