Piszcie, dzwońcie do posłów Kukiz’15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni!

Wczoraj kilku posłów klubu Kukiz’15 wpadło na bardzo niemądre pomysły, dzisiaj trzeba przywołać ich do porządku donośnym głosem Polaków – ich pracodawców – sami kazali nam się tak tytułować. Moim zdaniem musimy podjąć szeroką akcję społeczną polegającą na pisaniu wiadomości e-mail i telefonowaniu do biur poselskich, niech urywają się tam telefony, a skrzynki się zapychają. Ci, z was, którzy mieszkają w ich okręgach wyborczych powinni umawiać się na spotkania i przekazywać wyrazy naszego oburzenia ich pomysłami. Nawet myślę, że można chodzić do biur poselskich gdy nie ma panów posłów i przekazywać wasze stanowisko w sprawie ich pomysłów. Dzwońcie, piszcie, spotykajcie się, niech wiedzą jaka jest społeczna reakcja na ich zachowanie. To nam pozostało, z tego musimy korzystać.

Kaliber broni dla Polaków do 9 mm oraz rejestracja, czyli w istocie pozwolenia na broń czarnoprochową to wstecznictwo jakiego nie mieliśmy w Polsce od kilkunastu lat. To cofnięcie nas do czarnego PRLu. Pamiętajmy, że w tzw. wolnej Polsce zmiany prawa do broni postępowały bardzo powolnie, ale nigdy nie były wsteczne, zawsze wszyscy chcieli pozytywnych zmian. To co zaproponowali panowie Marek Jakubiak, Grzegorz Długi i zapewne sam Paweł Kukiz, to poważny krok wstecz. Wiem, że my powinniśmy im powiedzieć co myślimy o ich pomysłach. Co ja piszę to pewnie czytają, ale piszcie wy, aby wiedzieli też co myślą Polacy.

Szczególnie zwracam się do posiadaczy broni rozdzielnego ładowania zasilanej prochem czarnym, bądźcie aktywni. Propozycja, którą odważyli się ogłosić posłowie klubu Kukiz’15 najbardziej was dotyczy i atakuje. Was jest naprawdę dużo w Polsce, w tej sprawie wystarczy indywidualne działanie, w półgodziny przed komputerem i z telefonem w ręku, można zdziałać bardzo wiele.

 

 

Podaję adresy email, adresy pocztowe oraz numery telefonów posłów, którzy na nas rękę podnieśli ich zdjęcia powyżej:

 

Paweł Kukiz

e-mail: Pawel.Kukiz@sejm.pl  kukizkontakt@gmail.com  kukizkontakt@gmail.com  kukiz15gliwice@gmail.com  biurolubinkukiz15@gmail.com  biuro_niepelnosprawni@hotmail.com  biuro.kukiz.stw@wp.pl

Biuro Poselskie ul. Piękna 31/37, 00-677 Warszawa woj. mazowieckie tel. (22) 623 82 73

Biuro Poselskie ul. Staszica 5, 25-008 Kielce woj. świętokrzyskie tel. 798 27 79 42

Biuro Poselskie Kukiz 15 ul. Raciborska, 44-100 Gliwice woj. śląskie tel. 799 803 453

Biuro Poselskie Kukiz’ 15 ul. Sikorskiego 48, 59-300 Lubin woj. dolnośląskie tel. 883 479 941

Biuro Poselskie ul. Puławska 132A lok. 22, 02-620 Warszawa woj. mazowieckie tel. 530 189 839

Biuro Poselskie ul. 1-ego Sierpnia 12 lok. 123, 37-450 Stalowa Wola woj. podkarpackie tel. 797 780 733, 660 015 630

Biuro Poselskie ul. Sukiennice 2/103, 49-300 Brzeg woj. opolskie tel. 690 226 236

 

Marek Jakubiak

e-mail: Marek.Jakubiak@sejm.pl    kontakt@marekjakubiak.com.pl

Biuro Posła ul. Piękna 31/37, 00-677 Warszawa woj. mazowieckie tel. 669 559 900

Biuro Posła ul. Kilińskiego 8, 06-400 Ciechanów woj. mazowieckie tel. 669 559 999

Filia – Biuro Poselskie Plac Kościuszki 6 lok. 12, 96-500 Sochaczew woj. mazowieckie

 

Grzegorz Długi

e-mail: Grzegorz.Dlugi@sejm.pl grzegorzdlugi.biuroposelskie@gmail.com

Biuro Poselskie Posła Grzegorza Długi:

ul. Floriana 7, 40-286 Katowice woj. śląskie tel. 32 353 84 25 (wew. 131)

Filia w Rudzie Śląskiej, ul. Tuwima 8/01, 41-710 Ruda Śląska woj. śląskie tel. 519 425 240,  505 014 877

 

Klub Poselski Kukiz’15

e-mail: kp-kukiz15@kluby.sejm.pl tel. 22 694 28 20

Moim zdaniem pisanie nie wystarcza. Kiedyś ktoś proponował aby telefonować do biur poselskich, że to dobra forma przekazywania informacji, wyrażania społecznego nacisku i domagania się zmiany postawy. Spróbujmy tak zrobić tym razem. Podaję znalezione w internecie numery telefonów oraz adresy biur poselskich.

