Gubernator Wysp Dziewiczych w związku z huraganem Irma zarządza odebranie legalnie posiadanej broni

Wyspy Dziewicze, USA. Gubernator nakazał Gwardii Narodowej na odbieranie cywilom legalnie posiadanej broni palnej i amunicji, tłumacząc to zbliżającym się huraganem “Irma”. Ma to zapewnić Gwardii wykonywanie jej statutowych obowiązków.

Kopia rozkazu została opublikowana w gazecie Daily Caller. Oznajmia on, Gwardia Narodowa ma działać na rzecz “utrzymania zdrowia, dobrobytu i bezpieczeństwa ludności Wysp Dziewiczych w obliczu zbliżającego się potencjalnego zagrożenia ze strony huraganu/tropikalnego sztormu Irma”.

Rozkaz mówi dalej:

“Generał podlegający Gubernatorowi zgodnie z Artykułem 23, Rozdział 1520, Wysp Dziewiczych, może podjąć wszelkie działania, które uzna za niezbędne do wykonywania powierzonej misji, których to podjęcie mu zlecono. Zgodnie z Artykułem 23 Sekcja 1522, Wysp Dziewiczych, Generał ten został upoważniony do zajęcia broni, amunicji, materiałów wybuchowych, ładunków wybuchowych, oraz wszelkich innych przedmiotów, które mogą być potrzebne siłom zbrojnym do wykonywania tej nadzwyczajnej misji, zgodnie z zasadami obowiązującymi Gwardię Narodową Wysp Dziewiczych i zatwierdzonymi przez Departament Sprawiedliwości.”

Stacja ABC News prognozuje, że wyspy narażone będą na opady deszczu pomiędzy 10cm a 25cm oraz wiatr wiejący z prędkością 65-80km/h, w porywach dochodzącą do 120km/h.

(źródło breitbart.com tłumaczenie Tomasz Trocki)


Spróbujmy przedstawić fakty. Lubię taką analizę logiczną, bo wynikają z niej ważne wnioski. Niestety jest całkiem spora grupa ludzi, która je odrzuci, wyrzekając się tym samym logiki.

Na Wyspach Dziewiczych (terytorium USA) zarejestrowana jest legalnie posiadana broń palna krótka i długa. Nielegalna broń nie jest tam rejestrowana. Odebranie broni będzie dotyczyło wyłącznie tych, którzy są przestrzegającymi prawa obywatelami i posiadają zarejestrowaną broń palną. Każdy kto posiadania zarejestrowaną broń palną, demonstruje wręcz w ten sposób, że nie zamierza i nie planuje korzystać z tej broni nielegalnie. Przez podporządkowanie się obowiązkowi rejestracji obywatel demonstruje swoją praworządność. Legalnie posiadana broń co do zasady nie jest wykorzystywana do popełniania przestępstw. Nielegalnie posiadania broń co do zasady jest wykorzystywana do popełniania przestępstw. Odebranie broni nie będzie dotyczyło posiadaczy nielegalnej broni palnej. Posiadacze broni nielegalnej poprzez ten fakt pokazują, że co najmniej godzą się ze możliwością nielegalnego wykorzystania broni palnej. Poprzez odebranie broni palnej legalnym posiadaczom, stworzona zostanie przewaga na rzecz posiadaczy nielegalnych. W czyim interesie jest odbierana legalnie posiadana broń palna? Oczywiście wniosek jest jednoznaczny. Ten wniosek zostanie przez wielu ludzi odrzucony, z powodów kompletnie nieznanych, także im samym.

Moim zdaniem rejestracja broni palnej jest potrzebna tylko z jednego powodu. Ta potrzeba nazywa się konfiskata. Nie ma znaczenia czy konfiskować broń mają swoi czy “obcy”. Każdy rejestr, ewidencja narzędzia do obrony jest tylko w tym celu. Inne uzasadnienie jest markowaniem rzeczywistych powodów. Proszę, o tym pamiętajcie.

