Ameryka została zaatakowana, ponad 50 zabitych i ok. 200 rannych w masowym mordzie w Las Vegas

Ponad 20 osób zginęło, a ok. 100 zostało rannych w ataku jakie miał miejsce w Las Vegas w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce) podczas koncertu muzyki country, k. hotelu Mandalay Bay. Napastnika zabiła policja; trwają poszukiwania jego towarzyszki. (Uzupełnienie. Szeryf Nevady: co najmniej 50 zabitych i co najmniej 200 rannych w ataku w Las Vegas.)

Sprawca przebywał na 32. piętrze hotelu, w pobliżu którego pod gołym niebem odbywał się koncert.

“Policjanci udali się tam (gdzie był napastnik) i zabili podejrzanego na miejscu” – powiedział na konferencji prasowej szeryf Las Vegas Joe Lombardo. Według niego sprawca był mieszkańcem tego miasta.

Nie podano żadnych informacji dotyczących motywów działania mężczyzny. Szeryf przekazał jedynie, że napastnik prawdopodobnie działał w pojedynkę. Trwają poszukiwania kobiety, która wraz z nim wynajmowała pokój w hotelu. Agencja Reutera podaje, że chodzi o Azjatkę.

Jak relacjonowali świadkowie sprawca strzelał do uczestników koncertu amerykańskiego piosenkarza Jasona Aldeana. Na Instagramie muzyk poinformował, że on i jego zespół są bezpieczni. “Dzisiejsza noc była przerażająca – napisał. – Myślami i modlitwą jestem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszym zdarzeniem”.

Zamieszczone w internecie zdjęcia z miejsca tragedii ukazują wielu rannych uczestników koncertu, leżących na ziemi, przed sceną i barierkami. Świadkowie mówią, że w czasie koncertu usłyszeli hałas, który początkowo kojarzył im się z tłuczonymi szybami; potem zorientowali się, że to strzały z broni automatycznej.

Wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej dwóch policjantów.

Choć wcześniej pojawiały się doniesienia o wymianie ognia między policjantami a grupą uzbrojonych mężczyzn, policja utrzymuje, że najprawdopodobniej był tylko jeden napastnik.

Według rzecznika szpitala w Las Vegas 14 rannych jest w stanie krytycznym.

W czasie operacji policja apelowała, by mieszkańcy omijali okolice hotelu oraz by “nie publikowali na żywo ani nie ujawniali taktycznych pozycji funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia”.

Dyrekcja portu lotniczego Las Vegas-McCarran tymczasowo wstrzymała połączenia z tym lotniskiem.(PAP)

 

 

Ameryka została zaatakowana, to atak na niespotykaną skalę na bezbronnych ludzi uczestniczących w koncercie. Tego ataku nie dokonał ktoś z tego powodu, że posiadał broń. Tego ataku dokonał ktoś kto ma chory umysł, wypełniony jakąś zbrodniczą ideologią. Taka skala mordu to nawet nie strzelanina, to atak na bezbronnych jak na zwyczajnej wojnie. Nasuwają mi się analogie związane z atakiem na dwie wierze (World Trade Center) w Nowym Jorku.

Niech nikt nawet nie próbuje podejmować dyskusji z kimś kto wyrazi tezę, że powodem tej egzekucji było prawo do posiadania broni przez Amerykanów. Amerykanie od zawsze mieli broń i nie używali jej wcześniej do masowych egzekucji niewinnych cywilów. To nie broń się zmieniła, to coraz bardziej obłąkańcze ideologie są znajdują swoje ujście w agresji wobec myślących inaczej.

Oczywiście lekarstwem na to nie jest zakaz, czy ograniczenie w dostępie do broni. To droga zmierzająca donikąd. Moim zdaniem dla pełnej oceny tego mordu trzeba poczekać. Będą zapewne pojawiały się ustalenia śledztwa i już dzisiaj stawiam tezę, że w tle dostrzeżemy coś niezwykle ciekawego…

 

Uzupełnienie. Szeryf Nevady: co najmniej 50 zabitych i co najmniej 200 rannych w ataku w Las Vegas. (PAP)

To akt terroru na niespotykaną skalę. Terroru, bo to nie była żadna strzelanina. Ten bezprecedensowy przykład zezwierzęcenia człowieka, który wyłącznie w kategoriach terroru można postrzegać.


