W Lublinie został aresztowany Ahmed S., moim zdaniem niedoszły islamski terrorysta

kurierlubelski.pl: Mający norweskie obywatelstwo Ahmed S. został zatrzymany na w Lublinie przez policyjnych antyterrorystów. W trakcie przesłuchania obcokrajowiec przyznał się do usiłowania zakupu nielegalnej broni, jednak stwierdził, że nie planował żadnych ataków. Ahmed S. studiował w Lublinie medycynę na drugim roku. Śledczym wyjaśnił, że miał na uczelni duże problemy, gdyż nie zdał kilku egzaminów. To miało doprowadzić go do chęci popełnienia samobójstwa. Ahmed S. przekonywał, że chciał kupić broń, aby popełnić samobójstwo.


 

Na instynktach samobójczych to ja się zupełnie nie znam, ale coś mi się wydaje, że jak ktoś chce popełnić samobójstwo, to je popełnia w sposób jaki ma “pod ręką”. Wyobrażam sobie samobójcę, że nie jest poszukiwaczem specjalnego narzędzia, tak aby jego żywot zakończył się z przytupem. Zostawiam to psychiatrom, którzy znają się na meandrach ludzkich defektów. Dla mnie pan Ahmed nie dość, że przygotowywał się do jakiegoś islamskiego zamachu, to jeszcze jest zwyczajnym kłamcą. Ciekawe czy allach pozwala tak kłamać?

Na szczęście w kłamstwa Ahmeda nie uwierzył też sąd i prokurator i Ahmed posiedzi trochę w kryminale. Niech siedzi, ważne aby wykopać go z Polski jak tyko będzie miał z kryminału wyjść. Nie w tym jednak rzecz. Chciałem napisać coś innego, a mianowicie to, że oni już tu są… Wcale nie przesadzam, jak widać po przypadku tego obywatela Norwegii, którego imię brzmi Ahmed. Granice są otwarte, a Ahmed był Norwegiem. Takich Ahmedów, Abdulów i jak ich tam immam każde zwać, cała masa ma obywatelstwa państw wchodzących w skład Unii Europejskiej czy strefy Schengen.

Martwi mnie to, bo coraz gorzej Unia Europejska wygląda. W sposób jawna przepoczwarza się w lewicowy, totalitarny twór. Niestety polskim rządom to nie przeszkadza. My w Unii Europejskiej będziemy dzielnie trwali, będziemy implementowali jej przepisy. Już wkrótce będzie zakaz posiadania przeróżnej broni, magazynków, później zakażą definitywnie posiadania tego co strzela. Unia i tak będzie najważniejsza, wszak my jesteśmy Europejczykami! MSWiA będzie uroczyście nas zapewniało, że jesteśmy bezpieczni. Bezbronni, ale bezpieczni, przecież rząd o nas dzielnie dba!

 

 • Kamil Nagrodzki

  “Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego”

  Benjamin Franklin

 • makeintosch

  Widzę, że jest Pan prawnikiem, który feruje wyroki jeszcze przed ich oficjalnym zapadnięciem.

  Jak najbardziej ktoś mógłby chcieć kupić broń palną dla popełnienia samobójstwa – jest to sposób prosty i bardzo skuteczny – np. przy pomocy strzelby.
  Zmniejsza to strach u samobójcy, bo czasami efektem nieudanej próby może być trwałe, ciężkie kalectwo.

  No, ale że ta osoba ma na imię Ahmed, no to wiadomo że musi być winny.

  • Andrzej Turczyn

   Nie chce mi się nawet odpisywać takim kubusiom puchatkom na pan. Jak pisałem tekst, miałem zamieścić w nim zdanie, że tylko nieskończony idiota mógłby uwierzyć w tłumaczenie ahmeda, szkoda że nie napisałem.

   • makeintosch

    Już na szczęście uzupełnił pan stanowisko.

    • Rem Zibi

     A nieskończeni idioci Ahmedowi wierzą.

