Donald Trump: Rozmowa nie będzie odpowiedzią na kolejną próbę rakietową Korei Północnej

Prezydent Donald Trump odrzucił w środę możliwość jakichkolwiek rokowań dyplomatycznych z Koreą Północną, zaznaczając, że “rozmawianie nie będzie odpowiedzią” na najnowszą północnokoreańską próbę rakietową, która wzburzyła opinię międzynarodową.

“USA rozmawiały z Koreą Północną i wypłacały jej haracze przez 25 lat. Rozmawianie nie będzie odpowiedzią!” – napisał Trump na Twitterze.

Korea Północna wystrzeliła we wtorek rakietę balistyczną, która po przeleceniu nad japońską wyspą Hokkaido spadła do Oceanu Spokojnego. Według przedstawicieli władz USA, mógł to być pocisk KN-17, znany także pod nazwą Hwasong-12 (Mars-12). Jego maksymalny zasięg szacowany jest przez różne źródła na 3700 do 6000 kilometrów.

Pjongjang złamał w ten sposób po raz kolejny nałożony na niego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ zakaz prac nad bronią jądrową i pociskami balistycznymi. Służące wyegzekwowaniu zakazu międzynarodowe sankcje okazały się na razie bezskuteczne. (PAP)


Moim zdaniem to najwyższy czas, aby przemówiły rakiety. O ile świat ma ostać się w obecnym kształcie kształcie, jeszcze przez jakiś czas, muszą do komunistów przemówić rakiety. Przez cały dziesięciolecia rosły tyranie jak w Korei Północnej, czas utrudnić im spokojne rozwijanie się i życie.

To moje zdanie jakie w tej sprawie mam.

 • Ale czy masz na myśli rakiety z głowicami jądrowymi? Bo jeśli tak, to nie do końca dobry pomysł. Konsekwencje mogły by być straszliwe nie tylko dla KP! Najlepszym rozwiązaniem byłby zmasowany atak konwencjonalny w formie desantu i lotnictwa itp.

  • max-bit

   Można ale to nie takie proste
   KRLD to nie takie prosty przeciwnik teren też nie ciekawy co udowodniła wojna w 50 latach.
   Oczywiście dziś technika jest inna ale nadal wojna konwencjonalna jest w takich warunkach co najmniej trudna.
   Pytanie co zrobić ?
   No po pierwsze odciąć KRLD od świata zero czegokolwiek i myśle że w ciagu roku dwóch góra trzech ten kraj sam by zdechł.
   Ale to nie możliwe żywią ich głownie Ruskie i Chińczyki.
   Użycie broni atomowej kilka kilkanaście precyzyjnych uderzeń atomowych rozwiązało by problem ale to może oznaczać atomowy holocaust bo se chłopaki zaczną masowo wduszać przyciski (na zasadzie oni mogą a co my gorsi ?).
   Wniosek ?
   Dupa z tyłu dopóki obie strony nie będą zainteresowane rozwiązaniem problemu KRLD do tego czasu będziemy mieli taki gównianą sytuacją.
   Zapomnijmy też że USA (Trump) też nagle zrobi KRLD kuku, oni doskonale wiedzą że wojna tradycyjna czy “lekka” nuklearna nie jest tam możliwa.
   Pytanie co dalej KIM będzie kombinował jedno jest pewne musiał by bezpośredni zaatakować terytorium USA (lub Koreą Południową) aby USA podjęło działania z tym że nie sądzę aby KIMki aż takimi świrami byli owszem pod czachą to oni równo nie mają ale jeszcze minimum zdrowego rozsądku chyba tak (albo raczej woli przetrwania).

 • Grzegorz

  Jeżeli Trump się teraz wycofa, to świat zachodni z wartościami chrześcijańskimi niedługo się zapadnie robiąc miejsce dla rządu światowego.

  • Andrzej Turczyn

   Też tak uważam.

   • Grzegorz

    Wiem 🙂

 • Piotr Crusader89

  Ciekawe co na to nasz rząd? Może warto by było się przyjrzeć Koreańsko-Polskiemu Towarzystwu Żeglugowemu Chopol?

  • Andrzej Turczyn

   Koreańskie północne?

   • max-bit

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Chopol

    Ciekawe … A ja myślałem że jesteśmy po tej stronie 🙂 a nie po tamtej …. no ale …

    • Piotr Crusader89

     M. Zrobi jeszcze z nimi ynteresz.

   • Piotr Crusader89

    Tak nie wiele informacji. Siedzibę mają w Pyongyang i tamże też się rozliczają. W Polsce siedziba w Gdyni albo Gdańsku. Przedsiębiorstwo powstało gdy komuna w Polsce chyliła się ku upadkowi na cztery łapy.

    • max-bit

     Ale mamy dziś 2017 podobno ? Należymy do NATO, podobno stacjonują u nas wojska USA.
     To do k… n…. jak na naszym terenie ma działać jednostka żywiąca Mr. KIMa ?
     To tak jakby w czasie II WŚ w Berlinie funkcjonowała firma dostarczająca to i owo dla AK.
     No coś tu się nie dodaje.
     Albo jest najdoskonalszym dowodem że to co obserwujemy na arenie między narodowej to TIATER dla głupich, a wszystko jest USATAWIONE.
     Ende.

     • Piotr Crusader89

      Raczej pytanie czyja to agentura i dla kogo pracuje tzn. W którą stronę biegną informacje? To że jest to dyspozytura wywiadu to jestem przekonany , tylko czyjego dla kogo?

    • Andrzej Turczyn

     istnieją do dzisiaj w KRS, sprawdzałem. jest to oddział przedsiębiorstwa zagranicznego, w nazwie w kRS nie występuje słowo Chopol

 • Sebastian Frackowiak

  Amerykańska rakieta przeleci nad KRLD w myśl syjonistycznemu prawu “oko za oko”?

 • makeintosch

  Gdyby w Korei Północnej było trochę więcej wartościowych surowców – np. ropy naftowej – to myślę, że problem zostałby wcześniej zażegnany.
  Tak to się trochę mniej kalkuluje i ogranicza się do robienia groźnych minek, manewrów i sankcji 🙁