Huragan Harvey w Teksasie przyniósł nie tylko tropikalną ulewę, ale i niepożądane zjawiska społeczne

Huragan Harvey w Teksasie przyniósł nie tylko wiatr i tropikalną ulewę. Każde tego rodzaju zjawisko niesie ze sobą też zjawiska społeczne. W tym przypadku społecznie niepożądane – rabunki, kradzieże, ogólnie przestępstwa. Bezdyskusyjnie każdy kataklizm niesie ze sobą też spotęgowanie przestępczych zjawisk na terenie objętym kataklizmem.

Filmik pokazuje mężczyznę ze strzelbą pilnującego sklepu spożywczego w Houston przed bandami szabrowników, które pojawiły się na zalanych w wyniku huraganu Harvey obszarach Teksasu.

Mężczyzna podaje się za zastępcę szeryfa i byłego antyterrorystę oraz grozi przestępcom użyciem broni. Widok uzbrojonego strażnika skutecznie odstrasza szabrowników.

Filmująca scenę kobieta mówi: „Szkoda, że nie ma tu więcej prawdziwych mężczyzn, którzy by nas bronili”.

Mężczyzna wyjaśnia: „Ochraniam teren gdzie sam mieszkam. Wychowałem się tu. Jestem byłym policjantem i wiem co mówi prawo. Szaber to kradzież. To łamanie prawa Teksasu i prawa federalnego w czasie kataklizmu”.

Kobieta filmująca wydarzenia chwali mężczyznę i krytykuje media za to, że nie informują o rabunkach i szabrownictwie w Houston.

(źródło insider.foxnews.com opracowanie Paweł Machała)


 

W takich sytuacjach zabraknie policjantów, strażaków, żołnierzy, zabraknie ich wszędzie tam gdzie będą miały miejsca przestępstwa, bo będą w innych miejscach, też niosąc pomoc w potrzebie. Nie można budować państwa, które we wszystkim wyręcza obywateli, a im zalecając tylko płacenie podatków, najlepiej możliwie wysokich. W normalnym państwie, obywatel ma obowiązki nie tylko fiskalne. Ma też powinność bronić swojego miejsca zamieszkania, to przecież dbanie o wspólnotę. Tzn. tak powinno być i tak jest w państwach normalnych, np. jak widać na powyższym obrazku w Stanach Zjednoczonych.

Polska niestety do takich normalnych państw nie należy i to jest pewne, a szkoda bo należeć powinna. Powinna i my powinniśmy do tego dążyć. To co mamy dzisiaj, to nie życie, to hodowla obywateli, którzy mają powinność jeść, pracować, płacić podatki i oglądać telewizor, aby wiedzieli co mają myśleć. Nie zgadzam się na to. Uważam, że zadaniem Polaków jest tak napisać swoje prawa, aby Polak miał nie tylko obowiązek dbania o swoje miejsca zamieszkania, ale i aby miał stosowne prawa. Prawo do posiadania broni i prawo do skutecznej obrony. Bez tego nie jesteśmy podmiotami we własnym kraju. Jesteśmy tylko masą, która ma płacić wiedzącym lepiej i widzącym więcej politykom.

 • max-bit

  Teoretycznie prawda, gorzej jak szabrownicy będą mieli karabin (y)….

  • PK

   A jeszcze gorzej, jeśli szabrownicy będą mieli karabiny, a zwykli, praworządni obywatele – nie.

   • Minuteman

    Jeśli dobrzy ludzie i szabrownicy mają broń, to dobrzy ludzie nadal mają szansę się obronić.

    A jeśli dobrzy ludzie nie mają karabinów, to szabrownikom karabiny nie są nawet potrzebne. Szabrownikom wystarczą noże i pałki by zrobić z porządnymi ludźmi cokolwiek zechcą zrobić.

 • Starypryk

  Ale u nas szaber trwa od lat , i konca nie widać ,to jaki szabrownik był by na tyle głupi by dawać obywatelom broń , zaraz zabiorą tę na którą niopacznie dali pozwolenie.

  • Mozets

   Ojciec chrzestny powiedział ( na filmie): tysiąc ludzi z pistoletami nie jest w stanie ukraść tyle ile jeden prawnik z teczką.

   • Starypryk

    I to na wielu płaszczyznach ,prawnik który kradnie zgodnie z prawem, które to zostało napisane przez prawnika Tak by prawnik mógł kraść zgodnie z prawem 😀 tyle że to nic śmiesznego , ile jest takich aktów prawnych pisanych dla osiągnięcia konkretnych celów?

 • Mozets

  Szabrownictwo jest zwykłą i pospolitą rzeczą jaka pojawia się w każdym państwie, na terenie którego dochodzi do zniszczeń spowodowanych bądź wojną, bądź rozruchami społecznymi – w tym wypadku kataklizmem pogodowym. Władze przestają działać normalnie ( skutecznie) i dochodzi do grabieży, gwałtów, a nawet zabójstw. Wyjściem jest ustanowiennie godziny policyjnej zwykle od zmroku do świtu – kiedy to “szczury ” słabo widać i harcują. W dzień szczury przestają być aktywne.
  Wtedy gwardia narodowa, siły policyjne, ochrona obiektów, lub wojsko jeśli jest użyte – ma prawo strzelać bez ostrzeżenia do złodziei, zabójców, sprawców gwałtów. Mogą być także ustanawiane patrole społeczne – o tych samych prawach. Odpowiednio oznakowane. Natomiast właściciel posesji, domu – ma oczywiście prawa takie same – czyli strzelać do każdego kto chce go okraść lub zabić.

 • Krzysztof Jabłoński

  Komentarz na YT pod filmem: “911 jest w jego rękach”.

 • Grzegorz

  Nie zgadzam się na hodowlę mas prze polityków. Nie zgadzam się na to, że urzędnik wie lepiej od praworządnego obywatela!

 • Pingback: Szeryf z Texasu do szabrowników: jesteśmy uzbrojeni, popieramy prawo obywateli do broni, trzymajcie się z dala od nas | Andrzej Turczyn()