Można pisać i do innych posłów niech wiedzą, że ich koledzy wywołali burzę.

Ze swojej strony w dniu dzisiejszym nadałem zapytanie do panów posłów i klubu o dokumenty, które tak dzielnie dla serwisu radowego komentowali. Czekam na szczegóły, ale oczywiści wy z pisaniem nie czekajcie. Przecież już widać o co w tej sprawie idzie spór.

Za moment zacznę pisać emalie i będę telefonował do biur poselskich. Napiszę, że pisze ich pracodawca, czyli wyborca, któremu kazali tak właśnie się tytułować. Napiszę, że jestem niezadowolony, bo nie umawiałem się z nimi na zaostrzanie prawa do broni. Umawiałem się z nim na liberalizację i przed wyborami zarówno prezydenckimi jaki i parlamentarnymi pan Kukiz składał takie deklaracje. Będę domagał się zaniechania walki z projektem ustawy o broni i amunicji i pełne wsparcie dla posła sprawozdawcy Bartosza Józwiaka.

 

Uzupełnienie, ja e-maile nadałem:

Download (PDF, 100KB)

Download (PDF, 100KB)

Download (PDF, 101KB)

 

 

Uzupełnienie:

 

Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news

 

 

 

 • Hellmug von Wmordke

  Szczerze? Obawiam się, że nic to już nie da. ROMB bawił się w układanie z systemem, w zmianę obróżki na ładnieszą, a teraz okazuje się, że obróżka nie dość, że przaśna, to jeszcze będzie ciaśniejsza. Sorry, ale ROMB dał się wysterować jak naiwne dziecko nieformalnej koalicji pisowców-etatystów-hoplofobów, milicjantów, byłych SB-ków oraz leśnych dziadków z PZSS-u. Chwiejny emocjonalnie Kukiz, pseudopolityk bez kręgosłupa ideologicznego okazuje się marionetką w rękach poważniejszych graczy. A ROMB po tej kompromitacji raczej już skrzydeł nie rozwinie. Czas umizgów do milicjantów, pisania petycji, zakulisowych ustaleń itd minął, jak widać potrzebne są bardziej radykalne działania – oczywiście w granicach prawa.

  • Paweł Hoszkiewicz

   Święte słowa. A ROMB przez te wszystkie “układanki” z politykami dostanie po rogach, choć uważam, że niezbyt słusznie, bo jak to się mówi, “chcieli dobrze”. Właściciele CP (a jest ich SPORO) też raczej ROMB-u nie pokochają. A stracimy na tym wszyscy (strzelcy).

   • Andrzej Turczyn

    A moim zdaniem rośniemy w siłę…

    • Damian

     Skoro rośniemy w siłę, to może jednak zorganizowanie manifestacji nie byłoby wcale takim złym pomysłem? Ludzie potrafili wyjść na ulicę z dużo mniej ważnych powodów

     • Andrzej Turczyn

      sprawdźmy się w telefonowaniu na początek,

     • Pawel W

      Zbliża się 11 listopada. Może tak postulaty na transparentach w Marszu Niepodległości?

     • Damian

      Pomysł dobry, tylko jedno mnie martwi. Po każdym marszu TV i inne media pokazują zniszczone auta, połamane drzewa itp. I obarcza winą za to tzw. “narodowców”, że jacy to oni agresywni i w ogóle. Pomijając zasadność takich oskarżeń, byłoby wysoce niewskazane, gdyby o Strzelcach zaczęto mówić podobnie…

     • Hellmug von Wmordke

      Gdzie ty żyjesz? Niszczenie aut i drzewek to było za rządów PO, a do tego po części były to milicyjne prowokacje. Teraz marsze są wręcz “nudne”…

  • el_koyoto

   O swoje trzeba walczyć, a nie jęczeć i wytykać innym. Zawsze są grupy, które chcą żyć na grzebiecie innych. Kto myślał, że pójdzie łatwo, ten naiwny. W Polsce sowietyzm jest zakorzeniony głęboko.

 • Apolinary Koniecpolski

  To KIEDY w koncu robimy MANIFESTACJE ?
  Jak widac jedyne co robi wrazenie na nich to ULICA !

