Podpisz petycję – sprzeciw wobec likwidacji strzelnicy w Skarżysku-Kamiennej

Autorzy petycji – sprzeciwu wobec likwidacji strzelnicy w Skarżysku-Kamiennej, proszą o wsparcie:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i okolic, Drodzy Rodacy, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie swoim podpisem a zarazem poparcia petycji, mającej na celu zachowanie strzelnicy im. Żołnierzy Wyklętych usytuowanej w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Paryskiej 1 obok zalewu Bernatka. Stowarzyszenie 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich (dalej 13 ŚKPDS ) dwa lata temu podjęło się wielkiego trudu, jakim był remont opuszczonej Strzelnicy na Bernatce przy ul. Paryskiej 1 w Skarżysku-Kamiennej. Strzelnica została gruntownie odnowiona, zbudowaliśmy potrzebną infrastrukturę a z każdym miesiącem poprawiamy jej funkcjonalność. Obecnie jest to jedyna tak dobrze prosperująca strzelnica w okolicy. Wielu Strzelców formacji pro-obronnych, funkcjonariuszy służb mundurowych z naszego miasta i okolic decyduje się na treningi właśnie pod bacznym okiem naszych instruktorów. Atrakcyjności dodaje fakt iż posiadamy dostęp do najnowszych rodzajów broni a profesjonalizm instruktorów i miła obsługa pozwala na udział w zajęciach na strzelnicy początkujących jak i bardziej doświadczonych strzelców. Strzelnica szybko stała się miejscem spotkań lokalnych sportowców, strzelców, środowisk patriotycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Należy również podkreślić, że nie jest to obiekt komercyjny a główny nacisk działalności Strzelnicy im. Żołnierzy Wyklętych do poszerzanie świadomości obsługi broni, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz zwiększenie bezpieczeństwa i możliwości obronnych regionu.

(kliknij na rys. aby przejść do petycji)

Infrastruktura strzelnic jest w Polsce szczególnie wrażliwa. Po pierwsze jest konieczna do nauki strzelania, po drugie jest bardzo słabo rozwinięta. Strzelnic jest mało. Powstają wprawdzie nowe, ale jest ich mało, mało, mało. Strzelectwo staje się powoli naszym narodowym sportem. Strzelamy więcej, ale do strzelania muszą być odpowiednie warunki.

Podpisanie petycji to tylko kilka chwil, a być może organizatorom protestu przyda się społeczne wsparcie. Nie zwlekajcie, podpisujcie petycję.

 • Zenon Padalec

  Brakuje jakiejkolwiek informacji, kto i dlaczego atakuje tę strzelnicę.

  • Capribestyja

   Mniemam że wystąpił problem jeden z dwóch zwyczajowych albo i oba na raz jak w Tarnowie. Czyli mieszkańcy którzy pobudowali się obok bo grunta były tanie z uwagi na uciążliwość a teraz nagle im zaczęło przeszkadzać, lub lokalny deweloper upatrzył sobie teren. W Tarnowie wyrok puki co odroczony po heroicznej walce obecnego prezesa. Maże i w tym przypadku się uda.

 • max-bit

  Myślałem ze tą Meskowską chcą skasować …. 🙂
  No ale i do tamtej mogą się dobrać …

  • Nikifor

   Na ostatnich zawodach na jakich byłem w SK przyjechała policja sprawdzać co się dzieje bo ktoś strzelał w niedzielę na strzelnicy. Oczywiście okoliczni mieszkańcy zgłosili zastrzeżenia bo im głośno. W tygodniu jak strzela Mesko to 7-15 jak okoliczni mieszkańcy są w pracy. A tu ktoś w niedziele strzela. Jak tak dalej pójdzie to Meskową strzelnice zamkną dla cywilów i tyle.

   • max-bit

    Stary numer
    Pozwalają teraz budować domki gdzie się chce .
    I tak po kolei strzelnice znikają.
    Nikt teraz się nie przejmuje że jakaś strzelnica odległości etc …
    Czy na tej strzelnicy to strzela Mesko 🙂 a po co ? Chyba od wielkiego święta, z tego co wiem to strzelnica i w tyg jest udostępniana strzelcom.
    A raczej grupom.