Były prezydent Bronisław Komorowski chce łatwiejszego dostępu do broni

W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz z GW były prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował, że jest zwolennikiem zmian przepisów dotyczących posiadania broni. Bronisław Komorowski powiedział, że można dostęp do broni tak ukształtować, żeby przyzwoity obywatel miał łatwiejszy dostęp do broni, a nie było zagrożenia. Były prezydent stwierdził, że Polska ma jeden z najbardziej restrykcyjnych systemów ograniczających dostęp do broni. To jest złe, bo żadnych restrykcji w posiadaniu broni nie ograniczają bandyty. Przyzwoity człowiek, który chce mieć prawo do broni w celu obrony rodziny, prawie nie ma na to szans. Jest tysiąc uwarunkowań ograniczeń, badań psychologicznych, który w większości krajów nie ma – dodał. Były prezydent zauważył, że Polska ma zupełnie inny system dostępu do broni niż w Stanach Zjednoczonych, to w kontekście ostatnich wydarzeń z Las Vegas.

Bronisław Komorowski przyznał też, że nie zna projektu, ale podejrzewa, że jest zideologizowany. Bronisław Komorowski wskazał, że odpowiada mu model francuski, w którym jest broń, która służy tylko i wyłącznie, ze względu na swój rozmiar do obrony miru domowego. Jest to broń, która może być tylko na terenie posesji. Nie można jej wywieźć, bo to jest karalne. Na wsi polskiej to jest znana rzecz, że tam, gdzie wiedzą, że jest broń w domu, u myśliwego, albo schowana po dziadku z drugiej wojny światowej, tam na ogół ten dom bandyci omijają – tłumaczył. Były prezydent przyznaje, że od zawsze ma broń, ale się z tym nie afiszuje.

(źródło wyborcza.pl)


 

To fragment większej rozmowy, w której były prezydent głównie krytykuje PiS. Ta konkretnie krytyka i sam pan były prezydent nie są z mojej bajki ale część rozmowy, która dotyczy broni palnej jest rozsądna. Po prostu rozsądnie Bronisław Komorowski wypowiedział się o tym co sądzi o dostępie do broni palnej. Rozsądnie szczególnie, że pani redaktor jakoś nie bardzo chciała uwierzyć co słyszy, przecież jakiś obłąkany w USA właśnie pomordował dziesiątki ludzi i w lewicowym świecie modnie jest narzekać na broń.

Mam w związku z tym żal do pana Komorowskiego o to, że tego rozsądku nie przełożył na stosowne projekty ustaw gdy pełnił urząd Prezydenta RP i posiadał prawo inicjatywy ustawodawczej. Jakoś tak to dziwnie jest w polskimi politykami, że jak nie sprawują władzy, to mówią całkiem rozsądnie. Jak już wedrą się na warszawskie salony i pałace, mają pełne ręce roboty, tylko nie w tym zakresie w jakim taką mądrością bez urzędu tryskają.

No nic, odnotować trzeba.

Oby tylko pan Nitras nie zmienił zdania o projekcie ustawy o broni i amunicji. Szczerze pisząc chciałbym aby totalna opozycja czystym jadem pluła na PiS w związku z projektem ustawy o broni i amunicji w Sejmie. Może to sprawi, że PiS ustawę uchwali, nie chcąc dać powodu do zwycięskiej walki opozycji. Tak więc Nitrasy, Niesiołowskie, Petry i inne sejmowe eksponaty ujadajcie ile wlezie na projekt ustawy o broni i amunicji.

 • THUMPS UP

  A to ci heca. Nie wiem, czy jest to tylko prywatna opinia byłego prezydenta, czy może tylko jakaś gra operacyjna….?

  • Krzysztof Jabłoński

   A może chlapnął co myśli w przypływie szczerości i teraz pana Prezydenta czeka rozmowa z kim trzeba 🙂

  • Andrzej Turczyn

   gra, gra

   • Capribestyja

    A mnie się wydaje że swoim zwyczajem przespał czas kiedy mógł klamkę dostać po koleżeńsku od swojego oficera prowadzącego a teraz mu sie pod tyłkiem zapaliło bo te “PiSiory chcą ludziom rozdać broń, lada dzień zwali mi się pod chałupę wściekła uzbrojona tłuszcza i ani chybi będą chcieli mnie ustrzelić za wszystko co narobiłem. Trzeba się czymś bronić. Może jeszcze zdążę wyrobić pozwolenie tylko trzeba poprzeć ten projekt bo przy obecnych przepisach nikt mi pozwolenia nie wyda” 🙂 Taki żarcik. Niestety jak widzę twarz tego jegomościa to nie mogę się oprzeć wrażeniu że patrzę na wioskowego głupka.

