Polityka eksportowa producenta broni Heckler & Koch

Heckler & Koch wytwarza dobrą broń palną. Heckler & Koch to niemiecki producent broni. Firma, która powstała w 1949 roku wprowadziła po cichu politykę sprzedaży polegającą na nie sprzedawaniu broni do stref objętych konfliktami zbrojnymi, do krajów przesiąkniętych korupcja i łamiących standardy demokratyczne. Na czarną listę dostały się m.in. następujące kraje: Arabia Saudyjska, Izrael, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Malezja, Indonezja i wszystkie kraje afrykańskie.

Ta strategia firmy nigdy nie została oficjalnie ogłoszona, ale zawiera ją raport finansowy za zeszły rok, co zostało potwierdzone na zgromadzeniu zarządu firmy w sierpniu. Jeden z mówców na spotkaniu powiedział, że firma “wycofała się ze wszystkich kryzysowych obszarów na świecie”. Heckler & Koch oznajmił tym samym, że teraz będzie sprzedawał tylko do “zielonych krajów”, które zdefiniowano zgodnie z trzema kryteriami: 1) Członkostwa w NATO lub “NATO-podobnej” organizacji (Japonia, Szwajcaria, Australia i Nowa Zelandia ); 2) Indeksu poziomu korupcji publikowanego przez Transparency International; 3) oraz indeksu demokracji wg. Economist Intelligence Unit.

(źródło bearingarms.com)

Zastanawiam się skąd Niemcom wpadł do głowy Izrael jako kraj, który nie spełnia standardów? Nie dowiemy się nigdy. Szczerze pisząc nie kupuję tego, że Izrael nie spełnia standardów i kwalifikuje się do wpisania na czarną listę. Moim zdaniem jest jakiś inny powód. Sami Izraelczycy chyba nie bardzo się przejmują niemieckim producentem, bo nie on jeden na świecie produkuje dobrą broń strzelecką.

Zastanawiam się czy “naruszenia demokracji i praworządności”, które widzi w Polsce miłośnik alkoholu Juncker i zgraja unijnych komisarzy oraz tubylczy zdrajcy, którzy donoszą na Polskę do obcych, nie spowodują kłopotów polskim nabywcom broni HK? Chyba jednak nie jest tak źle z polską demokracją, skoro surowe standardy firmy Heckler & Koch Polska wciąż spełnia, a spełnia bo Polacy wciąż mogą kupować pistolety Heckler & Koch.

Co do samej broni, to rzeczywiście niemiecka broń firmy H&K jest porządna. Jestem jej osobistym miłośnikiem. Pistoletów tego niemieckiego producenta mam chyba ze siedem i jestem z nich bardzo zadowolony.

 • Maciek Mazan

  Może dlatego, że uczeń przegonił mistrza?
  Izrael powstał na czystce etnicznej godnej III Rzeszy.
  http://www.gandalf.mobi/e/czystki-etniczne-w-palestynie-a/

  Dalej – w kraju obowiązuje apartheid i rasizm. Wyznanie państwowe ma uprzywilejowaną pozycję, inne są traktowane z otwartą lub ukrytą wrogością (palenie kościołów i burzenie klasztorów coś często się ostatnio zdarza).
  Państwo skonfliktowane jest ze wszystkimi sąsiadami, na których tereny Żydzi patrzą łakomym okiem.
  Wystarczy?

  Co nie znaczy, że wybielam Niemców. Wręcz przeciwnie – uważam ich za wrogów Polski i jeśli tylko mam wybór, unikam towarów ich produkcji. Na szczęście, tak jak Pan napisał, są jeszcze inni producenci dobrej broni.

  • ObroncaWolnosci

   Znajomy ma rodzine w Tel Avivie. Arabowie w Izraelu to sciek, najgorzej traktowana grupa spoleczna. Zarabiaja zaledwie ulamek tego co Zydzi, sa surowiej traktowani przez policje oraz nie moga liczyc na sprawiedliwy proces sadowy. A jak ktos jest znany sluzbom jako sympatyk Palestyny, to juz w ogole ma przesrane po calosci.

