W Teksasie prawo pozwalające nosić ukrytą broń w studenckich kampusach, lewacy reagują jak na lewaków przystało

W USA nie brakuje ludzi o lewackich poglądach, także w tradycyjnych stanach. Na jednym z uniwersytetów w Teksasie prof. Charles K. Smith na zajęcia przybył w takim oto stroju:

Pan profesor chciał przez to pokazać, że czuje się nieswojo na uniwersytecie, na którym Amerykanie mogą nosić w ukryciu broń. Według pana profesora na kampusie jest więcej broni niż powinno być, a zakładając hełm i kamizelkę pan profesor chciał pokazać jak się czuje.

W Teksasie zaczęło bowiem obowiązywać prawo, zezwalające na noszenie skrycie broni na kampusach studenckich. Jest to prawo adresowane do praworządnych Amerykanów, posiadających stosowne licencje. Przestępcy jak wie każdy, nie przejmują się zakazami wynikającymi z prawa. (źródło guns.com)

Na podstawie obserwacji można powiedzieć, że rzeczywiście z panem profesorem nie jest wszystko dobrze. Skoro jego zdaniem praworządni Amerykanie, którym nowe prawo pozwoliło na noszenie broni, stanowią dla niego zagrożenie, nie można myśleć inaczej. Pan profesor, jak przystało na starego lewaka, utożsami przestępcę z człowiekiem praworządnym i prewencyjnie obawia się tych praworządnych.

To zjawisko dość częste, że ludzie wyznające lewicowe antywartości, nie rozróżniają praworządnych ludzi posiadających broń od kryminalistów. Nie wiem czy taka ocena wynika z tzw. patrzenia po sobie, ale podejrzewam, że w tym coś musi być. Projekcja własnych zachowań, jest opisanym w nauce zjawiskiem.

Przekonanie, że za brutalne przestępstwa odpowiedzialni są przestrzegający prawa obywatele, jest źródłem wszelkich ograniczeń dostępu do broni. To przekonanie jest z gruntu logicznie wadliwie i przypisuje wszystkim cechy właściwe dla społecznego marginesu. Właśnie na tym polega lewicowe “rozumowanie”, zrównać wszystkich do poziomu marginesu, potencjalnych kryminalistów, aby nad wszystkimi roztoczyć urzędniczą, wszechwładną, dla naszego dobra “opiekę”.

 • Marcin C

  I jak tu nie lubić Teksasu 🙂 A panu profesorowi może być za ciepło w tym wdzianku. Prędzej go udar cieplny dopadnie niż zabłąkana kula.

 • Mateusz Wolff

  “pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota.” prof.boguslaw wolniewicz

 • Apolinary Koniecpolski

  Jedni moga nosic bron inni kamizelki czy helmy.Nikt mu nie zabrania.Na tym polega wolnosc.

 • Apolinary Koniecpolski

  Zlodziej widzi zlodziei dookola.
  Lewactwo rowniez wszedzie widzi przestepcow i zlodziei. Bo nie przychodzi im do glowy ze mozna byc praworzadnym i nie krasc.Bo to przeciez naiwne. A wiec wg. nich wszyscy kradna , a ci ktorzy nie sa u wladzy sa wylacznie konkurencja ktora nalezy zwalczac.

 • Pawel W

  To ciekawe, że pan profesor nie czuje się już zagrożony chodząc po ulicach Teksasu. Dlaczego, po przekroczeniu murów uczelni, jego stan zagrożenia miałby się zmienić? Druga smutna sprawa – profesor, a nie potrafi logicznie rozumować. Trzecia – czego uczy ten profesor? Może nauk “humanistycznych”? (nie przypadkowo w cudzysłowie)

  • Fernir

   Jak dla mnie wygląda na cel priorytetowy. Opancerzony, więc potencjalnie uzbrojony.