Imigranci niosą Europie nie tylko islamski terroryzm, ale i poważną przestępczość kryminalną

Dwie młode kobiety zabił w niedzielę nożem przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna, którego zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz – poinformowały władze policyjne, zaznaczając, że był to “prawdopodobnie czyn terrorystyczny”.

Atak został przeprowadzony około godziny 13.45. Według trzech źródeł policyjnych jego sprawca wykrzykiwał “Allahu Akbar” (po arabsku “Bóg jest wielki”).

Mające 17 i 20 lat ofiary doznały krwawych ran – podały dwa źródła policyjne, precyzując, że pierwszej z nich zabójca podciął gardło, a drugą pchnął nożem w brzuch.

Napastnika zastrzelił żołnierz ochraniający dworzec w ramach antyterrorystycznej operacji Sentinelle. “Gdyby nie było tam wojska, zginęłoby znacznie więcej ludzi” – powiedziała radiu France Bleu Province deputowana do francuskiego parlamentu z regionu Marsylii Samia Ghali.

Jak podało źródło policyjne, sprawca zamachu był znany władzom w związku z popełnionymi przestępstwami pospolitymi.

Według dwóch źródeł policyjnych napastnik miał ze sobą nóż rzeźnicki, liczył około 30 lat i wyglądał na mieszkańca Afryki Północnej. Jedno z tych źródeł podało, że nie znaleziono przy nim dokumentów osobistych.

“Uważam, że siły bezpieczeństwa zareagowały nadzwyczaj szybko. Trudno byłoby zrobić więcej, skoro widać, że odległość między zwłokami ofiar i napastnikiem to tylko 10 metrów, zatem interweniowały one szybko” – powiedział rozmawiając na miejscu zamachu z telewizją BFM przewodniczący rady regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Renaud Muselier.

W związku z zamachem do Marsylii udał się francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. Otoczenie dworca Saint-Charles zostało zablokowane przez około 200 funkcjonariuszy policji. Francuskie koleje SNCF wezwały do unikania podróży do Marsylii, a 200 pociągów zostało przekierowanych na inne trasy lub oczekuje na dalszą jazdę na stacjach w regionie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że jest “głęboko wstrząśnięty barbarzyńskim atakiem w Marsylii”, wyrażając jednocześnie uznanie dla “biorących udział w operacji Sentinelle żołnierzy i policjantów, którzy zareagowali z zimną krwią i skutecznie”. (PAP)


Kto myśli, że imigranci przybywający do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu niosą tylko święty dla nich islam, jest w błędzie. Oni niosą ze sobą również zwyczajną brutalizację życia codziennego. Ta wiadomość to doskonały na to przykład. Wcale zadźganie dwóch kobiet nie musiało być na chwałę allacha. Mogło nie być na niczyją chwałę, a być zwyczajnym mordem.

Na szczęście był w pobliżu uzbrojony dobry człowiek, który zrobił z broni palnej należyty użytek. Broń palna właśnie do tego służy, to jej pierwsze zastosowanie. Bronić ludzi przed zwyrodniałymi mordercami przez ich skuteczne eliminowanie. Nie jest prawdą, że broń to urządzenie stworzone do zabijania. Broń służby to powstrzymywania morderców, którzy czasem w celu mordowania używają tego urządzenia.

 • Krzysztof Jabłoński

  Czy poseł Zieliński zapewni każdemu (czyt. mi) takiego żołnierza, żeby mnie pilnował na dworcu, albo w kawiarni?

  • max-bit

   Polonista Pouczy.
   EU się rozpada i zmierza ku wojnie domowej, jako że historia lubi się powtarzać właśnie to obserwujemy na terenie Hiszpanii (u… czy tak już nie było?)
   W Katalonii 90 % a wiec chyba wszyscy rodowici Katalończycy powiedzieli nie chcemy Hiszpanii. Powód jest prostu to teren bogaty i ma dość sponsorowania reszty Hiszpanii.
   Europa zalana przez różne nacje, będzie dość szybko biednieć, na razie tego jeszcze nie widać ale są tego już pierwsze zwiastuny. A wiec próby wyjścia UK z EU, To co obserwujemy w Hiszpanii to też tego prekursor. Za kilka lat jak w EU będzie kilkadziesiąt mln nachodzców i ich dzieci którzy nic nie robią, w dodatku masa emerytów to będzie się musiało zawalić.
   Ostatnio słyszę w radiu ze ZUS jest przerażony gdyż dziesiątki tyś ludzi z dnia na dzień chce emeryturę. … ale jak ?
   Sciąganie wszelkiego typu nachodzców nie ważne skąd z południa ze wschodu nie naprawi sytuacji a tylko pogorszy sytuację i zwiększy masę krytyczną która rozsadzi EU od środka.
   I wtedy się okaże jak to nasze resorty sobie poradzą.
   Ende

   • Mozets

    Unia pilnuje demokracji w Polsce i sprzątania drzew zaatakowanych przez szkodniki. Zamilkła jednak jak w Hiszpanii pałowano ludzi ( podobno 800 rannych i setki aresztowanych). Jakby im głos odjęło. Oby Bóg już tak im na zawsze udzielił tej łaski milczenia.

 • Arkadiusz Kozieł

  No, według jego słów, to na pewno Ci zapewni. Oczywiście, również każdemu z nas, czyli musi być jakieś 18,97 mil funkcjonariuszy/żołnierzy, itp. do ochrony pozostałych 18,97 mil obywateli.

  • Grzegorz

   taka rzeczywistość się nazywa obóz koncentracyjny.

  • norfonde

   Do pilnowania jednego obywatela potrzeba min. 4 funkcjonariuszy. Policjant pracuje 8 godzin na 3 zmiany. Bierze urlop i chorobowe jak każdy z nas. W dodatku po pracy również jego trzeba chronić. Wątpię żeby układ 1/1 wystarczył do realizacji tej utopii.

   • Mozets

    W PRL wystarczył jeden donosiciel na jednego obywatela . Teraz mniej więcej jest to samo ( licząc ilu jest łajdaków a ilu Polaków ).

 • Mozets

  Nie wszyscy muzułmanie są terrorystami ale wszyscy terroryści są muzułmanami .