Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news

Na profilu Facebookowym posła Marka Jakubiaka pojawiła się informacja dotycząca autopoprawek do projektu ustawy o broni i amunicji. Aby nie powtarzać tego co pan poseł napisał, zamieszczam pełną informację:

Nie spieram się o fake newsa. Skoro takie stanowisko zaprezentował pan poseł uznaję, że powinniśmy przerwać akcję telefonowania i pisanie do biura poselskiego pana posła. Nasze działania okazały się skuteczne, jesteśmy środowiskiem zorganizowanym. W chwilach kryzysowych potrafimy działać skutecznie i osiągamy małe sukcesy…

Oczywiście polityk powinien mieć grubą skórę. Szczególnie w czasie gdy fake news wygląda zupełnie jak autentyczna informacja. Jak inaczej pomyśleć o wiadomości podanej przez portal polskieradio.pl? To nie nasza sprawa. Zostawmy jednak tą kwestię. W sprawach ważnych dla Polski i Polaków nie możemy się na siebie obrażać, musimy po prostu działać skutecznie i tak działamy.

 

 

Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!)

 

Piszcie, dzwońcie do posłów Kukiz’15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni!

Potrafimy działać skutecznie, ale niestety nie doczekaliśmy się należytego załatwienia sprawy ze strony posłów Kukiz’15

 • Pingback: Piszcie, dzwońcie do posłów Kukiz'15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni! | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji... z klubu poselskiego Kukiz'15 (???!!!) | Andrzej Turczyn()

 • Maksymilian Kulczycki

  A może to akcja zadziałała i trzeba ją teraz podwoić 🙂

  • Andrzej Turczyn

   🙂 trzeba wycofać się na wcześniejsze pozycje… tak będzie lepiej dla wszystkich

   • Maksymilian Kulczycki

    Ok

   • Ivan

    Poza tymi badaniami, moim zdaniem kluczowe jest, że napisał: “o innych wątpliwościach nie wiem”, a nie, że innych wątpliwości w samym Kukizie ’15 NIE MA. Dopóki sprawa się nie wyjaśni to wcale nie uważam, że powinno się wycofywać.

   • sz p

    “Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem,
    to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.”

 • Jaro Newski

  Poprawki z fake newsa sprostował ale już słów Pawełka nie a nawet je poparł. Chce szkoleń 2x w roku czyli zachowania posadek dla prezesów pzss

  • Hellmug von Wmordke

   Niekoniecznie PZSS, który w ogóle ma to wszystko w dupie i nie zabiera głosu w sprawie. Za to prezes pewnej duzej organizacji strzeleckiej płacze i lobbuje gdzie się da, ze straci miliony złotych jesli nie będzie tych przymusowych pseudoszkoleń. Dziwnym trafem w tym samym czasie gdy prezes zaczął swoje żale, Chwiejny Pawełek doznał cudownego nawrócenia poszpitalnego i objawił swoje genialne autopoprawki zgodne z życzeniami w/w prezesa.

 • Wojtek Sokołowski

  I sam poseł zauważył to o czym pisałem w komentarzu pod którymś z poprzednich tekstów. Że rzucanie grubymi słowami nie pomaga. I w ten sposób można tylko do siebie ludzi zniechęcać.

  • Hellmug von Wmordke

   Wojtek, tak, nadawałbyś się na księdza-“postępowca” piszącego wstępniaki w Tygodniku Powszechnym. Ale w realnym życiu to twoje ciągłe koncyliacyjne pitolenie się nie sprawdza.

   • Wojtek Sokołowski

    W realnym życiu sprawdza się twarda ale kulturalna postawa, a nie wyrzygiwanie się na innych, lub obrzucanie ich błotem czy inwektywami. Bo w ten sposób z sojuszników szybko zrobimy sobie wrogów.

    • Hellmug von Wmordke

     Kończ waść, wstydu oszczędź. Jacy sojusznicy? Już kolejny farbowany lis z K’15, jakis na R czy Rz, chwali się w mediach że wprowadzą rejestrację czarnoprochowców. Kolego, po prostu twoi rzekomi “sojusznicy” plują na ciebie, a ty rozkładasz parasol i mówisz, że deszcz pada.

