Trzech rannych po ataku nożownika w kościele protestanckim w Birgmingham

Kaznodzieja oraz dwaj inni mężczyźni zostali ranny w niedzielę w ataku nożownika w kościele protestanckim w Birgmingham w środkowej Anglii. Nożownik zaatakował kaznodzieję, a dwaj kolejni doznali obrażeń głowy, gdy próbowali powstrzymać napastnika podczas nabożeństwa – podała policja hrabstwa West Midlands.

46-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem usiłowania morderstwa. W chwili zdarzenia w kościele w nabożeństwie brało udział ok. 150 osób. (PAP telegraph.co.uk)


 

Dziadowska Europa jest dziadowska, bo ma dziadowskie kościoły. Od porządnych kościołów się zaczyna siła narodów. W Stanach Zjednoczonych, w Alabamie, gdy jakiś łobuz próbował obrabować budynek kościelny, od razu umożliwiono mu osobiste spotkanie z Bogiem… Tak powinno to przebiegać jak w porządnej protestanckiej Ameryce, a nie “trzech rannych po ataku nożownika”… Nożownik powinien wstydzić się, stojąc osobiście przed Bogiem.

Kościoły są dziadowskie, bo nie nauczają elementarnych i ważnych nauk Biblijnych. Przecież nakaz posiadania broni wynika z polecenie samego Jezusa Chrystusa, które skierował do swoich uczniów. Każdy kto chciałby słuchać nauk zawartych w Biblii, powinien też posłuchać i tej nauki, która zawiera się w słowach:

Ewangeliczny Instytut Biblijny:

35 Następnie zapytał ich: Gdy was posłałem bez sakiewki, bez torby i sandałów, czy czegoś wam zabrakło? Niczego – odpowiedzieli. 36 Teraz jednak – powiedział – kto ma torbę lub sakiewkę, niech je weźmie. Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi. 37 Gdyż mówię wam: Musi się na Mnie spełnić proroctwo: I uznano Go za jednego z przestępców. I właśnie spełnia się to, co o Mnie napisano.b 38 Panie – zauważyli – są tu dwa miecze! On na to: Wystarczy.

Gdyby kościoły nauczały czego trzeba i jak trzeba, może Europa nie byłaby dzisiaj taka lewacka.

Oczywiście pisząc kościoły nie mam na myśli niczego co związane z kościołem katolickim, bo ta organizacja uskutecznia, za sprawą swojego lewackiego kierownika, demontaż cywilizacji. Z tego powodu nie można mówić o nim kościół, a tym samym kościół dziadowski to nie jest.

 • Hubert Szwede

  Jeszcze należy wspomnieć o 2 przykazaniu lecz według Biblii a nie tego co nam wpajano (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70) gdzieś umknęło po Soborze Nicejskim

  • Pawel W

   Odpowiedzialność zbiorowa. Sankcjonowanie niewolnictwa. 😛
   A tak bardziej poważnie, to ci, którzy potrafią czytać Biblię w oryginale, twierdzą, że nie ma przykazania “nie zabijaj”. Jest “nie morduj”, co diametralnie zmienia znaczenie.

   • Andrzej Turczyn

    Z nie zabijaj i nie morduj to wcale nie trzeba być ekspertem od języka starożytnego, wystarczy uważnie szukać informacji http://www.the614thcs.com/40.1331.0.0.1.0.phtml

   • Andrzej Turczyn

    A z cytowanym przeze mnie fragmentem co Ci nie pasuje?

    • Pawel W

     Pisałem – pierwsza część wypowiedzi nie ma związku logicznego z drugą, jeśli interpretujemy to jako wezwanie do uzbrojenia się. Ja w tym fragmancie widzę raczej podkładanie fałszywych dowodów rzeczowych, aby zapadł wyrok skazujący. Pisałem dlaczego. Po pracy mogę rozebrać cały cytat na części i wyjaśnić, jeśli moje wyjaśnienie nie jest jasne wystarczająco. Tyloo po co, zaraz ktoś zarzuci, że to tylko tłumaczenie, więc nie mogę wyciągać takich wniosków.

     • Pawel W

      No to zróbmy rozbiór logiczny(tak chyba się to nazywało) zdania. A raczej zdań, które powinny być jednym zdaniem.” Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi.” – Tu jest wydane polecenie uzbrojenia się.
      Zaś w drugiej części jest uzasadnienie tego zbrojenia się “37 Gdyż mówię wam: Musi się na Mnie spełnić proroctwo: I uznano Go za jednego z przestępców.”
      Czyli broń nie ma służyć do bronienia siebie, a do tego, aby proroctwo się spełniło – potrzebna broń, aby uznać Jezusa “za jednego z przestępców”.
      To, że miecze nie miały służyć faktycznej obronie, świadczy sam koniec tego fragmentu Biblii:”Panie – zauważyli – są tu dwa miecze! On na to: Wystarczy”. – 2 miecze w dużej grupie nie jest chyba wystarczającą ilością, aby uznać grupę za przygotowaną do odparcia ataku, ale do postawienia zarzutów już tak.

      Dlatego uważam, że cytowany fragmenty nijak się ma do naszych celów.

 • AndrzejW

  Czy to blog o broni, czy o religii?

  • norfonde

   To prywatny blog gdybyś nie zauważył.

   • Andrzej Turczyn

    Są tacy, którzy uważają, że ja mam pisać to co oni chcą czytać.

  • Andrzej Turczyn

   To blog o tym o czym ja – autor – mam chęć pisać. Piszę o broni, o wartościach, o Bogu, czyli o tym co uważam za ważne.

   • Pawel W

    I dobrze. Jak piszemy o broni, prawie do życia, czy własności, nie da się pomijać pisania o wartościach.

   • AndrzejW

    No i przychodzi mi jednak przyznać Panu rację. Tematy są powiązane, a Pan ma prawo pisać co chce, bo to pański prywatny blog. I mimo, że się nie zgadzam z niektórymi ocenami, będę go czytał nadal.

 • max-bit

  To jest problem five o’clocków. Na wpuszczali to niech się teraz z nimi kopią, a my Powinniśmy mieć to gdzieś o ile nam to nie zagraża.
  Tak samo oni mają nas gdzieś.