Poseł PiS Łukasz Rzepecki o ustawie dot. opłaty paliwowej: zła, antyludzka i antyobywatelska

Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska; apeluję do moich koleżanek i kolegów z PiS o wycofanie podpisów pod tą ustawą; wprowadzi szereg podwyżek począwszy od paliwa skończywszy na żywności – mówił w Sejmie poseł PiS Łukasz Rzepecki nt. projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

“Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą” – powiedział Rzepecki.

“Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, na usługach transportowych. Nie możemy być jak Platforma Obywatelska w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego” – powiedział poseł PiS.

“My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów – nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków” – powiedział Rzepecki.

Sejm debatuje w środę nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS, który zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy. (PAP)


Krytykując PiS za stręczenie Polakom obrzydliwego socjalizmu made in MAOwiecki, nie mogę pominąć głos rozsądku. Młody poseł z PiS – Łukasz Rzepecki odważył się na słowa prawdy z trybuny sejmowej. Brawo panie pośle! Mam nadzieję, że więcej znajdzie się takich głosów, bo ten młody poseł powiedział socjalistom z PiS prawdę. Słowa posła Rzepeckiego są w kontraście do socjalistycznych tez, że ma w PiS obawy przed opodatkowaniem lepiej zarabiających, a wręcz przeciwnie – osoby o wysokich dochodach powinny oczekiwać szczególnego rabowania. Okazuje się, że jednak są w PiS obawy przed rabowaniem w podatkach Polaków.

Uzupełnienie.

Poseł Bartosz Józwiak na Twitter zawiadamiam, że frakcja bolszewicka w PiS łamię kręgosłupy moralne tym, którzy odważyli się w PiS sprzeciwić rabowaniu Polaków przez tworzenie podatku, dla niepoznaki zwanego opłatą.

Ten poseł PiS słuchał uważnie przemówienie Donalda Trumpa, tylko czy wytrwa w zaufaniu do prawdziwości tych słów:

Uzupełnienie:

 • norfonde

  Były poseł PIS, może jeszcze nie teraz, ale jak sprawa ostygnie to po cichu dostanie kopa… przepraszam, zrezygnuje sam z powodów rodzinnych.

  • Sylwa

   No to wyjdzie i założy nową partie czy choćby klub poselski. Należy zapamiętać to nazwisko do następnych wyborów bo pokazał że interes wyborców jest dla niego ważniejszy niż dyscyplina partyjna.

  • Bartosz Skowroński

   albo odgórnie zaplanowana farsa aby na koniec większość posłów partii rządzącej zagłosowała na nie, i jacy nasi posłowie porządni odrzucają złe pomysły. (a PR pis ma wzorcowy, nie wierzyłem że po ich próbie rządzenia przez dwa lata ktokolwiek na nich zagłosuje poza moherami)

   na dwoje babka wróżyła

   • norfonde

    Przepchali projekt, więc jednak dostanie zwyczajowego kopa w D. Nie sądziłeś chyba, że socjaliści są na tyle inteligentni by uknuć taką intrygę 🙂

    • Bartosz Skowroński

     To nie sa zwykli socjaliści, to przebiegłe cwane dranie.

     • norfonde

      Pasożyty szybko dostosowują się do żywiciela.

     • Apolinary Koniecpolski

      Cwane dranie i za to im chwala , nie dali sie wydymac koncernom. Jezeli sie uda , wszyscy bedziecie bic brawo za pol roku.
      Nie wszystko mozna tlumaczyc publicznie i z trybuny sejmowej. Akcja z sieciami handlowymi pokazala ze KE walczy z kazdym przejawem niezaleznosci polskiej gospodarki.
      Ten manewr nie da jej mozliwosci obrony a MY wygramy. CENA NIE ZMIENI SIE.

     • Witek

      Którym koncernom ? Oni pracują dla koncernów, tylko tym razem dla amerykańskich.

 • Szkoda mi młodych uczciwych ludzi, którzy dostają się do polityki – idą na zmarnowanie…

  • Sylwa

   Idą na zmarnowanie bo zapomina się o nich i głosuje na partie- a te choćby nawet wodzowskie (Pis Kaczyńskiego, Po Tuska czy Nowoczesna Petru) to jednak twory bezosobowe z rozmytą odpowiedzialnością. Jeszcze raz powtarzam- pamiętajcie nazwiska a nowa lepsza Ubojka stanie sie faktem.

