Jeżeli rząd mówi, że nie powinieneś mieć broni… kup dwie sztuki !!!

Jestem zadowolony ze zdjęcia, wykonałem je dzisiaj. Inspirację do umieszczonego na nim hasła zaś zaczerpnąłem od Fundacja Ad Arma. Jedno zdanie, a tak wiele treści. Wcale nie mnie dziwi, że te słowa wzbudzają w Polakach entuzjazm. Może nie każdy rozważa treść jaką to zdanie zawiera, ale każdy podskórnie czuje, że rządzący w Polsce nie są naszymi przyjaciółmi. Nie będę do tego szerzej przekonywał, trzeba by napisać książkę.

Processed with MOLDIV

Zatem gdy ktoś, kto ma przemożną nad nami siłę, władzę nad naszym losem i pieniędzmi, gdy ten ktoś mówi, że broń nam niepotrzebna, oj… to trzeba być ostrożnym. Ze zwykłej ludzkiej ostrożności należy postąpić dokładnie odwrotnie. Jak rząd mówi nie kupujcie broni, trzeba kupić co najmniej dwie sztuki. Może się nie przyda, ale jak to mówi porzekadło, strzeżonego pan Bóg strzeże.

W nas Polakach coś takiego już jest i tyle, że jak władza mówi jedno, warto rozważyć czy nie postąpić odwrotnie. Ta cecha jest dobrą cechą, może nawet nieco zapomnianą. Warto o niej pamiętać, niezależnie od faktu jak bardzo aktualnie rząd jest “naszym” rządem.

Nie zapominajcie o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. To co ja robię, jest moim działaniem społecznym. Całe wsparcie przeznaczam wyłącznie na wydatki rzeczowe. Czasem może wpaść jakiś pomysł, jakieś tłumaczenie trzeba zlecić, wiele spraw zależy od posiadanych pieniędzy. Bez pieniędzy nie bardzo da się rozwinąć skrzydła działalność społecznej. Pieniędzy wcale Fundacja nie ma pod dostatkiem. Aktualnie posiadane przez Fundację zapewniają dostęp do serwisu PAP, są na ten cel zgromadzone, nawet nie w wystarczającej ilości na roczny abonament.