W Ameryce kontynentalnej rejestracja broni nie istnieje. Nie można gromadzić informacji o posiadaczach broni palnej. Warto o tym pamiętać i mieć argument, że taka myśl wcale nie pochodzi z miejsca które jest dzikie, tylko z cywilizowanej Ameryki Północnej.

 

 • Paweł Wariat

  u nas podejżewam że sięgnie się po te wzorce przy byle okazji

  • max-bit

   A to jest Pewne ….
   Ze jak co to pierwsze zapukają do legalnych posiadaczy … a … Furę też masz pan fajną wiec misiu kluczyki ….

 • max-bit

  Demokracja Made in USA
  Jak widać po … i tu bym wstawił bluzg ale każdy wie jaka.
  Widzi Pan Panie Andrzeju, USA to nie takie cuda …. wiem ze pewnych źródeł że tam to aż takie piękne nie jest jak się nam wydaje, szczególnie w północnych stanach nie wszystkich ale im więcej lewactwa (duże ośrodki miejskie) tym gorzej.

  • Andrzej Turczyn

   nie usa, a wyspy dziewicze, w USA nikt nie rejestruje broni

   • max-bit

    No nie wiem …. czy tak nie rejestrują …

   • Kamil Nagrodzki

    W przypadku huraganu Katrina w Nowym Orleanie też skonfiskowano ludziom broń…
    https://www.youtube.com/watch?v=kf8trl69kzo

   • sz p

    A jak powinno być w Polsce?

  • Kamil Nagrodzki

   Po Katrinie w Nowym Orleanie też rząd konfiskował…

   https://www.youtube.com/watch?v=ddTchyzdwJA

   • Paweł Wariat

    Mojej żony wujek prowadził kilka lat stację benzynową na Florydzie , z tego co mi opowiadał gdyby chciał kupować broń to murzyni i latynosi co tygodzień kilka sztuk mu przynosili za 100 baksów czasem nawet za mniej , oczywiście bez papierów… gdyby się rozeszło że skupuje to w rok uzbroiłby pułk

   • Zeta

    “Po Katrinie w Nowym Orleanie też rząd konfiskował…”

    Skonfiskowali zaledwie kilkanaście egzemplarzy, kierując się donosami sąsiadów. Cała akcja odbiła się szerokie echem w USA i były tez pozwy.

 • Piotr Crusader89

  I po raz kolejny obywatel został ukarany… A poza tym bandyci otrzymali jasny komunikat “hello! Obywatele rozbrojeni, po huraganie możecie kraść i rabować!”

 • Pawel W

  “Moim zdaniem rejestracja broni palnej jest potrzebna tylko z jednego powodu. Ta potrzeba nazywa się konfiskata.” W pełni się zgadzam. Niestety, żyjemy w chorych czasach, w których jedni ludzie chcą mieć absolutną kontrolę nad innymi i potrafią tych pozostałych ogłupić, mówiąc, że działają dla ich dobra, czy mają do czegoś prawo z tytułu zajmowania określonej pozycji(urzędniczej).

 • tatik

  To wpływy tak zwanego samozwańczego państwa Unii Europejskiej i euro-lewactwa z Bieńkowską na czele sięgają aż tam?

 • Adam

  Panie Andrzeju, ale w cytowanym przez Pana tekście nie jest napisane, że mają wszystkim bezwzględnie odbierać, bo tak sobie zażyczył gubernator, tylko mogą zająć “przedmioty, które mogą być potrzebne siłom zbrojnym do wykonywania tej nadzwyczajnej misji” (czyli działań związanych z ochroną i wsparciem ludności). Ja to rozumiem tak, że będą konfiskowali przedmioty – w tym możliwie broń palną i amunicję – kiedy uznają, że do wykonania tej misji są im te przedmioty potrzebne. To tak jak u nas na wypadek wojny armia może przejąć (za pokwitowaniem) samochody terenowe należące do firm i prywatnych obywateli (tak mnie uczono w pochorążówce).

  Z mojej skromnej wiedzy wynika, że każda armia na świecie w czasie wojny i sytuacji kryzysowych tak robi – zabierają to co im jest potrzebne – pojazdy, paliwo, żywność. Własna armia zwykle w sposób bardziej cywilizowany, w oparciu o jakieś normy prawne i za pokwitowaniem, okupacyjna po prostu zabiera co chce, bo tak.