     • makeintosch

      Wierzyć to można lub nie (jeśli mamy lub nie mamy zaufania do sądów), że na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i prowadzonego postępowania Ahmed zostanie sprawiedliwie osądzony. Czy jest winny, czy nie, nie mnie to oceniać, tym bardziej na podstawie jakiegoś krótkiego artykułu prasowego.

     • Andrzej Turczyn

      Ja nie wydaję wyroku, jak przedstawiam swoje zdanie.

     • Jan Kowalski

      Martw się lepiej o Polskę i Polaków jeżeli nim jesteś. Zobacz jak nas traktują !
      https://www.youtube.com/watch?v=7ZsMJKqrrqw

  • Arkadiusz Kozieł

   Taaaa, a jeszcze bardziej skuteczny, jak wykonany kilkoma spluwami, hahaha.

   Czytałem, że chciał kupić klika sztuk, więc tu nie ma co dywagować.

   • makeintosch

    Być może, tego nie wiem, bazuję na podstawie informacji podanych w tym wpisie;)

  • Messer Woland

   Dokładnie tak jest, jak Andrzej pisze. Osoby z zabrzeniami depresyjnymi, dwubiegunowymi i cala reszta, ktore kieruja ku samobojstwie – odczuwaja silna depresje, ktora czesto wyklucza nawet wyjscie z domu. Tak wiec, do samobojstwa stosuja raczej to, co jest pod reka – zatrucia lekami, odkrecenie gazu, podciecie zyl, skok z wysokosci. Nie ida do sklepu kupic broni, bo za bardzo sa przytloczone “smutkiem” wynikajacym z choroby. No i poza tym, skoro facet zostal skazany, to w trakcie postepowania musialo cos w zbiorze klamst nie zagrac, a czlowiek poniekad chory psychicznie na pewno byl oceniany przez bieglego w tym zakresie. Zatem przestan pisac brednie i nie prowokuj do spiec, bo widac, ze jestes kolejnym, ktory chce pokazac, jak to przeciwnikom lewactwa puszczaja nerwy? Nie ten adres.

   • makeintosch

    Nie wiemy tego, nie zawsze zaburzenia depresyjne występują u samobójców.
    Znany jest przypadek samobójstwa na strzelnicy w Polsce, jakoś potencjalnie zła kondycja psychiczna tego u tej osoby nie uniemożliwiła.

    • Messer Woland

     Skoro został skazany, to wykluczono u niego chorobę psychiczną na podstawie badań biegłego. Zaburzenia psychiczne są różne i sposoby odebrania życia również, zwykle najprostsze w realizacji. Wobec tego co piszesz, Ahmed raczej poszedłby na strzelnice popełnić samobójstwo, zamiast kupować broń w sklepie.

     • makeintosch

      Czy coś przeoczyłem? W artykule wspomniano, że na razie postawiono mu zarzuty. To czy ktoś choruje psychicznie/ma zaburzenia psychiczne wcale nie musi oznaczać, że nie może oba być skazana, miałeś chyba na myśli ograniczoną poczytalność (niepoczytalność) w chwili popełnienia przestępstwa.

      Jeden się otruje, drugi kupi broń i popełni samobójstwo w domu, trzeci zrobi to tym samym, ale na strzelnicy, a czwarty zakupi broń z intencją terrorrystyczną – jak było w tym wypadku – myślę, że warto poczekać na wyrok sądu, a nie ferować wyroki jak pewien minister sprawiedliwości.

     • Andrzej Turczyn

      nie został skazany tylko go tymczasowo aresztowali, ta sprawa dopiero się zaczyna….

  • Hubert Szwede

   Trwałe ciężkie kalectwo, jaki biedak z 2 roku MEDYCYNY, to już wie jakie leki (proszki)bez recepty można kupić i w jakich ilościach aby samobójstwo popełnić, wystarcz popić i połknąć. Ale tego można się dowiedzieć z internetu .To może się podpiszę ; lekarz stomatolog Szwede Hubert

   • makeintosch

    Sorry, ale jaki przedmiot na 2 roku miałby dawać taką wiedzę – fizjologia, biochemia, a może biofizyka?

