Poszedłem dzisiaj na klubową strzelnicę i mam przesłanie: Polacy zdobywajcie pozwolenia na broń, Polacy kupujcie polską broń!

Mam strasznie wiele spraw mam na głowie. W związku z tym sobota czy niedziela jest czasem poszukiwanego przeze mnie spokoju. W związku z tym nie za często chodzę na zawody strzeleckie. Dzisiaj jednak trzeba było już odwiedzić klubowe zawody.

Zawody trwały od godziny 8 rano aż do godziny 17. Naprawdę sporo ludzi. Jak to na takich zawodach bardzo miło i można przyjemnie spędzić czas. Przy okazji w czymś praktycznym człowiek się doskonali. Praktyczne jest oczywiście strzelanie.

Przypominam sobie zawody sprzed kilku lat, gdy zaczynałem szukać sposobów na uzyskanie pozwolenia na broń. Przychodziło się na 10, a o 14 było już po zawodach. Gdy pojawiło się 30 osób, była to wyjątkowa frekwencja. Takie warunki panowały w Koszalinie. Dzisiaj jest bez porównania inaczej. Przede wszystkim dzisiaj ci co są na zawodach, prawie wszyscy mają swoją broń. Kiedyś tak nie było. Pozytywną zmianę widać jednoznacznie.

Przy okazji ustrzeliłem dwa pierwsze miejsca. W związku z tym jestem w dobrym nastroju. Zachęcam też do wstępowania do klubów strzeleckich, do zdobywania pozwoleń na broń. Takich zawodów jak te są w Polsce dziesiątki. Strzelectwo wraca na swoje miejsce. Strzelectwo to wyjątkowy sport, jest jak pisał Thomas Jefferson:

“… Polecam strzelectwo. Nie rozwija za bardzo sprawności fizycznej, ale jest świetne dla umysłu. Uczy odwagi, zaradności i niezależnego myślenia. Gra w piłkę i podobne sporty są zbyt urazowe, i nie mają aż takiego wpływu na charakter i psychikę. Pozwól zatem, żeby broń stała się twoim wiernym towarzyszem.”

Mała fotograficzna galeria:

Przy okazji mam do przekazania straszną wiadomość różnym obłąkanym holofobom. Wyobraźcie sobie durnie, że nikt nikogo nie nie zamordował, nie chciał zamordować, chociaż uzbrojonych po zęby facetów było naprawdę sporo. Nie występował u nikogo jakiś urojony przez was efekt broni, chociaż każdy na zawodach miał ją w zasięgu wzroku i rąk. Mało tego, jestem nawet przekonany, że nikomu nie przemknęła przez głowę myśl aby przy okazji zamordować kolegę. Takie pomysły tworzą się wyłącznie w waszych obłąkanych łbach. To na dobranoc wiadomość, dla tych wszystkich, którzy w broni, w rzeczy, widzą wszelkie zło.

 • Krzysztof Jabłoński

  “Przy okazji ustrzeliłem dwa pierwsze miejsca.”
  Taki z Pana maestro oręża? Gratulacje!

  • Andrzej Turczyn

   Nie wiem czy maestro, jakoś mi dobrze się strzelało. Już jakiś czas temu nauczyłem się celować mając otwarte oczy, to zdecydowanie ułatwia strzelanie. Jak widać przynosi efekty.

   • Mozets

    Strzelcy wyczynowi od dawien dawna używają na oko niecelujące przesłonki półprzezroczystej na gumeczce. Znakomicie poprawia to komfort strzelania,nie trzeba mrużyć oka. Można ją też przykleić plastrem na daszku czapki. Mozna zakleić jeden okular w okularach matówką.

 • KBPol

  Przede wszystkim, to powinniśmy walczyć o przywrócenie należnych wolnemu człowiekowi praw! Przestańmy w końcu być traktowani we własnym kraju jak niewolnicy! “Zdobywanie broni” kojarzy mi się jak najgorzej – zdobywaniem broni przez bezbronnych na wrogu. Tak jak w Powstaniu Warszawskim. Jakim kosztem to się odbywało?! Polak powinien posiadać broń “na wejściu”! A każdy, kto odmawia nam, Polakom, broni powinien być traktowany jak wróg, jak okupant! TAK, MAM TU TERAZ NA MYŚLI POLITYKÓW PiS (Kaczyński, Błaszczak, Macierewicz)!

  Co to zresztą zmieni w skali kraju jeśli kilkudziesięciu, kilkaset czy kilka tysięcy nowych osób “zdobędzie” broń (a na więcej przy obecnym “prawie” i podejściu władz wraz z Policją nie ma szans)?! NIC, KOMPLETNIE NIC!

 • Jan Kowalski

  Tworzymy sobie w niedalekiej przyszłości problem, a my jak wtedy bezbronni.
  https://www.youtube.com/watch?v=LLW1XezRRqU

  • Pawel W

   Jeśli już, to Lwów do Polski, a nie Rzeszów do Ukrainy! 😛

  • max-bit

   To będzie gigantyczny problem.
   Nam się wciska “problem” nachodźców w EU (no też celowe działanie) a nam po cichu robi się problem….. który będzie w cale nie mniejszy o ile nie większy.
   Problem jest prosty nie posiadamy ….czyli prawie jak zawsze.