  • sz p

   Czy Pan chce powiedzieć, że wierzy w to, że oni sami z siebie zrobią coś dla Pana? Że oni z własnej inicjatywy dla Pana palcem kiwną? Panie, to są zwykli ludzie, a nawet niestety często obarczeni większą ilością wad niż zwylki ludzie.
   Więc żeby oni cokolwiek zrobili musi Pan ich popchnąć. I cisnąć cały czas. Jak poczują docisk (niewygodę), to dopiero zrobią cokolwiek – bo to musi być ich wewnętrzna potrzeba. Muszą czuć, że docisk zniknie dopiero jak załatwią. No i będą oczywiście mówić że nieelegancko Pan ich popycha i że oczywiście zrobiliby to bez popychania… A Pan im wtedy uwierzy, że zrobiliby bez popychania? Nawet przyjaciela czasem trzeba “pchnąć”: “Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem,
   to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.” A potem (jeśli to polityk) to powie, że to wcale nie dzięki natręctwu tylko że on sam zdecydował że pomoże, bo jest taki dobry i oznajmi że nie uległ presji. I niejeden takie “wystąpienie” łyknie, i następnym razem będzie mniej natrętny, i guzik załatwi, i jeszcze nie zajarzy dlaczego…

 • Cezary Kłosowicz

  Mam rozumieć, że pan Michał Fabisiak z Polskiego Radia wszystko zmyślił?

  • Andrzej Turczyn

   Oczywiście, że masz rację w swoim rozumowaniu

 • Robert N

  chciałbym to skomentować ale jak no comment to no comment

 • Hellmug von Wmordke

  Poseł Jakubiak wstawia kit, przecież to oczywiste, a to jego dementi niczego nie odwołuje. Nie wiem z jakiego powodu miałbym przestać żądać od niego i kolegów oficjalnego wycofania się ze skandalicznych słów i przeproszenia wyborców.

 • bmp

  Tak już pisząc złośliwie nasuwa się myśl, że te ewentualne sprawdziany kompetencji strzeleckich to powinny wyglądać tak: strzelamy raz do roku, na dowolnej (komercyjnej lub innej) strzelnicy tyle sztuk amunicji, ile w roku poprzednim na szkoleniach wystrzelił przeciętny policjant. Myślę, że nikomu nie grozi bankructwo w takim przypadku 🙂

  • Krzysztof Jabłoński

   Niech sprawdzian kompetencji strzeleckich posiadacza broni palnej wygląda tak, jak sprawdzian nieskazitelności charakteru sędziego sądu powszechnego w Polsce: stanowi o tym przepis prawa, ergo nie trzeba dowodzić.

   Wprowadzić przepisem normę prawną, że posiadacz pozwolenia na broń potrafi obsługiwać i używać broń palną, bez sankcji karnoprawnej ani administracyjnej (lex imperfecta).

 • Ivan

  Coś tu jest grubymi nićmi szyte. Nie napisał nic odnośnie tej rejestracji CP. To znaczy co, dziennikarz sam to sobie wymyślił? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, znaczy że ktoś to faktycznie musiał powiedzieć…
  I do tej pory nikt tego nie zdementował. Nie podoba mi się to.

  • Andrzej Turczyn

   powiedział, powiedział, a teraz próbuje się wycofać

 • THUMPS UP

  Kolejny przykład manipulacji i kłamliwej propagandy na polskojęzycznym portalu Interia. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod artykułem, żeby przekonać się jak zmanipulowany był “sondaż”, który przytacza ten portal. Tu jest link, polecam przeczytać: http://fakty.interia.pl/polska/news-co-polacy-sadza-o-dostepie-do-broni-palnej-sondaz-cbos,nId,2454512

  • Robert N

   no tak, zależy jak się czyta… i jaki tytuł jest dodany np: “…Według 73 proc., liberalizacja prawa przyczyniłaby się do ograniczenia przestępczości (21 proc. jest innego zdania). Zdaniem 61 proc., przyczyniłoby się do wzrostu bezpieczeństwa (30 proc. jest odmiennego zdania).” albo “…Zwolenników w tej grupie badanych jest 13 proc. (7 proc. wybiera odpowiedź “raczej tak”, a 6 proc. jest zdecydowanie przekonanych, że chcieliby uzyskać takie uprawnienia).” (zwolenników czyli takich którzy w tym przypadku chcieli by otrzymać pozwolenie) To oznacza, że 13% ludzi będzie się starało o pozwolenia. Jeśli mamy ok 25 mln obywateli w wieku 21-65 lat to będziemy mieli więcej niż 3 mln nowych strzelców – super

 • Andrzej Turczyn