   • Edi Ed

    Trochę bzdur napisałeś. Żaden Palestyńczyk nie pracuje dla żyda a jak pracuje to jest agentem, ani też żyd nie kupuje u Palestyńczyka i vice versa. Fakt, są surowiej traktowani przez wojsko i policję, ale łagodniej przez sądy. Po prostu sędziowie boja się zemsty, która w wykonaniu Palestyńczyków jest bardzo skuteczna.
    I tyle w temacie.

  • makeintosch

   Zgadzam się, ale nie, że Niemcy są nam obecnie jakimś szczególnym wrogiem – na pewno mają zbyt dominującą rolę w UE, ale zagrożeń bardziej upatrywałbym się na wschodzie niż zachodzie.

   • Maciek Mazan

    Gdy Niemcy dogadywali się z Rosją, dla Polski zawsze kończyło się to czymś niedobrym.
    Na razie szefowie kondominium grają na skłócenie wewnętrzne i odizolowanie od potencjalnych sojuszników.

  • Edi Ed

   Piszesz trochę prawdy i wiele nieprawdy.
   Izrael powstał na ziemiach sprzedanych Rothschildowi przez arabów.
   Czystki powstały z zemsty za współpracę arabskich Palestyńczyków z hitlerowskimi Niemcami, to mufti Jerozolimy na pytanie hitlera co zrobić z żydami, odpowiedział, cytuję:.. spal ich !!.
   Nie ma burzenia klasztorów i kościołów chrześcijańskich, podaj przykład?.
   Obowiązującą religią jest judaizm, odłamy tej religii jak np. ortodoksyjny herdim jest nawet zwalczany przez państwo Izrael.
   Islam w Izraelu ma się bardzo dobrze w odróżnieniu od kościoła rzymsko-katolickiego min. za poparcie holokaustu a później za akcję “Odessa”.
   Co do broni amerykańska jest najlepsza.
   I tyle w temacie.
   Ps. Co do nazwiska hitlera piszę tylko z małej litery, nie zasłużył
   ludobójca na dużą.

   • Krys53

    cyt. “…w odróżnieniu od kościoła rzymsko-katolickiego min. za poparcie holokaustu…”
    kolego a podaj przykład gdzie KK popierał tzw “holokaust”??? bo jak na dziś Izrael wykorzystał pogrom żydów przez niemców do realizacji “przemysłu holokaustu” zarabiając krocie i narzucając innym swoją wersję historii,
    przy okazji żyjącym ofiarom “holokaustu” wcale się tak dobrze w Izraelu nie żyje, ciekawe dlaczego???

   • Maciek Mazan

    Tu masz przykład grabieży ziem kościelnych przez Izrael:
    http://gosc.pl/doc/2677766.A-mury-rosna

    W 2015 głośne były też przypadki podpalania lub profanacji kościołów i cmentarzy. Sprawcami zawsze okazywali się żydzi (z małej litery, bo piszę o wspólnocie wyznaniowej).
    Jeden przykład, możesz sam znaleźć inne:
    http://kosciol.wiara.pl/doc/2921700.Zydowscy-fundamentalisci-sprofanowali-cmentarz

    Rzekome poparcie przez Piusa holokaustu jest bujdą – radzę uzupełnić braki w wiedzy, zamiast powielać kłamstwa.
    W odróżnieniu od nich, Nakba JEST faktem. Wskazana przeze mnie książka to dobry punkt wyjścia do rzeczowej dyskusji na ten temat.

 • Jan Kowalski

  Może i my zaczniemy naśladować państwo Izrael biorąc z nich co jest nam najbardziej przydatne w walce o nasze istnienie. Odsłuchajcie filmik aż strach się bać, to już nie żarty.
  https://parezja.pl/imigrant-afryki-odpowiada-jandzie-sramy-prawo-kulture/