  • Damian

   Też jestem tego zdania. Wcale nas nie jest tak mało, jak mogłoby się wydawać. A mamy przecież rodziny,znajomych… Osobiście znam wiele osób, które broni nie mają i raczej nie czują potrzeby jej posiadania, ale nie są też obojętni dla naszej sprawy. Na pewno zgodziliby się na udział w takiej manifestacji. Trzeba wspierać tych, którzy próbują robić dobrą robotę bezpośrednio w Sejmie!

 • Starypryk

  A może to to taki test , podniesiemy poprzeczkę ile się da , zobaczymy jak wrzask się podniesie a przy okazji stworzymy próg od którego będziemy się targować ?

  • Sylwa

   Odnosze podobne wrażenie- normalnie ostatnie doniesienia zrzuciłbym na karb “rzetelności” dziennikarskiej ale przypomina mi sie 1984 Orwella- tu nie chodzi i zniwelowanie oporu ale o takie przetrącenie kręgosłupa żeby pokochać partie. Podobnie tutaj: już sie wszyscy poddają, chcą ubicia całego projektu żeby gorzej nie było a zaraz pojawi się “dobry wujek” który tylko odrobine poluzuje smycz i będziemy go kochać…

 • EDiox

  z tymi, poprawkami będzie więcej papirologi i wydatków niż jest teraz, psychole! Obowiązkowe badania psychologiczne dla posłów codziennie rano przed pracą!!!

  • Pawel W

   Ja bym tylko kazał dmuchać w alkomat przed każdym wejściem na salę obrad 😛

 • Bartłomiej Gorgoń

  Dobrze rozumiem, że np 1911 w .45 już nawet na pozwolenie nie będzie dostępna?

  • Andrzej Turczyn

   dzwoń i domagaj się otrzeźwienia

  • Robert N

   dokładnie, dobrze zrozumiałeś ten chory pomysł

 • max-bit

  Do biura poselskiego to za mało
  Chce tel do nich osobisty co noszą przy tyłku.

  • Andrzej Turczyn

   do biura też trzeba dzwonić

 • TenSamJa

  A może by tak osobiści (na pięknej) ich nękać ma ktoś czas jutro lub w piątek? Samemu trochę się pietram.

  • Andrzej Turczyn

   trzeba dzwonić, pisać, ewentualnie umawiać się na spotkania, takie chodzenie za nimi to zły pomysł.

 • Kamil Nagrodzki

  Wysłałem e-maile z informacją, że jeśli się sprzeniewierzą to uczynię wszystko co tylko możliwe aby nikt z mojej rodziny, moich przyjaciół i znajomych, współpracowników i pracowników w moich spółkach już nigdy nie zagłosował na takiego posła, Ruch Kukiz’15 i wszystkie inne ruchy i partie do których przejdzie w przyszłości,..

 • Apolinary Koniecpolski

  Agentura sie ujawnia. Widac jak dlugie macki posiada KGP. Ktos jeszcze wierzy w weryfikacje sluzb ?

  • Pawel W

   Ja wierzę – zauważ, że nie wpuszczają do Sejmu praktycznie nikogo spoza swojego kręgu, a jak wpuszczą, to kontrolują. Nie chciało mi się wierzyć w te złe rzeczy, które mówiono o Kukiz’15, ale coraz bardziej widoczne się staje, że coś z nimi nie tak.

 • Lechowaty

  Do Kukiza na klub poselski już nie da rady – pełna skrzynka.

  • THUMPS UP

   Ja wysłałem godzinę temu i jakoś ta skrzynka nie była pełna.

 • Robert N

  Z tymi pomysłami Kukiz’15 staje się “lepszy” od Bieńkowskiej. Gratulację, myślałem, że większych kretynizmów niż Bieńkowska nikt nie jest w stanie wymyślić.

 • THUMPS UP

  Wysłałem poniższy list pod wszystkie wskazane adresy e-mail. Kopiujcie i wysyłajcie, kto nie głosował na K15, może zmienić nieznacznie treść listu.

  “Ze zgrozą przyjmuje pojawiające się w mediach informacje jakoby wasze poprawki zgłoszone do projektu nowej ustawy o broni i amunicji, zmierzają w kierunku pozbawienia pasjonatów strzelectwa praw nabytych po ostatniej nowelizacji UOBiA z 2011 roku. Czuje się nie tylko zawiedziony, ale jako wyborca Kukiz 15 również oszukany, gdyż dotychczas traktowałem wasze ugrupowanie jako jedyne mające w swoim programie hasła wolności obywatelskich i traktowania polskiego społeczeństwa jako dojrzałego odpowiedzialnego partnera i suwerena, o czym niejednokrotnie wspominał lider K15 Paweł Kukiz. Dlatego jako jeden z wielu którzy glosowali na pańskie ugrupowanie, domagam się wywiązania z obietnic wyborczych”

  • Marcin C

   Sens mojego ten sam. Treść nieco inna. Praw autorskich również nie będę rościł.
   “Z niemałym zdumieniem równym chyba tylko memu niesmakowi przeczytałem doniesienia medialne dotyczące Pana negatywnym stanowisku wobec społecznego projektu ustawy o broni i amunicji, którego sprawozdawcą jest poseł Bartosz Józwiak (http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1890140,Kukiz15-zmodyfikuje). Pragnę wierzyć, że został Pan źle przez redaktora zrozumiany i powyższe doniesienia są nieporozumieniem.