Uzupełnienie. 2017-10-02 13:19 (AP,Reuters/PAP)

USA/ Szeryf: w pokoju napastnika znaleźliśmy wiele sztuk broni (krótka7)

W pokoju hotelowym napastnika, który strzelał do ludzi zgromadzonych pod gołym niebem na koncercie muzyki country w Las Vegas, znaleźliśmy wiele sztuk broni palnej – poinformował szeryf tego miasta Joseph Lombardo.

Agencja Associated Press pisze, że strzelanina, w której zginęło co najmniej 50 osób i co najmniej 200 zostało rannych, jest najkrwawszą tego rodzaju tragedią w najnowszej historii USA.

Sprawcą, który został zabity przez policję, jest 64-letni Stephen Paddock. (PAP)


 

Żaden praworządny obywatel, w Ameryce czy na świecie, nie ma obowiązku brać na swoje sumienie mordu, którego dopuszcza się zwyrodniały morderca. Tylko czekać jak objawią się tacy, którzy odpowiedzialność za ten akt terroru będą przypisywali innym. Jestem przekonany, że taniec na trupach będzie się odbywał. Lewicowi ideolodzy, którzy indywidualną winę jednych przypisują drugim, nie zrezygnują z okazji tłoczenia w głowy ludzi swoich nieracjonalnych poglądów.

Przeglądam wpis na stronie heavy.com. To była egzekucja, facet strzelał, a przerwy były takie, jakie potrzebne są na wymianę magazynka. Naprawdę przerażające obrazy z wojny jaką ten obłąkany człowiek wydał Amerykanom.


 

Uzupełnienie: Dotychczas nie podano żadnych informacji o motywach jego ataku; mężczyzna najprawdopodobniej nie był związany z żadnym ugrupowaniem zbrojnym – powiedział dziennikarzom Lombardo. Dodał, że “nie wiadomo, jaki był jego system wartości”. Szeryf przekazał, że napastnik prawdopodobnie działał w pojedynkę.

Otóż to, to z systemu wartości człowieka wynika jego postępowanie. To nie broń zabija, a czasami z użyciem broni zły człowiek, wyznający zbrodniczy system wartości lub po prostu obłąkany, dopuszcza się piekielnych zbrodni.


 

Uzupełnienie 2017-10-02 18:41 (AP,Reuters,dpa/PAP)

USA/ Nowy bilans ofiar w Las Vegas: co najmniej 58 zabitych, 515 rannych (opis3)

Do co najmniej 58 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych strzelaniny na niedzielnym koncercie muzyki country w Las Vegas, podczas gdy liczba osób z obrażeniami wzrosła do 515 – poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.

Poprzednio informowano o co najmniej 50 zabitych i ponad 400 rannych.

64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Wcześniej policja informowała, że zabiła napastnika.

Powiązana z IS agencja informacyjna Amak podała, że ataku na uczestników koncertu muzyki country w Las Vegas dokonał “żołnierz Państwa Islamskiego w reakcji na wezwanie do atakowania państw należących do (międzynarodowej) koalicji (antyislamistycznej pod wodzą USA)”. Dodano, że sprawca ataku kilka miesięcy temu przeszedł na islam.

Tymczasem FBI poinformowało, że nie wykryło dotąd powiązań między sprawcą strzelaniny w Las Vegas a którąś z międzynarodowych organizacji terrorystycznych, a CIA oświadczyła, że wie o deklaracji IS, lecz przestrzegła przed wyciąganiem pochopnych wniosków.


 

Samotne wilki, czyli ludzie bez powiązań. Przecież właśnie na tym polegać ma ich działalność w wolnym świecie. Islamiści nadają przez internet wezwania do zamachów i nie ma innych powiązań z wiernymi, którzy decydują się wezwanie wykonać.

Niezależnie od wszystkiego ten krwawy atak to objaw nielegalnych działań, nielegalnego posiadacza broni palnej. W USA karabiny samoczynne objęte są federalnym zakazem posiadania.

 

 

 • Pawel W

  Poszukiwania towarzyszki azjatki. Dodam od siebie, że jak ludzie już się zorientowali, że jak nie podają rasy lub rysopisu, to muzułmanin, a jak biały to z imienia i nazwiska oraz wyznani, to lewicowe media zaczęły nazywać ludzi z Bliskiego Wschodu – Azjatami. Ciekaw jestem, kiedy mniejszość prawdziwie azjatycka zaprotestuje?

