Klub Gazety Polskiej z Gliwic organizuje cykliczne zawody strzeleckie

Z dzisiejszego wydania tygodnika Gazeta Polska dowiedziałem się, że w środowisku klubów GP organizowane są zawody strzeleckie.

9 września 2017 roku odbyły się zawody strzeleckie upamiętniające 100-lecie Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawody zorganizowane zostały już po raz czwarty przez Gliwicki Klub Gazety Polskiej, przy wsparciu Tomasza Sakiewicza, red. Naczelnego Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, WKU Gliwice, Strzelców Rzeczypospolitej oraz Klubu Gazety Polskiej z Opola.

Na strzelnicy, nieopodal jeziora Dzierżno w strzelaniu z broni ostrej – pistoletów kaliber 9 i karabinów AK-47 rywalizowali zawodnicy z zaprzyjaźnionych Klubów Gazety Polskiej z naszego terenu, tj: Gliwice, Opole, Tychy, Racibórz, Katowice oraz Strzelcy Rzeczypospolitej z Gliwic, Katowic, Zabrza i Myślenic.

W sumie to nawet dobra wiadomość. Gazeta Polska to niewątpliwie filar rządu PiS, a na zjazdy klubów GP przyjeżdżają naprawdę ważni politycy PiS. Skoro kluby Gazety Polskiej organizują zawody, to może jakieś oddziaływanie na rząd PiS w sprawie broni jednak jest.

Tym czasem czekam na pierwsze czytanie projektu ustawy o broni i amunicji. To już wkrótce…

 • quba_83

  Też mam nadzieję, że jest jakieś szersze oddziaływanie nie tylko środowisk strzeleckich na partię rządzącą. Czekam na pierwsze czytanie projektu jak na szpilkach. Mam też nadzieję, że żaden z posłów partii, która w nazwie ma “obywatelska”, a która to wcale nie wyznaje ideałów wysoko rozwiniętego społeczeństwa obywatelskiego, ani żaden z posłów partii z kropką w nazwie nie złoży wniosku o odrzucenie projektu ustawy. A nawet jeśli, to wniosek ten zostanie rozpatrzony przez sejm negatywnie zatrważającą ilością głosów….
  Mam nadzieję….

 • Grzegorz

  Mam na mailu opinię posła nowoczesnej kropki – Pana Pawła Kobylińskiego, że projekt nowej ustawy o broni i amunicji “jest zły, nieodpowiedzialny i sprowadzi na Polskę nieszczęście” oraz że Pan poseł będzie głosował za odrzuceniem projektu.

  • kolekcjoner1911

   To u nich norma. Wcześniej niejaki p. Mieszkowski twierdził, że jest przeciw broni bo jest za siłą literatury. Chciałbym zobaczyć jakiej literatury użyłby przeciw “zielonym ludzikom” lub przeciw agresywnym bandziorom z ISIS i jak długo wytrzyma kontrę z taką “bronią”.

   • Capribestyja

    Zapewne encyklopedii. Tyle papieru powinno większość kalibrów zatrzymać. Tylko że zbroja wykonana z takiej literatury będzie sobie trochę warzyć.

  • Kamil Nagrodzki

   Przypomniało mi się francuskie powiedzenie często przytaczane przez Stanisława Michalkiewicza:
   “Kto raz został Królem, na zawsze zachowa majestat…”

  • Ivan

   To oczywiście, że nieszczęście sprowadzi, ale przede wszystkim zagładę i zniszczenie.

   • Grzegorz

    Widziałem wczoraj nocne wystąpienie ale nie tylko posła Kobylińskiego lecz także pozostałych polityków z partii nowoczesna kropka. Wstyd, żenada i lewactwo, obłęd i argumentacja na poziomie emocji: strzelaniny, zabite dzieci, niedojrzałość Polaków… Hańba! Prawie jak w 1945 roku, kiedy ruscy komuniści tworzyli prawo dla zniewolonej Polski a w międzyczasie dumne i wolnościowe dążenia Narodu Polskiego utopili we krwi patriotów 🙁

 • KBPol

  “Tym czasem czekam[y] na pierwsze czytanie projektu ustawy o broni i amunicji. To już wkrótce…”

  Proszę o jednoznaczną informację czy głosowanie nad projektem Ustawy o Broni i Amunicji jest dzisiaj czy jutro!

  Na stronie Sejmu, Harmonogram obrad, jest dziś 21.15-22.45.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agenda.xsp

  Natomiast w komentarzu “Bandyci w Polsce…” kolekcjoner1911 podaje, że przełożono je na jutro.

  • THUMPS UP

   Dobrze zauważyłeś. Na stronie sejmu jasno wynika, że to dzisiaj w nocy będzie pierwsze czytanie. Kolega kolekcjoner1911 najwyraźniej musiał się pomylić. Trzymamy kciuki.

  • Andrzej Turczyn

   pierwsze czytanie było, teraz będzie głosowanie nad wnioskiem .N o odrzucenie projektu. głosowanie prawdopodobnie 29 września

 • Oak Duck
  • Grzegorz

   “Sprowadź doniosły temat do absurdu” a wtedy zaniknie społeczne zainteresowanie tematem – ruska socjotechnika;

   za chwilę pewnie pojawi się zapewne temat zastępczy – kolejna ruska socjotechnika “maskirowki”