Incydent z nożem, motyw działania sprawcy drącego się allach akbar nieznany – tytuł poprawny politycznie

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował w piątek po południu ludzi w centrum Turku w południowo-zachodniej Finlandii. Interweniowała policja, która postrzeliła i zatrzymała napastnika.

“Jest osiem ofiar ataku nożem. Dwie osoby zginęły, a sześć jest rannych” – przekazała na Twitterze fińska policja.

Fałszerze rzeczywistości twierdzą, że nieznane są motywy działania sprawcy, chociaż nożownik darł się allach akbar. Fińska policja podała, że w związku z tymi wydarzeniami poszukiwani są dalsi potencjalni podejrzani. Wcześniej fińskie media informowały o kilku napastnikach z nożami.

Dziennik “Turun Sanomat” podał, że co najmniej jedna osoba nie żyje, czego władze dotąd oficjalnie nie potwierdziły. Z kolei dziennik “Ilta-Sanomat” przekazał, że rannych zostało sześć osób: pięć kobiet i mężczyzna. Władze nie informują, w jakim stanie są poszkodowane osoby.

W czerwcu fińskie służby bezpieczeństwa SUPO podniosły stopień zagrożenia atakami terrorystycznymi do drugiego, “podwyższonego” poziomu w 4-stopniowej skali. Według SUPO zagrożenie terroryzmem jest poważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a w całym kraju jest ok. 350 osób, które mogą mieć związek z działalnością terrorystyczną.

Służby podały, że Finlandia zaczęła być postrzegana przez dżihadystyczną organizację Państwo Islamskie (IS) jako kraj zachodni będący częścią sojuszu przeciwko IS


 

Wyrżną tchórzliwych mieszkańców Europy nożownicy drący się allach akbar. Za każdym razem fałszerze rzeczywistości będą pisali, że nieznane są motywy działania sprawy, a zabicie kogoś to tylko incydent. Islamski terror przecież nie istnieje, a oni wszyscy są miłującymi pokój przybyszami. No przynajmniej tak zapewnia Papież Franciszek.

Niestety tego odzianego w białe szaty lewaka nie słucham i wam to odradzam. W związku z tym zastanawiam się po co mi zgadywanka o motywach działania sprawcy, który drze się na pełny regulator, że allach jest akbar, cokolwiek to zaklęcie znaczy. Sprawa jest prosta, wyznawca obcego boga morduje w imię tego kogo czci gorliwie. Wystarczy mi tyle. Po co mi motyw działania sprawcy?


Uzupełnienie 2017-08-19 10:29 Finlandia/ Policja: 18-letni Marokańczyk nożownikiem z Turku

Fińska policja potwierdziła w sobotę, że piątkowy atak nożownika w centrum Turku na południowym zachodzie kraju jest badany jako akt terrorystyczny. Napastnikiem był 18-letni Marokańczyk, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. W ataku zginęły dwie osoby.

Policja poinformowała także, że w nocy z piątku na sobotę przeprowadziła szereg operacji, w wyniku których zatrzymane zostały cztery osoby, mogące mieć związek ze zdarzeniem. W sobotę rano policja przedstawiła najnowszy bilans ofiar, informując, że nożownik zaatakował dziesięć osób, z których dwie zmarły. Ofiary śmiertelne to obywatele Finlandii. Wcześniej informowano o ośmiu poszkodowanych.

Wszyscy poszkodowani to osoby dorosłe. Wśród nich jest dwóch obywateli Szwecji i Włoch. W sobotę rano kilku rannych nadal przebywało na oddziałach intensywnej terapii.

W stanie ciężkim jest także postrzelony przez policję napastnik. Według policji jest nim 18-letni Marokańczyk, który na razie nie został przesłuchany.

Sprawą zajmuje się policja kryminalna, policja bezpieczeństwa SUPO oraz straż graniczna. Fińskie służby współpracują także z Europolem. W zdarzeniu nie ucierpieli Polacy. (PAP)