  • Szpiegu Szpieg

   Jestes w stanie znaleźć w tym artykule treści, o których mówi ten typ? Jesli tak to wklej proszę. Ja czytałem i nie widzę http://m.gordonua.com/news/politics/sadovyy-v-polshe-uzhe-poryadka-7-mln-ukraincev-208396.html

   • el_koyoto
    • Szpiegu Szpieg

     Artykuł jest bardzo tendencyjny. Te 552 szt. zabezpieczonej broni to bardzo malo, a w tym i tak jest pewnie uwzględniony wynik krucjaty przeciz zorakom i innym zabawkom.

     Poza tym, ja nie twierdze że z Ukraińcami nie będzie problemu. Problemy jusąsą podobnie jak z Polakami w UK.

     Wracając do filmu na YT to już jest manipulacja nastawiona na to że widz nie zna rosyjskiego. Pytanie czy ten typ zrobil to celowo czy został ppdpuszczony i przerosło go korzystanie z translatora. Gołym okiem widać że ktoś inwestuje w wywołanie konfliktu.

   • Jan Kowalski
    • Szpiegu Szpieg

     To do mnie? 🙂 Jeśli tak to troszkę się wygłupiłeś.
     Pytałem Cie czy jesteś w stanie znaleźć w “cytowanym” artykule treści o których gadał autor filmiku. A nie czy Ukraińcy są naszymi braćmi 🙂 (że nie są to wiem sam, bo znam całkiem nieźle rosyjski i trochę ukraiński więc mogę sobie poczytać informacje z pierwszej ręki).

     Typ którego podlinkowałeś bredzi jak potłuczony, a lud łyka jak pelikany. Tylko tyle chciałem przekazać:).

     • Jan Kowalski

      W samej rzeczy to nie źle klnie. Ale jak dotychczas to dobrze analizuje sytuację, ima sporo trafień.
      Nie jest moim zamiarem kogokolwiek obrażać.:)

 • Adam Skiba

  A mi się marzy klubowa strzelnica, taka otwarta pod gołym niebem, żeby można było dynamikę trenować, robić fajne zawody. Integrować ludzi, i nie płacić za to kilkadziesiąt złotych za pół godziny jak na Uni. Z resztą żadna Unia mi się dobrze nie kojarzy:)

  • Mozets

   Istotnie – strzelanie pod gołym niebem jest ogromną przyjemnością. Za wyjątkiem , gdy na polu ( w Galicji) i na dworze ( w Poznańskim) jest duży mróz , wichura , śnieżyca. W zamkniętym pomieszczeniu lubię strzelać tylko w takich trudnych warunkach pogodowych i tylko z broni krótkiej, rewolweru, pistoletu. Wolę także na takiej strzelnicy strzelać z broni krótkiej małokalibrowej. Mniejszy huk.

 • Filip Jan

  Tak z ciekawości zapytam, jaką Polską broń mielibyśmy kupować ?
  VIS – u których wypuscili krótką serię w dodatku droższe od customowego Kimbera, czy Radom sport – klona ruskiego kałacha , czy może plakaty z MSBS vel Grot ?
  Narazie to producent broni się na nas wypina gołymi pośladami.

  • makeintosch

   Jak to co, cudowne Wisty od Praxera, Radom Sporty, Raki, Czaki i Wanady.

 • Andrzej Kacprzyk

  Już niedługo pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy UOBiA , do tego dyrektywa tzw. Bieńkowskiej którą trzeba będzie przyjąć do krajowego prawa. Ja chyba jednak bym wolał poczekać co z tego wyniknie ( może będzie prościej i taniej) a może zacznie się cofanie pozwoleń i konfiskaty prywatnej broni . Jest dużo niewiadomych także nie wiem czy nie lepień poczekać i zobaczyć jak będzie żeby nie być potem rozczarowanym ( to takie moje przemyślenia).

  • TenSamJa

   Mam ten sam problem, nazbierałem na remika i czekam na ustawy. Daj Boże żebym po wprowadzeniu ustaw mógł kupić cezetkę.

   • Andrzej Kacprzyk

    Dokładnie , najgorsze jest to że nie wiadomo kiedy będzie ta nowa ustawa!.

    • Mozets

     2+2= 4 (Dokładnie).

   • THUMPS UP

    Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie, władza będzie konfiskować broń, jak to miało miejsce za okupacji niemieckiej i później sowieckiej. Dla przykładu przeciętna cena jednostki broni CP to około 1500PLN (nie licząc niezbędnych akcesoriów) szacunkowe dane mówią, że w posiadaniu Polaków może być prawie 50 000 jednostek tej broni jakoś tego nie widze, żeby każdy posiadacz CP tak “dobrowolnie” pozbył się czegoś tak kosztownego tylko dlatego, że jakiś idiota ma taki kaprys, tym bardziej mało realistyczna wydaje się sytuacja, gdzie państwo skupuje tego typu bron po cenie rynkowej 1500 x 50000 = 75 000 000PLN. Poza tym wiem, jakie jest podejście do tematu posiadaczy broni CP, wszyscy zgodnie twierdzą, że jest to ich prawo i nie dadzą się z tych praw obedrzeć.

    • makeintosch

     W Wielkiej Brytanii i Australii przy okazji zaostrzenia prawa nie mieli problemu z konfiskatą dużą większej ilości broni.

 • lukasz

  Ach te mityczne MSBSy, 2 miesiące temu napisałem maila do FB Radom czy na rynek cywilny będzie sprzedawana wersja bullpup i jak myślicie odpisali?

  Dopóki janusze sie nie nauczą jak robić interesy to niestety ale kupowanie od nich czego kol wiek to wątpliwy interes.

 • Za Wisza

  Najwięcej do powiedzenia w sprawie broni mają ci, którzy nigdy nie mieli jej w rękach.