Z cyklu broń ratuje życie – napadnięty sprzedawca postrzelił w sklepie rozbójnika żądającego pieniędzy

Kolejny nieroztropny rozbójnik chciał dokonać rozboju w sklepie w Teksasie. Skąd u przestępców pomysły, aby atakować kogokolwiek w tym stanie? Chociaż może to dobrze, bo jest o czym pisać, pokazując jak praworządni ludzie wykorzystują broń do obrony życia, mienia i powstrzymywania przestępców.

W Waco w Teksasie, w sobotę nocy do sklepu z papierosami wszedł uzbrojony, zamaskowany człowiek żądając pieniędzy. Pracownik sklepu był uzbrojony. Broniąc swojego życia dobył broni i kilkakrotnie strzelił do napastnika. Napastnik wprawdzie uciekł, ale odnalazł się sam w szpitalu.

(źródło bearingarms.com)

Czy jest sens pisać, że gdyby to miało miejsce w Polsce, sprzedawca wylądowałby w kryminale z zarzutem usiłowania zabójstwa, gdyby miał broń w oparciu o pozwolenie, zostałoby mu zabrane? Mam nadzieję, że czytelnicy bloga mają to przekonanie ugruntowane. Polska to kraj, w którym rządzą niesprawiedliwe prawa. Bezprawie każą nam nazywać prawem, a gdy zapadnie niesprawiedliwy wyrok, zakazują nam krytykować orzeczenia sądowe, bo to sąd… czyli sprawiedliwość.

Nie dajcie się zwodzić, że prawo do obrony koniecznej jest w Polsce dobrze skodyfikowane. Dobrze dla prawników, bo mają co robić. Źle dla Polaków, bo mają z powodu sprawiedliwej obrony siebie kłopoty.

 • Martin Berg

  Czy zamaskowany osobnik żądający pieniędzy miał coś oprócz maski ? Jakiś pistolet, może karabin ? Owszem fajnie jest mieć tak szerokie prawo obrony własności ale …

  • Starypryk

   A co to za różnica czy miał broń czy nie ,to był napad i tyle .
   Bandyta nie musi zabijać , choć zabija w posredni sposób ,i jak mu się udaje to robi to wielokrotnie .

  • Grzegorz

   Co Ty chrzanisz? Nie każdy tzw. zabandażowany klient jest sprawcą napadu rabunkowego. I bez znaczenia pozostaje to, czy był uzbrojony. Dokonał czynu zabronionego a praworządny obywatel się obronił. Czego tu nie rozumiesz? Przeczytaj tekst ze zrozumieniem to jest szansa że ogarniesz komunikat.

  • max-bit

   Pamiętaj że to TEXSAS
   Tam są ciut inne klimaty
   Nie znam prawa jakie panuje w Texasie ale przypuszczam że jest znacząco inne niż u nas.
   Prawdopodobnie tak do obrony swego “wszystkiego” możesz użyć broni palnej i już.
   Nikt się nie bedzie tam zastanawiał czy coś było bardziej zagrożone czy mniej.
   To taka stara tradycja, że biorą ci papierosy ty musisz oddać kulkę, ta ekstradycja od przed wojnia. Furę też ci muszą oddać 🙂

  • Andrzej Turczyn

   już poprawiam