TV Republika STARCIE CYWILIZACJI – Polakom odebrali godność, czas by wstali z kolan!

Jak zapowiadałem wystąpiłem w programie TV Republika STARCIE CYWILIZACJI – Polakom odebrali godność, czas by wstali z kolan!

Z mojego występu jestem zadowolony, bo mogłem w spokojnej atmosferze powiedzieć to co uważam za ważne. W całości program oczywiście był bardzo ciekawy, warto rozpowszechniać w internecie. Zapraszam do oglądania, całość programu zawiera się w dwóch odcinkach:

 

 

Bardzo cieszy mnie tytuł programu. Ponad dwa lata temu, gdy zaczynałem prowadzić tego bloga, napisałem kilka słów o sobie i w tym przedstawieniu napisałem: W broni palnej upatruję element sposobu na podniesienie Polaków z kolan. Cieszę się bardzo, że wreszcie ten przekaz wdziera się na salony, ile można czekać…

Broń jest nam niezbędna, to element konieczny do zachowania naszej suwerenności wobec gigantycznych zagrożeń ze strony agresywnej Rosji. Moim zdaniem cała Polska powinna się po manewrach Zapad przestawić na podnoszenie zdolności obronnych społeczeństwa, w skład tych wchodzi powszechna nauka strzelania.

“Każdy żołnierz obywatelem, każdy obywatel żołnierzem”

– jak to mawiał marszałek Piłsudski. To zdanie powinno być dzisiaj ogłaszane z pierwszych stron gazet i telewizorów. O ludziach, którzy tego nie pojmują, a raczej udają niezrozumienie, od dzisiaj myślę, że uczestniczą w wojnie hybrydowej przeciwko Polsce, po stronie śmiertelnie niebezpiecznego wroga. Ewentualnie mogę uznać, że są durniami bez intelektualnych zdolności do poznawania prawdy. Taką prośbę powinni jednak wyartykułować lub może wynikać z ogólnej oceny zachowania.

Na swój własny użytek już nie przyjmuję wyjaśnień, że ktoś ma inne zdanie, różni się z oceną, inaczej to spostrzega. Myślę, że nie mamy czasu na udawanie, że problem jest w odmiennym punkcie widzenia. Moja perspektywa zmieniła się radykalnie po rosyjskich manewrach Zapad. Kto nie wierzy w to co mówię, niech zacznie bardziej interesować się poczynaniami imperialnej Rosji.

 • Pingback: Po co nam broń? | Andrzej Turczyn()

 • Starypryk

  A mi, się wydaje że najpierw powinno się walczyć o to by prawo do posiadania broni przez obywateli stało się po prostu prawem tych obywateli i mieli w miarę nie skrępowany do niej dostęp , narracje z jednej strony militarnego zagrożenia i cywilnej obrony a z drugiej broń do ochrony życia i mienia nie do końca się sprawdzają .
  Uzbrojony sąsiad czekający na intruza by go zabić ,to nie najlepszy obraz .
  Znowu “paramilitarne” społeczeństwo broniące ojczyzny ,to pieśń przyszłości w której prawo do posiadania broni było by bardzo przyjazne obywatelowi, a on natomiast znalazł się w tym i miał gdzie i za co doskonalić swoje hobby ,a puki co prawo nawet po zmianach niewiele zmieni ,infrastruktura leży ,nawet te zapowiedzi o budowie strzelnic czy wprowadzenia PO w szkołach niewiele zmieni bo prawo będzie nadal restrykcyjne i będzie zaporą dla zwykłego Kowalskiego .

  • Matt

   Chyba pieśń przeszłości. Lepiej uzbrojone społeczeństwo to trybik w maszynie odstraszania — ani największy, ani najważniejszy. Dziś kraj można zniszczyć, nie posyłając do niego ani jednego żołnierza, a do obrony przed takimi zagrożeniami potrzebujemy sprzętu – tarczy antyrakietowej, systemów p-lot, zwiadu satelitarnego itp. Oraz argumentów do kontruderzenia, np. rakiet bliskiego i średniego zasięgu.

   • Sylwa

    Ale odstraszanie przez uzbrojenie obywateli to działanie na poziomie indywidualnym, natomiast po to płacimy podatki i wybieramy reprezentantów żeby oni zajęli się organizowaniem bezpieczeństwa na poziomie państwa.

    • Matt

     Ale te dwa poziomy są często mieszane i mylone. Jest też całe mnóstwo ludzi, którzy zupełnie serio myślą, że Kowalski z pompką to lek na wszystkie problemy. I na nic tłumaczenie, że jak zielone ludziki wysadzą elektrownię, to się Kowalski potknie o własne nogi po ciemku, a o dywersji dowie się kilka dni później z gazet.

   • Starypryk

    Uzbrojone społeczeństwo to nie wiele więcej niż argument propagandowy ,ale są i wymierne korzyści ,lepszy rekrut ,potencjalna partyzantka ,czy też jako magazyn broni palnej .
    Szósty sierpnia 1945 r odesłało do lamusa wszelką broń a mimo to karabin nadal się przydaje .

 • Sławomir Pyzel

  W sumie dobra dyskusja, dużo można jeszcze dodać odnośnie proporcji w dostępie do broni np. nie każdy od razu poleci po pistolet, bo nie każdego po prostu stać na taki wydatek. Jesteśmy mniej zamożni niż Niemcy, a ceny broni tańsze nie są. Szkoda, że Paweł Kukiz coś kręci, że niby jest za, ale nie w takim pojęcie.. To przepraszam, ale gdzie był jak jego klub składał ten projekt ??? Ponadto w nowej ustawie możnaby uregulować kwestię niewypałów, gdyż jest to chyba szara strefa – wyrzucić nie można bo według ustawy za takie porzucanie grozi do dwóch lat (wiadomo spłonka i proch strzelniczy), zutyliziwać tzn. rozbroić też nie bardzo bo nie każdy ma do tego prawo, ponadto w warunkach domowych gdzieś w bloku – nie bardzo to widzę. Może jakieś pojemniki na strzelnicy – nie wiem niech mądre głowy coś wymyślą ???

 • Pingback: Z cyklu broń ratuje życie: 67 letni mężczyzna użył strzelby aby ratować wnuczkę przed bandytami | Andrzej Turczyn()