Amerykańskie NRA wydało oświadczenie po masakrze w Las Vegas

NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) w oświadczeniu po strzelaninie w Las Vegas wezwało ATF (federalne biuro ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych) do sprawdzenia czy nakładki na karabiny samopowtarzalne, wywołujące efekt broni samoczynnej, są zgodne z federalnymi przepisami. NRA zasugerowało, że konieczne mogą okazać się nowe przepisy dla takich urządzeń, które używane były przez zamachowca w niedzielnej masakrze. “NRA uważa, że ​​urządzenia przeznaczone dla karabinów samopowtarzalnych, powodujące działanie jakby były w pełni samoczynne, powinny podlegać dodatkowym przepisom”, stwierdziło NRA w oświadczeniu.

Chodzi o urządzenia (konwersje) wykorzystujące efekt odrzutu broni po wystrzale do skutecznego przekształcania karabinów samopowtarzalnych, na działające jak samoczynne. Takie urządzenia zostały znalezione na karabinach używanych przez mordercę z Las Vegas – Stephena Paddocka.

Przedstawiciele NRA zazwyczaj nie komentują tzw. masowych strzelanin. W czwartkowym oświadczeniu największe na świecie stowarzyszenie  strzeleckie jasno stwierdziło, że kontrola posiadania broni nie jest odpowiedzią na takie tragedie. “W wyniku złego i bezsensownego ataku w Las Vegas Amerykanie szukają odpowiedzi na pytanie, jak można zapobiec przyszłym tragediom. Niestety, pierwszą odpowiedzią niektórych polityków jest wezwanie do większej kontroli posiadania broni. Zakaz posiadania broni dla praworządnych Amerykanów, w następstwie przestępstwa szaleńca, nie będą zapobiegały przyszłym atakom.” – stwierdzają przedstawiciele NRA.

W coraz bardziej niebezpiecznym świecie, czytamy w oświadczeniu, NRA skupia się na misji wzmacniania drugiej wolności Amerykanów, prawie do broni, aby mogli bronić siebie, swoje rodziny i lokalne społeczności. W oświadczeniu znalazło się również wezwanie skierowane do Kongresu o uchwalenie ustawy zapewniającej uznawanie przez stany prawa do noszenia broni nabytego w innym stanie.

(źródło foxnews.com nraila.org)

Komentatorzy wskazują, że stanowisko NRA wywołane było deklaracjami republikanów, dotyczącymi konieczności weryfikacji przepisów federalnych. Strach, właśnie strach. Ten mord miał i ma za cel wywołać strach w Amerykanach. Zasiać wątpliwość, czy ich prawa są słuszne, a później zburzyć fundamenty ich cywilizacji. Jak ich cywilizacja zostanie zniszczona i nasza się nie ostanie. Przywołuję to co powiedział o strachu w kontekście wydarzeń z USA pastor Paweł Chojecki. Warto o tym pamiętać.

Praworządni Amerykanie i wszyscy inni praworządni posiadacze broni, nie mają prawa przyjmować na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności za to co uczyni morderca Paddock w Las Vegas. Niech odpowiedzialność ponoszą za to ci, którzy wzbudzili w Paddocku nienawiść, która dała morderczy skutek. Wkrótce dowiemy się szczegółów, motywy tego szaleńca będą znane. Już pojawiają się pierwsze doniesienia, że ten człowiek był pod wpływem lewackiej ideologii.

Jak wynika z oświadczenia Amerykańskie NRA dalekie jest od strachu. Dobrze! Marzy mi się taka organizacja w Polsce.

 • Kamil Nagrodzki

  W NRA też pojawił się strach, i tym właśnie należy tłumaczyć krytykę nakładek umożliwiających strzelanie seriami. Rozwiązanie to jest tak prymitywną konstrukcją, że niemożliwe jest jej wyeliminowanie z rynku, bo jak ktoś będzie chciał to sobie wydrukuje na drukarce 3d. Po raz kolejny widać, że przepisy są tylko dla tych co chcą ich przestrzegać Problem są ludzie, a nie narzędzia….

  • Andrzej Turczyn

   tak pomyślałem

   • Kamil Nagrodzki

    Moim zdaniem eliminacja broni samoczynnej z rynku cywilnego jest chora. Znowu człowiek po przebraniu w mundur ochroniarza, policjanta lub żołnierza uzyskuje nowe “nadludzkie” wręcz predyspozycje…
    Całą reszta to idioci którzy by tylko zabili wszystkich w okolicy, a na końcu siebie.

    Postawie dość ryzykowną hipotezę badawczą:
    “Masowe strzelaniny/morderstwa są wprost proporcjonalne do ograniczania wolności obywatelskich przez władze”.
    Tak wiem, że “zamordyzm” w Europie jest większy, ale tu był zawsze duży
    bo do niedawna dominowały wszędzie monarchie. W Ameryce w ciągu ostatnich stu lat stracili znacznie więcej wolności niż w Europie.
    Gdy ludzie są wolni to nie mają powodów, aby się “obrazić” na społeczeństwo bądź jakąś jego część.

    • TakieTamLicho

     Powody mogą mieć jakieś absurdalne czy nawet sensowne. Rzecz tylko w tym,że gdy ludzie są wolni (a wolny człowiek to człowiek który może posiadać broń – inaczej ta wolność to jest bez zębów i bez rąk) ci którzy chcieli by ich zniewolić nie są bezkarni.

     I po prostu osoba która sobie pogrywa ze społeczeństwem chcąc mu narzucać własne “zasady” i ograniczając cudzą wolność poddana zostanie intensywnej terapii wysokoołowiowej jeśli nie przestanie.Większość chętnych dzięki temu przestaje.A ci którzy nie przestaną zasługują na tą terapię i tyle.

  • TakieTamLicho

   Dokładnie.Problem to LUDZIE nie narzędzia. A co do broni maszynowej i dostępu do niej: Problemem nie jest broń maszynowa,lecz ludzie którzy chcą jej zakazać. Wczoraj w TVP występował znowu Cejrowski.I jego odpowiedź była prosta (nie jest to cytat,ale ogólny sens) – skoro na imprezach masowych są karetki to dlaczego nie ma uzbrojonej ochrony ? – i tą ochroną mogą być nawet zwykli ludzie,choć Cejrowski mówił o policji. A co do tego zdarzenia: też mi się wydaje,że to może być lewacka prowokacja.

 • Apolinary Koniecpolski

  NRA jest pod obstrzalem i dlatego musi zastosowac taka idiotyczna narracje.
  Ten sam efekt mozna uzyskac kciukiem i szlufka od spodni. Albo nie dociskajac kolby do ramienia. Zakazac “nie dociskania” czy szlufek w spodniach ?