“najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zniewolenia narodu jest jego rozbrojenie, nie można robić tego jednak otwarcie”

Niemcy w niedawnej historii solidnie starali się o to aby Polacy byli rozbrojeni. Było to ich wielką troską. Oto historyczne dowody:

 

Na początku minionego wieku nie byli jeszcze tacy źli. Osoby godne zaufania mogły otrzymać niemieckie pozwolenie na broń. Dopiero Adolf Hitler okazał się nieludzki. Po prostu karał śmiercią i zakazywał Polakom posiadać broń.

Jestem przekonany, że powodem tych zarządzeń była troska o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Nawet wynikało to wprost z niemieckich zarządzeń. Oczywiście beneficjentami tego porządku byli niemieccy panowie. Karano surowo, no ale jak to podkreśla w dzisiejszych czasach pan Timmermans “Szacunek dla rządów prawa nie jest czymś opcjonalnym, jest fundamentalny” oraz “utrzymywanie rządów prawa czasem wymaga proporcjonalnego użycia siły“. Myślę, że niemiecki cesarz i führer uzasadniali podobnie.

Przypominam historię sprzed dwóch i pół setek lat. Gdy Anglicy postanowili ujarzmić kolonie (Amerykę), w brytyjskim parlamencie Sir William Keith namiestnik Pensylwanii wpadł na taki oto pomysł: najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zniewolenia narodu jest jego rozbrojenie, nie można robić tego jednak otwarcie”. Piękna prawda, jak sądzicie? Sprzeniewierzył się jej zarówno niemiecki cesarz i führer. Chociaż rozbrajali Polaków w trosce o porządek, niestety robili to otwarcie, grożąc śmiercią tym, którzy ich troskliwej opiece się nie podporządkowali. Do tego przegrali dwie wojny i cały misterny plan padł… Niemcy popełnili błąd, chcieli zrobić wszystko po niemiecku, na siłę, bo przecież ordnung muss sein!

Dzisiaj jak wiadomo jest zupełnie inny świat. Dzisiaj nikt nie rozbraja narodów aby je zniewolić. Dzisiaj jest demokracja, humanizm, papież ogłasza pokój, nawet w komunistycznych Chinach jest wolność i kapitalizm. Wszystkim przyświeca wyłączne dobrobyt, szczęśliwość ludzkości i pokój. Jest poczucie bezpieczeństwa, wystarczy poczytać wyniki sondaży? Przeróżni eksperci w telewizorach zapewniają, że broń to tylko zagrożenie i niebezpieczeństwo. Po co w takim świecie komu broń? No sami powiedzcie po co?

Na tym kończę, pozostawiam was z waszymi myślami…

 • Janusz Wilk

  Jak dobrze jest teraz. Tylko 8 lat za samo posiadanie. A mogła być kara główna.

  • Te 8 lat dobitnie świadczy o kraju w jakim żyjemy – postkomunistycznym.

 • Kamil Nagrodzki

  Kary śmierci to nie przywrócą, ale de-radykalizacja to już nas czeka.
  Komisarze UE już pracują w tym kierunku…
  Jeszcze chwila i jak ktoś powie coś przeciwko UE to wyślą go to “psychuszki”, bo z pewnością musiał zwariować nie doceniając najwspanialszego projektu na Świecie…

  • Andrzej Turczyn

   tak będzie

  • max-bit

   Jak nie przywrócą 🙂 oczywiście nie nazwą tego kara śmierci nazw i sposobów sa …. setki.
   Tak samo jak słynna Eugenika nie istnieje ? Naprawdę istnieje tylko została skutecznie ukryta.
   Mało tego ludzie są tak ogłupieni że Eugenika z początku poprzedniego stulecia to pikuś.

 • Pawel W
 • Andrzej Kacprzyk

  Dlatego należy walczyć a zacznijmy od swojego podwórka , gdzie znaleść listę posłów którzy posiadają pozwolenia na broń ? ,a głosowali za odrzuceniem ustawy. Należało by ich upublicznić szczególnie , sam bym napisał do kilku do tego może jakiś akcja np.bilbordowa typu ‘ oni mają broń a nie chcą by inni mieli’.

  • max-bit

   🙂 dobre ale co to zmieni ?
   Tylko podniesie ciśnienie no to na pewno.
   Myślę że się nie dowiesz.

  • Filodendron

   zacznijmy od swojego podwórka

   Zacznij przede wszystkim od siebie… Od podstawowej wiedzy nt. wysławiania się pismem. Nie potrafisz prawidłowo postawić przecinka, nie kumasz, że pytajnika nie stawia się w środku(!) zdania, że pisze się „znaleźć”, a nie „znaleść”, itd. Nie jest ci tak zwyczajnie wstyd?

   • Andrzej Kacprzyk

    Nie każdy jest polonistą . Świata nie zabawisz , ale próbuj .

 • max-bit

  Każdy nasz wróg o to się starał i nie dotyczy to Niemców Ruskich każdy ….
  No nie ma się co dziwić temu wrogowi.
  No niestety taka prawda nasuwa dość przykre wnioski.

 • Starypryk

  Chciałem tylko zauważyć że od ….ok ,mroki historii zostawmy w spokoju, ale od “magdalenki” po dziś dzień żadna formacja polityczna ,powtarzam żadna nie była zainteresowana stworzeniem politycznego fundamentu i porządku prawnego .
  Politycy i partie robią co chcą to są właściwie polityczne mafie umocowane w systemie stworzonym przez bezpiekę i zatwierdzona przez miłującą demokrację “opozycję”
  Plus śmieciowa konstytucja i mamy obraz szanowania obywateli i prawa przez mafie polityczne które dostają ataków wscieklizny na wzmiankę o zmianach .
  I oni tak samo jak wszyscy nasi okupanci są zainteresowani by ten stan pozostał bez zmian ,a kto wie może jeszcze uda im się dokręcić śrubę bo dojdą do wniosku że jest za dużo wolności ,(mam na myśli ustawę o broni ).

 • Sebastian pawłowski

  Jak by Polska niepodpisała traktatu genewskiego to dalej by była karą śmierci a dowód że nasi alapolscy politycy są komuchami to na moje słowa znajdzię się wiele prostych przykładów np w postkomunistycznym prawie jest za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności za samo posiadanie co nie zrobiłeś nikomu krzywdy powinni zmienić kodeks prawny by przypominał bardziej demokratyczny po drugie nie śmieszą się z ustawą o broni i amunicji i jeszcze są problemy z wdrożeniem tej oto ustawy bo jest niby za bardzo liberalna czy coś takiego a z likwidacją gimnazjów nie było większego problemu pomimo protestów ludzi i odpowiedzcie mi czy w Polsce panuje demokracja ? Jak właśnie demokracja polega na władzy ludu a widzicie że rządzi Kaczyński A Duda boi się odezwać jedyne lekarstwo dla Polski to zmiana rządu na Kukiz 15 czy jak tam uważacie tylko nie na PIS i PO a przede wszystkim na Nowoczesną te trzy partie trzeba omijać szerokim łukiem a najlepiej wsadzić do paki tylko wybrać z tej iluzi tych posłów co są zastraszeni np Stanisława Piete i z tym moim przemyślanym komentarzem jak hasło dla wielu ludzi Precz z Wałęsą kończę pisać ten komentarz
  POZDRAWIAM I NARAZIE A PRZEDE WSZYSTKIM MIŁEGO ZAKOŃCZENIA WPROWADZANIA USTAWY DO POLSKIEGO PRAWA