Morderstwo z wykorzystaniem broni palnej, także morderca został z broni palnej zastrzelony

2017-09-11 06:35 (AP/PAP)

USA/ Co najmniej 8 osób zginęło wskutek strzelaniny w północnym Teksasie

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku strzelaniny w jednym z domów w Plano na północy stanu Teksas, na południu USA – poinformowały w niedzielę czasu lokalnego miejscowe władze. Podejrzany o otwarcie ognia mężczyzna został zastrzelony przez policję.

Do incydentu doszło około godziny 20 w mieście oddalonym o około 30 km na północy wschód od Dallas.

Jak poinformował rzecznik policji w Plano, David Tilley, kiedy pierwszy funkcjonariusz przybył na miejsce i wszedł do domu, zastał w nim mężczyznę, który strzelał. Policjant otworzył ogień i zabił podejrzanego.

Włącznie z zastrzelonym przez policję napastnikiem w incydencie śmierć poniosło osiem osób, a dwie zostały ranne. Na razie nie ujawniono ich tożsamości, ale prawdopodobnie wszyscy byli osobami dorosłymi – precyzuje agencja Associated Press.

Na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania sprawcy. W sprawie wszczęto śledztwo. (PAP)


Gdy ktoś zabija używając broni palnej od razu jest to relacjonowane jako strzelanina. Coś mi nie pasuje w takim opisywaniu rzeczywistości. Moim zdaniem używanie słowa strzelanina oznacza, że następowała wymiana strzałów. Gdy ktoś zabija używając broni, jaka to strzelanina? Chociaż z drugiej strony znalazłem w internecie w Słowniku Języka Polskiego takie zdefiniowanie słowa strzelanina: strzelanina «strzały padające jeden za drugim; też: odgłosy takich strzałów». No trudno jest jak jest, świata z dzisiaj na jutro nie zmienię, ale staram się zwracać uwagę na to co moim zdaniem istotne.

Broń palną wykorzystał złoczyńca, broń palną wykorzystał policjant. Agencje prasowe wciąż jeszcze nie podają o co w tej zbrodni chodziło. O dalszych szczegółach będę zawiadamiał. Osiem osób zastrzelonych… tam musiało nastąpić coś niecodziennego.

 • Pawel W

  Jaki kolor skóry uczestników? To południe Texasu, blisko Meksyk. Może to porachunki meksykańskiej mafii? Nikt nic nie wie. 😉

  • Krzysztof Jabłoński

   Oj ciepło, ciepło… Też tak pomyślałem.

 • Kamil Nagrodzki

  Dla mnie strzały padające jeden po drugim to raczej seria niż strzelanina.
  Strzelaninę zdefiniowałbym jako wymianę ognia prowadzoną przez więcej niż dwóch uczestników.
  Dwóch uczestników to oczywiście tylko pojedynek… 😉

  • Krzysztof Jabłoński

   W pojedynku powinien paść tylko jeden strzał. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z dziecinadą 😉

 • Martin Berg

  To przeciez niesprawiedliwe, że nie zatrzymali go i nie dali spania, jedzenia i siłowni na koszt podatnika.

  • Marcin C

   Ech. To Teksas. Tam do bandytów się strzela. A jak przeżyją to dopiero wtedy oferuje wywczasy 😉