  • Tomasz Gajewski

   Juz o to zadbali zeby nice wydobyc z niego zadnych informacjii albo Sam she walnal kulke

  • Mozets

   Wiekszość “zwykłych ” amerykanów ” podobnych do naszych robotników budowlanych (jeśli chodzi o intelekt ) uważa np. że Polska to kraj gdzieś w Azji – a na pewno w Rosji . I że to komuniści z nożami w zębach. I oni i kanadyjczycy zgodnie twierdzą ( z przekonaniem) ,że Polacy to “jew killers”.

 • THUMPS UP

  Totalna opozycja i innego typu ciemniaki z mentslnoscia rodem z PRL, uzyja tego jako argumentu nietylko przeciw nowej ustawie ale takze jako argument do calkowitego rozbrojenia

  • Andrzej Turczyn

   Będą próbowali, jak pisałem, przypisywać cudze winny innym

   • THUMPS UP

    Dokladnie to mialem na mysli. Mam nadzieje, ze wiekszosc poslow ktorzy glosowali przeciw odrzuceniu nowej UOBiA, zachows sie uczciwie i nie beda podatni na lewacka propagande mikrocefali z totalnej opozycji.

    • Andrzej Turczyn

     To co wydarzyło się w USA nie ma żadnego związku z projektem ustawy o broni i amunicji. Ameryka jest tysiące kilometrów od Polski i nie sama odległość ma znaczenie. W Polsce nie postulujemy tego aby posiadacze broni mordowali bezbronnych cywilów. W Polsce postulujemy aby praworządni Polacy mogli posiadać broń palną.

     • THUMPS UP

      zgodziłem się z tym, co pan napisał w poprzednim poście. Chodzi mi o to, że nie rozumieją, a raczej nie chcą zrozumieć tego ludzie z totalnej opozycji, dlatego też napisałem: “obawiam się, że mogą tego użyć jako argumentu”. Tak przy okazji – Czytałem projekt ustawy wielokrotnie i zgadzam się z większością zawartych tam regulacji.

     • max-bit

      I tak i nie, pewnie że USA jest daleko ale i to dla naszych homofobów co najmniej solidny argument dla swoich celów. Prawda ? ano prawda.
      Będą teraz wałkować ten temat lekką ręką 2 tygodnie, w USA pewnie jeszcze dłużej.

     • Capribestyja

      A ja myślę że można to spokojnie użyć jako argumentu w naszej sprawie. Ten człowiek strzelał z broni samoczynnej a więc na 99,9 % nielegalnej. W stanach podobnie jak i w europie broń samoczynna jest niedostępna dla cywili. A więc ten człowiek to przestępca, nielegalnie posiadający broń która jest zakazana. Co za tym idzie, zdobył ją jak wszyscy przestępcy na czarnym rynku a nie w legalnym obrocie. Jest to kolejny dowód na to że przestępca jak będzie chciał dokonać mordu to go dokona i środki do tego zdobędzie w nielegalnym obrocie a rozbrojenie praworządnych obywateli w żaden sposób temu nie zapobiegnie. Natomiast praworządny obywatel powinien mieć dostęp do broni aby móc się bronić przed takimi właśnie przestępcami. Jak widać nawet amerykańskie służby nie były wstanie zapobiec tej masakrze więc tym bardzie nie wierzę że polska ułomna policja będzie w stanie czegoś takiego dokonać. Dlatego należy Udostępnić polskim obywatelom broń aby mogli sie sami bronić.

 • Jarek Lew

  Nie mogę się zgodzić że to atak na bezbronnych jak na zwyczajnej wojnie, zwyczajna wojna nie zabija bezbronnych… to że w PL “w zwyczajnej wojnie” były to normalne praktyki nie usprawiedliwia bestialstwa.
  Ofiary cywilne są błędem, a nie głównym celem podczas walki, chyba że mówimy o ludobójstwie.

  Ogólnie to tego typu ataki zbyt często się pojawiają, ciekawe czy komuś przyjdzie do głowy żeby znaleźć przyczynę i przeciwdziałać. Na wszelki wypadek uprzedzam kolejne posty, broń nie jest przyczyną, a narzędziem jakim się degenerat posłużył.

