Podziękowania darczyńcom Fundacji Trybun.org.pl

Słuszną uwagę zwrócił mi jeden z czytelników bloga, że ze strony Fundacji Trybun.org.pl nie ma odzewu po tym gdy ktoś dokona darowizny. To prawda i to zaniedbanie jest po mojej stronie. Nie starcza mi na wszystko czasu i tą kwestę zupełnie zaniedbałem. Nie obiecuję, że to się zmieni. Raczej będę starał się pisać publiczne podziękowania. Na to czasu mi wystarczy.

Dziękuję Wam darczyńcy, że wspieracie Fundacji Trybun.org.pl, bez was to co czynię nie miałoby szansy na rozwój i sięganie coraz dalej. Zapewniam, że sięgamy dalej niż się wszystkim zdaje. Mój blog zmusza do myślenia. Na bloga dziennie, systematycznie wchodzi około 5000 osób. W ostatnim miesiącu bloga odwodziło ponad 100 tysięcy użytkowników. Zdarzają się dnie i wpisy, że odwiedzających jest i kilkanaście tysięcy. Np. ogromnym zainteresowaniem cieszy się wpis, w którym wymieniłem nazwiska z listy hańby, czyli tych, którzy głosowali za odrzuceniem projektu ustawy o broni i amunicji. Tysiące Polaków chcą wiedzieć kto po czyjej stronie stoi, a ja piszę bez politycznej poprawności tak jak widzę prawdę.

Wasze wsparcie jest dla mnie nieocenione. Dzięki Waszym wpłatom mam zapewniony dostęp do serwisu PAP, to zaś trochę ułatwia mi pisanie wpisów, bo mam prawo z nich korzystać i nie muszę się przejmować przerabianiem ich na własne słowa. Mam wpis, wstawiam, a pod nim umieszczam komentarz i to jest naprawdę wielkie ułatwienie w tym co robię.

Dziękuję za to, że dostrzegacie potrzebę uczestniczenia w zmianie Polski za własne pieniądze. Polska obywatelska bez zaangażowania swojego osobistego czasu i pieniędzy nie powstanie. Chcesz zmienić Polskę, wydaj na to swoje pieniądze. Pieniądze wydarte w podatkach zostaną spożytkowane nie koniecznie tak jak chcesz.

Dziękuję, że wspieracie moją misję, która przecież nie ogranicza się do promowania dostępu do broni. To co staram się robić, to wysiłki w dążeniu do zainteresowania Polaków dostępem do broni, jako nieodzownym elementem ludzkiej osobistej wolności. Różnię się zasadniczo od tych, dla których strzelectwo to miłe hobby, na ogół dla bogatych panów, którzy zapuszczają modne brody. Różnię się zasadniczo od tych, którzy w strzelectwie widzą pasję w strzelaniu do celów na odległość, to moim zdaniem ważna umiejętność, ale na tym zjawisko dostępu do broni się nie kończy.  Dla mnie dostęp do broni to zjawisko społeczne, to coś bez czego każde społeczeństwo prędzej czy później zostanie zakute w kajdany. Dzisiaj podejmujemy być może już ostatni wysiłek, bo przeróżne międzynarodówki chcą uczynić z ludzi poddanych, myślących jak oni chcą, członków urządzonego na ich oczekiwanie społeczeństwa.

Każdego komu bliskie jest moje spojrzenie na naszą codzienność zachęcam do dalszego wsparcia. Potrzeby z całą pewnością są znacznie większe, ale skromne środki, którymi dysponuję nie pozwalają na rozwinięcie skrzydeł. Gospodaruję tym co mam pod ręką. Pamiętajcie my musimy Polskę zbudować odwrotnie od tego co chce nam zafundować ta czy inna władza. My musimy Polskę zbudować od dołu ku górze, dopiero wówczas zmiany będę trwałe. Od dołu ku górze musi pójść szeroki głos wołający o wolność, także o łatwiejszy dostęp posiadania broni.

 • Krzysztof Jabłoński

  Panie Andrzeju! Jestem przekonany, że większość osób wpłacających swój własny ciężko zarobiony hajs na fundację woli, aby te pieniądze spożytkowano na robotę, która jest do zrobienia, a nie na immienne podziękowania. A Pan robi robotę, więc nie widzę problemu.

  • max-bit

   Ale obawiam się ze hajs pójdzie jak krew w piach.
   Po ostatnich Pracach Sejmowych w sprawie “zmian” ewidentnie widać jak jest, powszechniejszy dostęp do broni “misiaczki” że co ? Nie no my tu jesteśmy z dobrej zmiany i jak… uzbrojone społeczeństwo ! To zagrożenie dla Państwa to wy tu jesteście dla nas a nie odwrotnie, we łbach się ludziom poprzewracało. Macie płacić i już jak się wam nie podoba to granice otwarte (i tak 3 mln Polaków ziu…) a reszcie zapewnimy “bezpieczeństwo” tzn wy będziecie grzecznie płacić a my wam nic nie zrobimy, bo to tak wygląda.

   Jak by ktoś jeszcze nie załapał. ….