    Nie zamierzam tu dawać przykładów czym to się faszerować, by “zasnąć i się nie obudzić”, bo to nie wątek doradztwa dla samobójców, ale poza benzodiazpinami i barbituranianami, które są na receptę, wcale nie jest tak łatwo popełnić skutecznie samobójstwo, tak by nie ryzykować płukaniem żołądka na SORze albo w kolejce po przeszczep wątroby.

    Także może przyspałem na toksykologii, ale nie zgodzę się z tymi twierdzeniami.

    • Hubert Szwede

     O kolega chyba po fachu odpisuje i na pewno nie miał pan doktor kolegów ewentualnie koleżanek ze starszych roczników którzy podpowiadali i pomagali w miarę możliwości. Są takrze wykładowcy a to już lekarze którzy leki przepisać mogą i przepisują studentom następnie mamy lekarzy pierwszego kontaktu a jak powiesz to wypiszą receptę zwolnienie takie mamy realia panie doktorze.

    • Hubert Szwede

     O kolega chyba po fachu odpisuje i na pewno nie miał Pan Doktor kolegów ewentualnie koleżanek ze starszych roczników którzy podpowiadali i pomagali w miarę możliwości. Są takrze wykładowcy a to już lekarze którzy leki przepisać mogą i przepisują studentom następnie mamy lekarzy pierwszego kontaktu a jak powiesz to wypiszą receptę zwolnienie takie mamy realia Panie Doktorze. Więc jest dostępne dla tego kto choć minimum ma chęci. No chyba że w Lublinie nie ma sklepu z bronią która jest bez zezwolenia CP pewnie by źle patrzyli na takiego jegomościa ale od czego są portale aukcyjne na których znajdziemy co chcemy, jeżeli policja ,AT zajęli się to sprawą to nie były to godziny tylko dni poszukiwań broni przez ciemnoskórego ” NORWEGA ” . I na tym basta.
     PS zapewne nie wszyscy lekarze wypiszą recepty na to co chcemy zapewne nie wszyscy znajomi nam pomogą ale znajdzie się garstka tych co wypiszą i pomogą. A jeszcze grupa farmaceutów może recepty wypisać. To właśnie jest świat realny Panie Doktorze. Moje nazwisko się wyświetla po imieniu, ja mam swoje poglądy na różne tematy a pan mekintosz to zapewne pseudonim, obawia się Pan czegoś kogoś jak większość na blogach forach No tak anonimowość jest anonimowa. To były te cięższe do zrealizowania plany bo sznurka zabrakło w sklepach i gałęzie obcięli zabrakło także noży i żyletek .a na koniec mógł próbować lecieć w dół z 5 może 10 piętra . Więc broń palna była ewentualnie mogła być do czego innego wykorzystana

     • Grzegorz

      Szacunek Panie doktorze!

     • makeintosch

      W internecie preferuję występowania pod pseudonimem – nie mam złudzeń, co do tego że zapewnia mi to anonimowość, ale nie ma też potrzeby występować z imienia i nazwiska. Uważam, że jest to moja prywatna sprawa, szczególnie w przypadku, gdy wykonuję zawód lekarza.

     • Hubert Szwede

      Szczególnie gdy jesteśmy anonimowi to różnicy między konserwatorem powierzchni płaskich , architektem , malarzem , lekarzem , prawnikiem , sędzią , policjantem nie widzę. Anonimowość dziś to złudzenie. Wykonując zawód lekarza tym bardziej powinnismy nie być anonimowi. Weźmy takiego moderatora tego bloga ; mógł napisać VIP , Tata , Jedyny itp., ale napisał Andrzej Turczyn dlaczego , ponieważ nie jest anonimowy chce aby były podtrzymane tradycje sprzed lat tradycje strzelectwa i posiadania broni palnej , to On z imienia i nazwiska walczy o to. Anonim nic nie znaczy no chyba , że jest to donos anonimowy na komisariacie, nie nie porównuje nikogo do kogoś lecz uczono mnie aby być uczciwym wobec innych . Na pieczątce powinien być tylko numer CRL i starczy , będzie anonimowo do końca.
      Właśnie ludzie zaufania publicznego powinni występować z imienia i nazwiska aby społeczeństwo to widziało i mogło się odpowiednio do tego ustosunkować. Wyrażam pogląd do o partii to się pod nim podpisuję , wyrażam pogląd o broni palnej to takrze się pod tym podpisuję , witam się to się przedstawiam, No chyba że mam coś na sumieniu to wtedy Jan Kowalski ( bez urazy panie Janie jeśli jest pan Janem Kowalskim) . Trzeba być fer wobec siebie wtedy będziemy fer wobec innych, ale zacznijmy od siebie.