  Nie mówię, że to pochwalam, ale taka była i jest rzeczywistość, w której żyjemy.
  Szczerze mówiąc gdybym został powołany, w moim oddziale zabrakłoby amunicji podczas wojny, a wiedziałbym że na przykład Pan ją ma, to jak Pan sądzi co bym zrobił ? A Pan co by zrobił w takim wypadku ? (w sensie, gdyby był Pan żołnierzem i potrzebował broni i amunicji, żeby uchronić oddział przed zagładą albo po prostu do wykonania zadania)

  • Kazimierz Jodkowski

   Nareszcie ktos sensownie strescil, o co naprawde chodzilo gubernatorowi Wysp Dziewiczych. Wyglada na to, ze zarowno autor, jak i komentatorzy tego nie zrozumieli.

 • makeintosch

  W Ameryce kontynentalnej też w większości krajów jest obowiazek rejestracji np. w Kanadzie.

 • Sylwa

  Żeby nasi nie wpadli na pomysł zluzowania ubojki tylko po to żeby potem dozbroić WOT…

 • Matt

  Skandaliczna głupota, ale jest NRA i są korzystne przepisy wprowadzone przez Kongres po “Katrinie”, więc NRA wygra w sądzie.
  Szkoda, że ROMB nie działa w ten sposób, tylko zajmuje się żenującymi rozgrywkami wewnętrznymi.
  Generalnie ROMB chyba w ogóle przestał cokolwiek robić, bo liczyć na cud w postaci przyjęcia projektu Kukiz’15 niestety nie można. Zwłaszcza, że siły ciemności z KGP zwarły szyki i smażą własną nowelizację, który to już raz,,,

 • niKo

  Co z tego ,za mamy broń skoro wszystko kręci się wokół tego by ją odebrać.
  A niech nie daj Boże komus z legalnych coś odwali to całe środowisko beknie.
  Odpowiedzialność zbiorowa jak ta stosowana przez hitlerowców za czasów 2 wojny …

 • Martin Berg

  Powoli ale powoli, widzę, że zaczyna pan “dorastać” do posiadania broni bez rejestrowania, co niewiele odbiega od prawa dostępu do broni na naprawdę liberalnych zasadach, jestem za.

  • sz p

   Tymczasem niestety wg projektu:

   Art. 12. 1. Tworzy się rejestr Cen
   tralnej Ewidencji Broni i Pos
   iadaczy, zwanej dalej „CEBiP”.
   2. CEBiP prowadzi minister właś
   ciwy do spraw wewnętrznych, w fo
   rmie elektronicznej.
   3. W CEBiP rejestruje się:
   1)
   wydanie i cofnięcie pozwolenia na broń;
   2)
   transakcje kupna i zbycia broni, ob
   jętej obowiązkiem uzyskania
   pozwolenia.
   4. Rejestr CEBiP zawiera:
   1)
   imię i nazwisko albo nazwę (firmę) oraz adres posiadacza broni;
   2)
   numer ewidencyjny PESEL albo nu
   mer REGON posiadacza broni;
   3)
   kategorię pozwolenia na broń;
   4)
   rodzaj, typ i markę broni;
   8
   5)
   numer seryjny broni;
   6)
   kategorię broni;
   7)
   datę produkcji broni, o ile jest znana;
   8)
   kaliber broni i naboje
   dla niej odpowiednie;
   9)
   organ wydający pozwolenie na broń;
   10)
   datę wydania pozwolenia na broń;
   11)
   datę rejestracji broni;
   12)
   numer Europejskiej Karty Broni p
   alnej, do której wpisano dany e
   gzemplarz broni,
   jeżeli taki wpis został dokonany;
   13)
   miejsce na uwagi dodatkowe.

   http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/33B5C968DCAF3592C12581540027661A/%24File/1692.pdf

 • sz p

  Wykreślamy zatem art 12 z projektu ustawy?