   Broń w rękach suwerena…… co ciekawe nikt się do tej pory nie odważył się tego powiedzieć ….. no po za Panem Ziębą w Sejmie, dla przypomnienia :

   https://www.youtube.com/watch?v=og8nC4bIp9w
   (sprawa dotyczy GMO ale oczywiście nie tylko… wszystkiego)
   Niestety takich ludzi jak Pan Zięba w Polsce (ale i nie tylko) jest bardzo mało.

   • Andrzej Turczyn

    to co piszesz jest nieprawdą. zniechęcasz innych. to jest niedopuszczalne położyć się i czekać na to co będzie

    • max-bit

     Może i zniechęcam ale co mam napisać że jest fajnie pięknie i słońce zawsze świeci ?
     Nie urodziłem się wczoraj i trochę człowiek już się nauczył.
     No to przejdźmy do podsumowania.
     Pytanie:
     Co się stało z aktualnym projektem UOBiA
     Odpowiedź:
     Trafił do Sejmowej poczekalni z słów Pana Polonisty dostaliśmy jasno odpowiedź no może i chcecie dobrze ale … my chcemy dla was jeszcze lepiej.
     Mylę się ? Jak tak to proszę mnie oświecić.
     Ja nie napisałem że nie walczmy z tematem, aczkolwiek stwierdziłem faktem co się stało z dotychczasową pracą.
     Wielokrotnie to powtarzam na tym forum dopóki nie będzie woli zmiany przez władze (ale same z siebie), dopóki wiele się nie zmieni. Musi być to zmiana odgórna władza ma się nie bać suwerena a suweren ma szanować władze (takie zdrowe współistnienie).
     Ba władza ma nawet chcieć aby obywatel był uzbrojony, uzbrojony i odpowiedzialny obywatel to zdrowe i bezpieczne Państwo tak … ano tak.
     Faktem nie zaprzeczalnym jest to ze ta modyfikacja ustawy co by nie powiedzieć została odrzucona, a przecież w żaden sposób nie dawała obywatelowi powszechnego dostępu do broni, uzdrawiała tylko zasady wydawania pozwolenia na broń, nie tak ?

   • Krzysztof Jabłoński

    Krytykę dzielimy na następujące kategorie: konstruktywną, niekonstruktywną oraz destruktywną. Wybacz, ale coraz częściej Twoje wypowiedzi, zamiast do kategorii drugiej, jak onegdaj bywało, trafiają moim zdaniem do tej trzeciej.

    Daj sobie na wstrzymanie. Bromu, czy coś.

    • max-bit

     To konstruktywnie
     A może zamiast kopać się z rządem (co jak widać…) to tą kasę przeznaczać na promocję strzelectwa np.: szkołach tam siać ziarno … które kiedyś wykiełkuje ?
     Jak będzie w Polsce powiedzmy 500 tyś strzelców sportowych a strzelnice będę pękać w szwach 🙂 to rząd sam coś pchnie do przodu.

     • Krzysztof Jabłoński

      Świteny plan. Sam działam w tym zakresie. Póki co jako prowadzący strzelanie nie mogę zbyt wiele, ale jednego kolegę już sprowadziłem na dobrą drogę. I byłem współorganizatorem małego przedsięwzięcia strzeleckiego, o którym przy innej okazji 😉

      Pan Andrzej na stanowisku prezesa Koszalińskiego Klubu Strzeleckiego “Kaliber” prowadząc zajęcia i warsztaty na strzelnicy oraz wydarzenia sportowe pewnie też.

      Fundacja trybun.org.pl ma popularyzację strzelectwa w statucie (statut jest publiczny, można sprawdzić: http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2015/02/statut_fundacji_trybun.pdf ). Ale nie tylko to i nie w pierwszej kolejności, więc praca fundacji nie powinna się zamykać na takiej tylko działalności.

      W zasadzie każde podjęte działanie (fundacji też) – albo brak działania – można oceniać pod kątem ich zasadności i skuteczności. Działania podejmowane przez pana Andrzeja oceniam i komentuję tutaj.

 • max-bit

  A tu znowu jadka w USA
  Ktoś strzelał do ludzi, ale nikogo chyba nie capnęli ? Jakieś pogłoski ze było kilku …
  Podobno strzelał miejscowy (ciekawe jaki miejscowy ?)

 • tatik

  Jeżeli w historii Polski był jakiś autorytet, który ma pomniki lub jego imieniem nazywa się ulice i który otwarcie popierał dostęp zwykłych ludzi do broni, to może warto byłoby nagłośnić, że taka postać głosiła takie poglądy. Zajrzenie do książek nic nie kosztuje a jeśli jakiś polityk przeciwny dostępowi do broni aspiruje by być drugi Piłsudskim czy Kazimierzem Wielkim, a tu się okaże, że byli za dostępem do broni, to takiemu politykowi ciężej będzie się sprzeciwiać czemuś, co popierał jego idol. Zawsze byłem “noga” z historii a teraz taka wiedza by się przydała.

 • THUMPS UP

  Totalna opozycja i inne ciemniaki uzyja tego jako argumentu nietylko przeciw nowej ustawie ale takze zprzywroci uznaniowos link: chttp://fakty.interia.pl/swiat/news-strzelanina-w-las-vegas-co-najmniej-20-ofiar,nId,2447309