     • Hubert Szwede

      Mój dziadek uczył mnie aby być niezłomnym w tym co robimy. Był żołnierzem AK . Wykonując zawód lekarza jesteśmy przykładem dla innych i musimy pokazać że nie jesteśmy anonimowi, mamy swoje poglądy i się podpisujemy pod nimi. A może na pieczątce poza numerem CRL ma Pan imię i nazwisko? Dziś nie jesteśmy anonimowi to jest złudzenie. Jeśli się podpisujemy prawdziwymi danymi osobowymi to znaczy ze tchórzami mie jesteśmy i wyrażamy opinie o tym co chcemy. Turczyn Andrzej nie podpisuje się moderator , VIP , tata tylko Turczyn Andrzej bo walczy o poglądy które uważa za słuszne. Nie ważne czy to lekarz , prawnik , architekt , malarz , stolarz czy policjant trzeba mieć odwagę cywilną. Pozdrawiam Doktorze .

     • makeintosch

      Nie miałem dziadków w AK, nikt mi też nie wpajał takich wartości (chociaż babkę, która dzieki swojej zaradności i pracowitości praktycznie wyżywiła rodzinę za czasów wojny oraz wujka, który za czasów komuny gromadził broń, organizował naiwnie partyzantkę i za to odsiedział i odpracował ładnych kilka lat w Jaworznie, bardzo szanuję). Natomiast niezależnie od tego zawsze byłem i pozostaję wierny moim poglądom, nie boję się ich wygłaszać na forum (w realu), nie znoszę konformizu.
      Nie uważam jednak by fora dyskusyjne były dobrym miejscem do ujawniania swoich danych osobowych ze wszeochobecnym hejtem, nie żebym miał coś szczególnego do ukrycia, po prostu nie mam na to ochoty.
      Również pozdrawiam dra:)

  • Jan Kowalski

   Znane. Nie wszyscy i…i to terroryści ale jak na razie wszyscy terroryści to i…

 • Wankel

  No nie jest to pierwszy przypadek tego typu, w zeszłym roku “Holendrzy” sprawdzali możliwości nabycia sprzętu na pomorzu…
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ruszyl-proces-oskarzonych-o-niegalna-probe-zakupu-broni-w-Gdyni-n104100.html
  Granice otwarte, politycy gadają, myślenie życzeniowe “wszystko jest pod kontrolą, nie ma powodów do obaw” uruchomione, sondowanie rynku w toku, w końcu się uda wykryć jakieś źródełko (-a)… Jak czytałem o udaremnionej próbie przemytu z Ukrainy zespołu luf do działka okrętowego, to mam wrażenie, że na darmo to Ci turyści do Polski nie przyjeżdżają… Szkoda, że musimy czekać aż nam ktoś zasadzi kopa żeby zareagować stosownie do zagrożenia.

  Panie Andrzeju,
  Pisze Pan z ironią o implementacji unijnych przepisów, a popiera Pan mocą ROMBu projekt ustawy zawierający wszystkie ograniczenia z dyrektywy Bieńkowskiej, czy to nie jest jakaś schizofrenia ? O co chodzi z tą nowelizacją ? Znowu wybieramy jakieś mniejsze zło ?