   Nie bardzo bowiem potrafię sobie wyobrazić, że przedstawiciel ugrupowania wysoko podnoszącego hasła jak największego upodmiotowienia obywateli jednocześnie podpisuje się pod pomysłami rodem z państw totalitarnych. „Zakazać, kontrolować, rejestrować, ograniczać” to język, którymi nasze pożal się Boże elity mówią do nas od ćwierćwiecza. Niczego więcej się nie spodziewałem po ludziach wytresowanych w PRLu i mentalnie wciąż w nim tkwiących.

   Od przedstawiciela K’15 żądam jednak więcej. Domagam się aby natychmiast i publicznie wycofał się Pan z tej narracji i ogłosił poparcie dla posła Bartosza Józwiaka i tej wersji ustawy, która jest aktualnie w Sejmie (druk 1692)”

 • obywatel_kc

  niech mi ktoś powie czy ci panowie mają pozwolenia na broń ?

  • Arkadiusz Kozieł

   Jakubiak na pewno. Widziałem jakiś czas temu wywiad i w nim to wyraźnie powiedział, że on ma broń i wyraźnie powiedział, że jest przeciwny, aby inni mieli.
   On jest wyszkolony, jako były trep, a Polacy nie dorośli, czy jakoś tak.
   Szczegółowo nie pamiętam. Pamiętam jednak, że się na gościa wściekłem, bo było dokładnie tak, jakbym słuchał Dziwewula.

  • Krys53

   Jakubiak ma ale kilkanaście dni temu w radiu (już nie pamiętam w którym, 3?) mówił że popiera nowelizację i nic nie mówił o jej zaostrzeniu,
   Kukiz ma (i to kilka, wypowiedź dla “do rzeczy) a nawet tworzył jeden z klubów strzeleckich…

   • Pawel W

    Alkoholik, do czego się przyznaje, ma pozwolenie na broń? Ciekawe.

 • Arkadiusz Kozieł

  Zapodałem niezłego maila w sprawie “tych poprawek” do naszego Posła Stefana Romeckiego.
  Jak go spotkam, to jeszcze dołożę więcej osobiście.

 • Radek Frydrych

  Poszły maile, może powinniśmy napisać jeszcze maile do Pana t. Rzymkowskiego i B. Jóźwiaka z jakimś wsparciem?

 • Hellmug von Wmordke

  Pisanie maili niewiele da, najwyzej reakcję w rodzaju dzisiejszego focha posła Jakubika na FB. Maila napiszesz i nikt go nie widzi poza tobą i adresatem. To samo z telefonami. Proponuję o wiele lepszy pomysł – ZAMIEŃMY ICH PROFILE NA FB I TWITTERZE W PIEKŁO! 🙂 Nie namawiam do wyzwisk po prostu POD KAZDYM POSTEM danego posła nawet gdy dotyczy złotej polskiej jesieni, zróbmy w formie komentarzy JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA 😉 – lawina krytycznych, merytorycznych komentarzy, wytykających absurdalnosc proponowanych poprawek i ich niezgodność z deklarowanymi poglądami wolnościowymi. To dopiero by ich zabolało. “Zhejtowany” profil na FB to porażka czy to dla firmy, czy dla osoby publicznej, to poważny cios wizerunkowy. A nie maile i telefony, które każą zlekceważyć sekretarkom/ sekretarzom; ludzie, mamy 21 wiek…! Pamiętacie co było na profilach ZDF po “polskich obozach koncentracyjnych? No to do dzieła!

  • Lechowaty

   Nie każdy ma czas i możliwości (firewall w firmie) komentowania na fb czy innych… 🙁

   • Hellmug von Wmordke

    to po robocie, w domu.

  • Donaldo Ramirez

   Sorrki za ignorancje jestem starym userem komputerowym ale fb za bardzo nie znam 🙂 gdzie ja mam pisac ?? Na fb u posła widzę tylko jakies posty z konca wrzesnia . Nigdy bym konta tam nie założył , ale to sprawa wielkiej wagi

   • Hellmug von Wmordke

    bo czasem posłowie maja 2 konta, jako osoba publiczna i jako poseł, tak ma Kukiz, Jakubiak też…

 • Pingback: Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news | Andrzej Turczyn()

 • peoplot

  romb sie zachowuje albo jak naiwni nastolatkowie co lykaja wszystko albo samemu sa na uslugach lewactwa i chce calkowitego zakazu posiadania broni przez obywateli