Nożownik w Warszawie, tylko jakiego on pochodzenia?

PAP podaje: policja zatrzymała mężczyznę, który chodził z nożem i zranił policjanta. Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w centrum Warszawy chodził z nożem; w trakcie zatrzymania zaatakował jednego z policjantów – poinformował PAP w czwartek starszy aspirant Rafał Retmaniak z zespołu prasowego KSP. Policja ustala personalia mężczyzny.

“Przed godz. 16 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ulicą Ordynacką idzie mężczyzna, który ma przy sobie niebezpieczne narzędzie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, zauważyli mężczyznę, który ma przy sobie nóż. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, w jej trakcie mężczyzna ranił jednego z policjantów w okolicach twarzy” – podał Retmaniak.

Policjant został opatrzony na miejscu. “Na tę chwilę z moich informacji wynika, że nie wymaga on żadnej hospitalizacji, aczkolwiek został do niego skierowany psycholog” – dodał.

“Obecnie policja ustala personalia mężczyzny. Mężczyzna nie współpracuje z policjantami” – dodał Retmaniak. (PAP)

Szczerze pisząc PAP nie wierzę, bo kilka razy przekonałem się, że oni uskuteczniają poprawność polityczną.

Na fanpage nieco inne informacje.

info z oststniej chwili – policja w Warszawie zatrzymała w okolicy Nowego Świata mężczyznę arabskiego pochodzenia. Mężczyzna miał przy sobie nóż i pistolet, podczas próby zatrzymania zranił w twarz policjanta. Został obezwładniony i zatrzymany. Sprawa z racji miejsca zatrzymania, wydaje się być związana z imprezami kulturalnymi które mają mieć miejsce dziś wieczorem w WWa. 

Nie wiem jakie są rzeczywiste fakty. Trzeba poczekać, może dowiemy się czegoś więcej. Chociaż… milicja będzie trzymała fakty w tajemnicy, bo przecież to nie może być islamista. No nie może, bo przecież minister Błaszczak tyle razy zapewniał, że Polska jest bezpieczna, że nie mogą w Polsce zdarzyć się fakty przeciwne tej prawdzie.

Nie mogą, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że jednak ten trybun ma rację wołając o prawo Polaków do broni.

Do Rzeczy pisze, że nożownikiem jest 24 letni Izraelczyk.

 • Martin Berg

  Zgaduje, ze na zdjęciu jedna z głównych ulic Warszawy, ale ekskluzywna dzielnica …

  • PK

   Na zdjęciu jest Praga, nawet nie ulica, tylko podwórko przy 11 Listopada

 • Mamako

  “Przed godz. 16 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ulicą Ordynacką idzie mężczyzna, który ma przy sobie niebezpieczne narzędzie.” – no ja codziennie mam przy sobie niebezpieczne narzędzie w postaci noża. Jaki z tego powód do zatrzymania?

  • Sebastian Frackowiak

   Może miał go w ręce.

 • Marcin C

  “Do Rzeczy pisze, że nożownikiem jest 24 letni Izraelczyk” No wszędzie ci Żydzi, masoni i cykliści 🙂
  A poważnie to zastanawia mnie jak się obezwładnia typa, który właśnie dziabnął policjanta? W sumie to chyba kolega “dziabniętego” miał prawo użyć broni służbowej? Nerwy ze stali i świetne wyszkolenie? Czy strach przed konsekwencjami odstrzelenia napastnika?

  • Mamako

   Mnie bardziej zastanawia czemu właściwie policjanci go zatrzymali, bo z relacji wynika, że póki się nie zjawili to wszystko było OK. Czyżby od teraz można było prewencyjnie zatrzymać każdego podejrzanego o posiadanie noża czy innego niebezpiecznego narzędzia?

   • Sebastian Frackowiak

    Reakcja policji jak najbardziej prawidłowa. Gdyby miał nóż w kieszeni czy pochwie, to by nikt nie zawiadamiał policji.

    • Mamako

     Tylko, że możesz chodzić po ulicy z nożem w ręce. I siekierą, mieczem oraz innymi niebezpiecznymi narzędziami. Dopóki nie stanowisz zagrożenia dla innych. Tutaj nikt nic nie wspominał o zagrożeniu ze strony zatrzymanego. Doszukuje się podstaw zatrzymania, bo nigdzie się go nie doszukałem. A gdybanie zostawiam innym.

     • Sebastian Frackowiak

      “Do zdarzenia doszło około godziny 15.30 na ulicy Ordynackiej. – Policjanci podjęli interwencję wobec osoby, która dziwnie się zachowywała, miała poruszać się z niebezpiecznym narzędziem – podał Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.
      Później sprecyzował, że mężczyzna miał w ręku nóż. – W czasie interwencji lekko ranny w twarz został policjant. Funkcjonariusza opatrzono na miejscu, w karetce – dodaje Retmaniak.”
      http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zaatakowal-policjanta-nozem,239003.html

      Interwencja to jeszcze nie zatrzymanie w sensie procesowym.