 • Michał Kilanowski

  Jak byśmy nie zaklinali rzeczywistości, ta tragedia nie jest wiatrem w żagle naszej sprawy.
  Aby cokolwiek komentować, trzeba znać więcej faktów.
  Czy był zdrowy psychicznie.
  Czy broń była legalna.
  Czy był to nieplanowany atak, sprowokowany jakimś urojeniem czy czymś, czy planowany zamach.

  To pozwoli w racjonalny sposób reagować na hejt, który się zaraz zacznie.
  Najwięcej posiadaczy broni jest w USA a statystyka jest nieunikniona.
  Nawet, jeśli prawdopodobieństwo czegoś wynosi 0,0001% to na 10 tysięcy prób raz to się zdarzy.

  • Krzysztof Jabłoński

   Policz jeszcze raz. Albo 0.01%, albo milion prób.

   • Michał Kilanowski

    prawda. edit

  • Mozets

   Panie Michale mówi pan zbyt rzeczowo. Żaden przeciwnik posiadania broni palnej nawet nie będzie próbował z panem dyskutować. To tak jak rozmowa z pewną sektą chodzącą po domach. Pan swoje – oni swoje.

   • Michał Kilanowski

    dziękuję

 • damyl

  rozbroić Amerykę – część pierwsza …

  • Krzysztof Jabłoński

   Otóż nie pierwsza, Panie kolego. Kolejna, i nie sposób już doliczyć się która.

  • max-bit

   i FlaseFlag 🙂

 • Krzysztof Jabłoński

  Nie wierzę w “dwie wierze”. To były dwie wieże.

 • Mamako

  Czy na koncerty, a szczególnie ten, można wejść legalnie własną bronią?

  • norfonde

   On nie był na koncercie 😉

   • Mamako

    Musiałem sobie doczytać o tej sprawie z innego źródła – myślałem, że po strzelaninie napastnik wrócił do hotelu i tam go policja dopadła…

   • Piotr Crusader89

    …Ale jeśli koncert był “gun free zone” to gość “poszedł” na pewniaka – strzelał jak do kaczek z pewnością że nikt mu nie odpowie ogniem.

 • THUMPS UP

  Audycja w polskim radio prowadzi A. Klarenbach wspomniano dwa słowa o nowej ustawie tu jest link: http://www.polskieradio.pl/130/5819/Artykul/1872834,Po-strzelaninie-w-Las-Vegas-Politycy-o-dostepie-do-broni

 • max-bit

  A może to FalseFlag ?
  Cel rozbrojenie amerykanów ?
  Tak sobie dumam …

 • Adam

  Podobno ISIS się przyznało, że to ich człowiek, który niedwno przeszedł ma islam.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/panstwo-islamskie-twierdzi-ze-odpowiada-za-atak-w-las-vegas/vmm5n0c

  • Krzysztof Jabłoński

   ISIS przyzna się do każdego zdarzenia, w którym giną niewinni ludzie.

 • Krzysztof Jabłoński

  Śmierdzi mi ta sprawa bardzo fałszywą flagą. Dlaczego typ był martwy gdy dotarły do niego służby – jakie służby? Od jak dawna był martwy? Czy zostali przesłuchani goście hotelowi w pobliskich pokojach? Czy zabezpieczono nagrania monitoringu z korytarza (w takim luksusowym hotelu powinno coś być)? Czy sprawca był w pokoju sam, z poszukiwaną Azjatką, czy z kimś jeszcze? W szczególności – czy rzeczywiście popełnił samobójstwo, czy może został zamordowany i pozostawiony na miejscu jako zasłona dymna?

  Śmierdzi mi to strasznie, tym bardziej, że zazwyczaj szaleńcy (active shooter) ginęli od kul policyjnych lub uzbrojonych cywilów albo popełniali samobójstwo po konfrontacji z nimi, zdając sobie sprawę ze swojej przegranej pozycji. To zdarzenie pod wieloma względami jest inne.

  • savorthez

   Mam też jakieś dziwne wrażenie,że to sytuacja trochę jakby na zamówienie. Przeciwnicy Trumpa i dostępu do broni można powiedzieć zacierają ręce…
   P.S.
   Jaka jest w końcu wersja, bo czytam na polskich portalach i w końcu nie wiem – gość zabił się sam czy go zabili jacyś “antyterroryści”???

  • savorthez

   i znowu ciekawy temat… wszędzie piszą o 32 piętrze, a nagrania co innego:
   https://www.youtube.com/watch?v=NVnNKOKVhx4

   • Krys53

    no ale film jest niedostępny ;-(( może jakiś lin?