    • norfonde

     Komorowski ma broń. To dość powszechna wiedza 😉

     • Capribestyja

      Wiem że ma. Wielki Pan myśliwy. Ale chciałem sobie z niego podrwić 🙂 Tyle mogę. Bo osądzić za zdradę i postawić przed pluton egzekucyjny to już niestety nie.

     • norfonde

      Za co osądzić? Nic przecież nie zrobił poza przespaniem kadencji. Pluton za podwędzenie sokowirówki i kilku krzeseł to jednak przesada 😉

     • Capribestyja

      Oj! Widzę że ty kolego mało wiesz o Panu Komorowskim.
      Jeszcze jak byłem w wojsku a Komorowski był ministrem obrony to mówiło się po cichu że z nim się nie należy zbytnio zadawać bo można się w betonowych butach obudzić. To samo potwierdza mój kuzyn który zetkę odsłużył w wawce i w MON był częstym gościem . Powszechna była wiedza że koło Komorowskiego kręcą się różne dziwne typy. Obecnie pisze i mówi o tym Wojciech Sumliński. Cała kariera Komorowskiego zdaje się to wszystko potwierdzać.

     • norfonde

      No troszkę jednak wiem. Odpowiedziałem prześmiewczo, bo niby kto go rozliczy? Obecna władza, która mając większość nie potrafi zebrać się do kupy od dwóch lat i zrobić coś bardziej ambitnego od miesięcznic?

  • max-bit

   Gra operacyjna 🙂
   Choć nie wątpliwie czy to za PO nie nastąpiła ostatnia zmiana ?

 • Pawel W

  Zastanawiam się, czy nie ma w tym podstępu w stylu – jeśli my coś poprzemy, to PiS dla zasady się sprzeciwi!

  • Krzysztof Jabłoński

   Dlatego politykę robi się zgodnie z planem, a nie na przekór planom innych. Niestety mam cień obawy, że w tą grę PIS grać nie potrafi.

 • Marcin Wilkos

  Powszechnie wiadomo, że jest myśliwym. Mógł zrobić więcej przez te wszystkie lata. Jednak w 2011 najważniejszą nowelizację podpisał. Co ciekawe w Sejmie wszyscy głosowali za, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz a nawet obecny wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który teraz jest przeciwny liberalizacji dostępu do broni.

  • Pawel W

   Zadziwiająca zgodność wszystkich posłów. Statystyczne nieprawdopodobieństwo przy tak “drażliwym” temacie. Może ustawa była robiona pod kogoś bardzo ważnego? Przecież opozycja głosuje prawie zawsze na Nie tylko na przekór…

   • Marcin Wilkos

    Posłowie są jedną z najlepiej uzbrojonych grup społecznych.

 • Witek

  Jesteście jednak paranoikami. To smutne …

  • Capribestyja

   Żyjąc w tym kraju ciężko jest się paranoi nie dorobić. Ja ze swojej strony jeszcze parę lat temu żyłem w przeświadczeniu w jakim to wspaniałym kraju żyjemy. Co prawda tu coś szwankowało tam coś się nie zgrywało ale generalnie szło to ku lepszemu. Pewnie żył bym w tej bańce mydlanej dalej gdybym był choć trochę głupszym człowiekiem, niestety każdy przeciętnie inteligentny człowiek w końcu musi zauważyć że coś to za dużo tych różnych przypadków, wypadków, nieścisłości, zaczyna to sobie wszystko w końcu kalkulować, przypominać różne fakty z przeszłości, szukać informacji, czytać, myśleć i w miarę tego wszystkiego oczy otwierają się coraz szerzej, ręce opadają coraz niżej a ciśnienie i poziom wkur… rośnie poza skalę mierzalną.
   Po za tym, zbyt często w naszej kochanej ojczyźnie różne dziwne teorie spiskowe i paranoiczne zwidy okazują się być rzeczywiste, niestety zazwyczaj grubo po fakcie.