 • Apolinary Koniecpolski

  Prosze nie ulegac emocjom. kierownictwo PiS to ludzie rozsadni doskonale znajacy sie na polityce. Polityka to brudna gra na noze, wiec chwyt jest ponizej pasa ale skuteczny.
  Cena paliwa NIC sie nie zmieni. Ta oplata wbrew pozorom ma na celu zupelnie co innego.
  Jezeli ten manewr sie powiedzie to za pol roku bedziecie zaskoczeni jego genialnoscia.
  I my Polacy tylko na tym zyskamy, plakac bedzie kilka koncernow ze wschodu i zachodu, wylegarni agentury.
  Jeszcze raz – nie ulegajcie propagandzie ktora ruszyla do kontrataku , ta ustawa nie ma na celu podniesienia CEN paliwa a odzyskanie kontroli nad strategicznym sektorem i obrone przed obcym wplywem agenturalnym.

  • EDiox

   Sory ale nie wmówisz mi że podnosząc koszty towaru u producenta, te koszty nie wzrośnie dla konsumenta. Co ma zrobić orlen, zrezygnować z inwestycji czy wypłacania pensji?

   • Apolinary Koniecpolski

    Sprawdz KTO ma udzialy w polskim przemysle paliwowym, KTO wykorzystuje ten sektor jako agenture wplywu i dokad wyplywaja pieniadze. Nie chodzi o ceny paliw ani o drogi. Jestesmy w stanie wojny ktora sie toczy na razie w obszarze gospodarczym i politycznym. Wydaje nam sie ze jest ok dopoki nie jezdza czolgi. Ale to tylko stopnie dzialan wojennych. PiS doskonale rozpoznalo zagrozenia i stara sie im przeciwdzialac. I Niestety KE i EU jest po stronie wrogow.

    • EDiox

     No właśnie o marzy mówię i jeśli myślisz że “agenci” z niej zrezygnują bo pis doda nowy podatek, to przestań bo jesteś śmieszny.

     • Apolinary Koniecpolski

      Jestes naiwny i nie rozumiesz o co sie toczy gra.
      CENA NIE ZMIENI SIE. Zobaczysz.

     • EDiox

      Taaaaaa … Sugerujesz gospodarkę centralnie sterowaną i rządowo ustane ceny? To rozwali ten kraj szybciej niż wszystkie agentury tego świata by marzyły.

     • Apolinary Koniecpolski

      Pudlo. Nie bede tlumaczyl , wystarczy poukladac sobie cyferki i udzialy w rynku. Czysta , zdrowa konkurencja 🙂
      Jak to wypali to bede glosowal na PiS do konca zycia.

     • norfonde

      Gdzieś ty się uchował? Bo piszesz jakbyś pierwszy raz wyszedł z lasu.

     • Apolinary Koniecpolski

      W WSI. Niestety wystepuje tu nieoficjalnie 😉

     • EDiox

      No to pograjmy w te cyferki; 45% rynku paliw zajmują 3 polskie S.A., skarb państwa posiada w nich udział na poziomie powyżej, kolejno 70%, 50% i 20%. Pozostałe S.A. zajęły 52% rynku i należą do Brytyjskiego kapitału. Zostało 3% rynku na małe prywatne stacje. Z całej tej kalkulacji niepokojące jest głownie to że małych firm jest tak mało. Więc może oświecisz nas wszystkich jaki skutek da ta opłata poza ewentualnym wykończeniem tych 3% małych firm. Tylko konkrety a nie kopij-wklej farmazony, inaczej uznam że jesteś zwykłym trollem.

     • Apolinary Koniecpolski

      Blisko. Wyobraz sobie scenariusz w ktorym SA kontrolowane przez Skarb NIE podnosza cen. Co robi konkurencja ? Co sie dzieje z wynikami ? Co z cena akcji ? Nadazasz ?

     • EDiox

      Na wolnym rynku – nie podnosząc cen ponoszą stratę a to sprawia ze cena akcji spada na łeb na szyje. Następnie groszowe akcje skupuje konkurent lub Putin i ma nasz rynek w ręku. Nic innego się nie stanie bo nie mamy swojej ropy, musimy kupować ją od Saudów, Ruskich lub USA po cenie rynkowej.
      Na rynku z interwencją rządu – Jeśli myślisz o dotowaniu spółek ze skarbu państwa to jest to nielegalne w UE. A nawet jeśli taka taktyka jakimś cudem nie zostanie ukarana przez UE, to globalne koncerny paliowe mają dużo więcej kasy na kampanię dumpingową i jeśli komuś kasa się skończy w takich przepychankach, to będzie to nasz rząd. Resztę sobie dośpiewaj.

     • Apolinary Koniecpolski

      Jakie dotowanie ? Jaki dumping ? Chodzi o walke z agentura i mafia paliwowa.

     • EDiox

      Nijak się to ma do podnoszenia podatków uczciwym ludziom … jeśli mafiozi nie przestrzegają starego prawa, to nowego tym bardziej, bo kant stanie się jeszcze bardziej opłacalny a ryzyko pozostaje bez zmian. A z agentami to ma się jak piernik do wiatraka, co agenta obchodzi czy rząd łupi nas mniej czy bardziej? I tak robi swoje.