 • THUMPS UP

  Wczoraj o 20:00 był w Polsacie program na temat nowej ustawy. Był tam poseł z K15 i tzw. “ekspert” który objawił się pod postacią milicyjnego emeryta Dziewulskiego. Czy ktoś może ma link do tego?

 • tatik

  Islamiści mordują niewinnych ludzi strzelając do nich, godząc ich nożami, wysadzając w powietrze i rozjeżdżając samochodami ale oczywiście wg lewactwa przyczyną zamachów są ich narzędzia a nie to, co sprawca ma pod kopułą i zakazuje się narzędzi a nie przyczyn zamachów. Skoro tak, to może zakażmy w szkole długopisów bo są winne błędów ortograficznych i stawiania jedynek a nie nieuctwo uczniów. Zakażmy internetu, bo jest winny hejtowania i pornografii a nie ci, co zamieszczają tam takie treści. Zakażmy pieniędzy i wartościowych przedmiotów bo są winne korupcji a nie ci co je wręczają i przyjmują. Zakażmy słodyczy bo to one są winne otyłości a nie ci co się nimi opychają. Ale jakoś zakazać produkcji i handlu papierosami czy narzędziami do aborcji nikt nie zamierza to byłby cios w rynek i prawa człowieka. Zabić siebie, nienarodzone dzieci i starców to “święte” prawo każdego, ale zabicie bandyty w obronie własnej to już złamanie praw człowieka.

  • Mamako

   Nas nie musisz przekonywać, my to wiemy. Tylko nie wciągaj w dyskusje o broni palnej tematu aborcji.

   • tatik

    Broń palna to wolność a aborcja to swawola (lub samowolka jak kto woli). Poruszanie jednej sprawy w dyskusji o drugiej nie zmieni opinii żadnej z nich a odróżniającego wolność od swawoli ani mieszającego te pojęcia,

   • Sylwa

    Osobiście widze podobieństwa: nagonka ideologiczna oparta na emocjach, negowanie prawa do decydowania o sobie, wymyślanie teorii popierających (“efekt broni”/ zlepek komórek to człowiek)…

    • Mamako

     Ja też to dostrzegam, ale nie chcę dawać “lewakom” kolejnego argumentu emocjonalnego w stylu: “głosujcie przeciw tej ustawie, bo ci ludzie popierają aborcję” czy inne podobne. Oraz też nie chcę wprowadzać podziału zwolenników dostępu do broni na tych uznających aborcję czy nie, wierzących i niewierzących, lewicę i prawicę, czarnych i białych – nasza misja jest ponad to i nie możemy dać się sprowokować zejściem na podobne tematy.

 • Krzysztof Jabłoński

  Znowu Pana zaprosili na dyskusję z doktorem nauk Mariuszem Sokołowskim, byłym już na szczęście niedorzecznikiem frazesowym Policji… Jak Pan to znosi?

  • THUMPS UP

   Przyjmując tok rozumowania Sokołowskiego i pani psychologowej policjanci tez nie powinni posiadać broni, bo nie da się wykluczyć, że będą mieli traumatyczne doświadczenia a wierzcie mi (znam kilku policjantów) takich doświadczeń mają oni bardzo wiele.

   • Krzysztof Jabłoński

    Mam nadzieję, że próbujesz sprowadzić sprawę do absurdu dowodząc głupoty ichnich farmazonów, a nie doprowadzić do faktycznego rozbrojenia policjantów.

    • THUMPS UP

     Oni wygadując takie bzdury, sami doprowadzili tę sprawę do absurdu. Uchowaj Boże, Nie chce rozbroić policjantów.

 • THUMPS UP

  Przyjmując tok rozumowania Sokołowskiego i pani Psychologowej policjanci tez nie powinni posiadać broni, bo nie da się wykluczyć, że będą mieli traumatyczne doświadczenia a wierzcie mi (znam kilku policjantów) takich doświadczeń mają oni bardzo wiele.

 • Paweł Sagała
 • makeintosch

  Ameryka nie została zaatakowana, tylko Amerykanie się sami zaatakowali – jest to cena wolności, jak to stwierdził sam pewien działacz NRA.

 • Pingback: Moim zdaniem masakra w Las Vegas była aktem lewicowego terroru | Andrzej Turczyn()