 • rethempthoor

  Ja tam się cieszę, im więcej gnoju tym lepiej. Może UE się sama rozsypie. Jak byśmy sami odeszli to będą na nas psy wieszać jak na GB a jakby tak się samo posypało to nie trzeba się będzie nikomu z niczego tłumaczyć.
  P.S. Obecność pana makintosza czy innego zgniłka na Pańskim blogu też jest znamienna…

 • Jarek Lew

  To ja od razu wyjaśniam, allach pozwala kłamać niewiernym, mają osiągnąć cel każdym możliwym sposobem…
  Przecież nawet samobójstwo -normalnie nie dopuszczalne, w przypadku ataku samobójczego jest najwspanialszą rzeczą jaką można dla siebie uczynić, prosta droga do 77 dziewic.

  Mnie martwi co innego, Akademia Medyczna głąbów nie przyjmuje, możliwe że obcokrajowcy są traktowani inaczej, ale obawiam się że jednak kryteria są zbliżone.
  Wniosek jaki się nasuwa, zamachowcy to nie są tylko religijni fanatycy z inteligencja rozwielitki.
  Mogą to być ludzie wykształceni, inteligentni, zasiadający na bardzo ważnych stanowiskach.
  Z tym nikt nie potrafi walczyć…
  O ile ćwierć inteligenta złapie się na próbie zakupu, ewentualnie sam się wysadzi podczas konstruowania fajerwerków na nowy rok, tak przy tych mądrzejszych jednostkach albo zadecyduje przypadek, albo dowiemy się po fakcie.

  Niestety takie czasy nastały że osoby pokroju Trybuna będą na celowniku, czyli każdy kto ma realną szanse wpływać na tłumy i jego poczynania są rozbieżne z celami zamachowców.

  Politycy nie specjalnie mają się czego obawiać, ustawiają się zgodnie z kierunkiem wiatru i poza górnolotnymi słowami niewiele dobrego (dla nas) z tego wynika… PIS może trochę się wyłamuje, ale w tym tempie to dopiero po pięciu kadencjach będzie można ich całościowo oceniać. Ponadto, atak na kolegę z tej samej partii może zapoczątkować lawinę zmian, a przecież tego islamiści nie chcą, nie chcą zjednoczenia w obozie wroga…

  • norfonde

   Allaha nie okłamują, okłamują niewiernych więc wszystko jest ok.

 • Jan Kowalski

  Ja się nie dziwę, granica zachodnia dziurawa jak stare sito !!!
  Panowie to nie żarty.
  https://www.youtube.com/watch?v=vnUpaObpR1g

 • Jan Kowalski

  Uruchomiony podobno próbnie:) kanał przesyłowy przez Morze Czarne!
  https://www.youtube.com/watch?v=cgZh3wWlknI

 • Polak Słowianin

  “…Ciekawe czy allach pozwala tak kłamać?…” Pozwala, w islamie jest coś takiego jak “Takija”. Nie jestem pewien czy właściwie to napisałem, ale wiadomo o co chodzi.

 • tatik

  Przeciwnicy dostępu do broni będą mieli teraz używanie, bo po co Plakom broń skoro polska policja tak skutecznie zapobiega zamachom?

 • Grzegorz

  Z tej informacji płynie pewien wniosek: Otóż polscy bandyci trudniący się nielegalnym handlem bronią wykazali postawę patriotyczną, ponieważ nie dość, że nie sprzedali nielegalnej broni Ahmedowi, to jeszcze wystawili go psom. Oczywistą sprawą jest, że Ahmed nie chciał broni nielegalnej zakupić na Policji więc Policja nie mogła wiedzieć o niecnych planach Ahmeda. Ktoś przekazał tą informację Policji a policjanci zareagowali właściwie.

  Czyli kolejny wniosek: aby zakupić nielegalną broń (lub deklarować taką chęć) nie wystarczy posiadać odpowiednią ilość gotówki 🙂

  • makeintosch

   Mogło to też być ogłoszenie sprzedaży zamieszczone przez samą policję – też w ramach ich działalności zapuszczają takie haczyki.