      Ludzie, ogarnijcie się! Z jednej strony krzyk, że w Europie islamiści biegają z nożami po ulicach i zarzynają bezbronnych ludzi, a u nas podnosicie larum, jak policja śmiała podjąć interwencję bo ktoś sobie z nożem chodził.

     • Mamako

      Już się tak nie unoś: wymawiałem się tylko w swoim imieniu, więc jeśli wrzucasz wszystkich do jednego wora ze względu na moje komentarze, to sam się ogarnij. Z artykułu wynika, że policja interweniowała, bo koleś miał nóż – no, ja też mam i co z tego? Mało konkretów. Sam gdzieś napisałeś że oskarżony “może miał go (nóż) w ręce.” – interwencja na “może” też jest bardzo przekonująca…

      Chodziło mi tylko o to, że interwencja na podstawie “może mieć nóż” pozwalałaby policji przetrzepać każdego przechodnia, bo może być w posiadaniu niebezpiecznego narzędzia.

      Ale ostatecznie się poprawiłem w poprzednim komentarzu – nożownik groził innym, zatem policja interweniowała. Wszystko jest tak, jak należy. Interwencja jak najbardziej zasadna.

      Zatem nie wiem co mi właściwie zarzucasz i czemu mam się ogarnąć.

     • Sebastian Frackowiak

      Twojego edita nie widziałem pisząc, a nie tylko Ty byłeś jedynym, który w komentarzach tutaj kontestował działanie policji, stąd liczba mnoga w moim zawołaniu.

     • Mamako

      Czyli ostatecznie się zgadzamy – nożownik groził innym to przyjechała policja. Resztę już znamy. Przyznaję, że wcześniej nie doszukałem się zasadności interwencji, stąd niepotrzebnie wszcząłem tą dyskusję. Nie doczytałem szczegółów zdarzenia, zatem przepraszam za zamęt.

 • Sebastian Frackowiak

  Nie będzie jakiś goj w mundurze zatrzymywać przedstawiciela narodu wybranego.

  • Pawel W

   To mógł być Palestyńczyk z Izraelskim paszportem.

 • Pawel W

  Jakie podstawy prawne niepokojenia spokojnej osoby tylko dlatego, że ma nóż przy sobie?

  • Sebastian Frackowiak

   Z jego reakcji wynika że nie należy do tych spokojnych.

 • Apolinary Koniecpolski

  Podobno posiadal rowniez bron palna. Czyli zydowski ochroniarz ktory sie panoszy jak u siebie. Poczytajcie co wyczyniaja na Kazimierzu w Krakowie , bezczelnie przeganiaja ludzi z ulic.
  JudeoPolonia.

 • Oak Duck

  Ciekawy jestem waszych opinii… sytuacja… wczesne popołudnie, idę sobie z bronią sportową za paskiem, i widzę typa który biega po ulicy z 20 centymetrowym nożem i markuje atak na przypadkowych przechodniach, nikogo nie rani, niemniej każdy kolejny jego ruch wygląda bardzo groźnie…
  Za rogiem stoi kilka osób, mają telefony przy uchu, prawdopodobnie dzwonią na Policję, niemniej kilka minut minie zanim ta się pojawi… za chwilę może ktoś zostać ranny, zginąć… co zrobicie w takiej sytuacji ?

  Pytanie dodatkowe… czy obezwładnienie przeciwnika uderzeniem rękojeści pistoletu w potylicę, to też użycie broni palnej ?

  • Mamako

   Jeśli nie chcesz mieć później przykrości z policją, to nie robisz nic, tylko uciekasz.

   Możesz też przyglądać się nożownikowi z dystansu z ręką przy broni i czekać aż przyjedzie policja. Gdyby nagle zaczął ludzi kłuć, to wyciągasz broń, nawołujesz do zaprzestania i jak nadal będzie atakował to neutralizujesz zagrożenie. Jak ucieknie, to trudno – przynajmniej nie kłuje przechodniów dalej.

   Warto by było cyknąć fotkę takiemu napastnikowi, bo potem wiadomo kogo szukać.

   Co do pytania dodatkowego: nie wiem, ale skoro samo wyciągnięcie broni może zostać zinterpretowane jako użycie, to czemu nie?

   Jeszcze raz zaznaczam, że to moja opinia.

 • lestaca

  W całym artykule brak ważnej informacji. 24 sierpnia, w dniu zatrzymania nożownika, miał odbyć się koncert zespołu Allah-las w klubie Niebo, jakieś 500m od Ordynackiej. Zespół już wcześniej dostawał pogróżki od islamistów z powodu nazwy, ostatni koncert który miał się odbyć w Rotterdamie odwołano z powodu zagrożenia terrorystycznego. To tak jakby ktoś miał wątpliwości, czy jednak nie doszło do pomyłki.

  Link o koncercie: https://www.biletomat.pl/koncerty/allah-las-5218/