Cezary “Trotyl” Gmyz na Twitter o broni palnej

Korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie, przy okazji całkiem znany dziennikarz, Cezary “Trotyl” Gmyz na Twitter:

Jak wam się podoba? Czy mamy kolejne wsparcie w naszej sprawie? Zobaczymy, zachęciłem pana redaktora aby pisał więcej i częściej na ten temat. Czy ten Twitter ma związek z zajadłym atakiem giewu na projekt ustawy o broni i amunicji, czy pojawił się całkiem przypadkowo w zbiegu czasowym z bełkotem z czerskiej?

Czasami pojawią się takie trzeźwe słowa, które napisał pan redaktor, ale one giną w natłoku kłamstwa i szumu informacyjnego. Staram się je wyłuskiwać i nagłaśniać. Tak sobie myślę, że naprawdę cenne jest to miejsce, które prowadzę. Mój blog, na którym piszę czasem coś co się nie podoba, ale ogólnie podaję ważne informacje dotyczące broni palnej.

Zachęcam abyście wyszukiwali w sieci informacje podobne tej, pisali do mnie. Będę starał się zamieszczać.

 • Maciek Mazan

  Przy powszechnym dostępie do broni, terroryści byliby zwierzyną łowną, gatunkiem na wymarciu.

  • Pawel W

   Oczywiście, że tak. Co więcej – chamstwa też by nie było, Bo co, gdyby ten ktoś, kogo cham zaczepia, okazał się nerwową osobą i zdecydował się strzelić? A wiadomo, co może zrobić, jak się zdenerwuje? Zresztą każde dziwne, niepokojące zachowanie wiązało by się z podniesieniem czujności otoczenia i zamiast płochliwego odwracania głowy i oddalania się, zbliżenie dłoni do pistoletu w gotowości na reakcję.

   • Mamako

    “An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.”

   • Maciek Mazan

    Za brakiem chamstwa bym nie płakał.
    I nie sądzę, aby ludzie nagle przestali dyskutować ze sobą po tym, jak zaczną nosić broń. Inaczej na piknikach strzeleckich lub zawodach mielibyśmy zbiorowe mogiły. Emocje, broń, Polacy – a tu nic?

    • Fernir

     Dyskutować nie przestaną, ale będą bardziej uprzejmi 😉

 • Wojtek Jesionek

  Polakom dać broń? Ocknijcie się