Potrafimy działać skutecznie, ale niestety nie doczekaliśmy się należytego załatwienia sprawy ze strony posłów Kukiz’15

Skandaliczne wystąpienie posłów Jakubiaka i Długiego z klubu Kukiz’15, które zostało zrelacjonowane na portalu polskieradio.pl to moim zdaniem nie był żaden fake news. Napisał wprawdzie tak pan poseł Jakubiak, ale traktuję to jak próbę wyjścia z problemu w jaki sam wlazł. Moim zdaniem powinno być to zrozumiałe dla każdego kto czytał relację prasową i to co napisał pan poseł. Dla oka może jest to rozwiązanie, ale na przyszłość nie jest to dobra prognoza.

Moim zdaniem ewentualna współpraca z posłami, którzy publicznie atakują ważne dla Polaków sprawy, a później podejmują próbę wycofania się rakiem, będzie żadna. Pan poseł Długi nie zajął publicznie stanowiska wcale (ja nie odnotowałem), dotychczasowy krytyk projektu ustawy pan przewodniczący Kukiz również milczy i nie sypie popiołu na głowę za krytykę projektu ustawy. Moim zdaniem nie można współpracować w oparciu o ściemę. Gdyby informacja z portalu polskieradio.pl była fałszywa, mielibyśmy aferę na pół Polski, pozwy i co tylko. Nie mamy, mamy króciutkie i cichutkie, takie dla oka oświadczenie na Facebooku.

Moim zdaniem wycofanie z błędnego stanowiska powinno wyglądać zupełnie inaczej. Musimy żyć w prawdzie, polityka musi opierać się o prawdę, a nie o dobre wrażenie. Dość mam udawania, że wystarczy ładnie mówić do telewizora, a Polak wszystko łyknie. Pan poseł powinien stanąć z nami w prawdzie i napisać: słuchajcie wygłupiłem się, powiedziałem kilka zdań głupot, widzę, że zawiodłem wasze zaufanie – wybaczcie, przepraszam, to się nie powtórzy. Wówczas sytuacja byłaby jakościowo odmienna. Tak się nie stało.

Prawda, stanie w prawdzie z Polakami, to najlepsza metoda w polityce. Wiem, że to co piszę to zupełnie egzotyczne słowa. W związku z tym, niestety musimy zachowywać się ostrożnie i nie wierzyć politykom, którzy chcą abyśmy wierzyli w opowiadane przez nich bajki. Nie mam oczywiście wpływu na to co mówią politycy. Nie mam metody na to aby zmuszać ich do mówienia prawdy. Jednak nie chcę uczestniczyć w mistyfikacji, która ma sprawiać pozór, że wszystko jest dobrze. Tak mi podpowiada sumienie, chociaż może ktoś uznać, że kalkulacje powinny być inne. Prawda, ta cenniejsza jest niż wszystko. Nie odmienimy nigdy Polski, jeżeli będziemy wierzyli w bajki…

Cieszy mnie jedno, że potrafiliśmy zmusić do reakcji. Jestem przekonany, że takie działania będą jeszcze niejednokrotnie potrzebne. Będzie jeszcze wiele sytuacji, gdy trzeba będzie rozpoznać przeciwnika i powiedzieć mu co się myśli o nim. Bardzo dziękuję za pisanie e-maili, za telefonowanie. Polska obywatelska właśnie tak musi postępować i mam nadzieję, że kiedyś będziemy odnosili większe sukcesy.

Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!)

Piszcie, dzwońcie do posłów Kukiz’15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni!

Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news

 • Pingback: Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news | Andrzej Turczyn()

 • Tomasz Smajdor

  zalogowałem się 😉
  do tej pory tyko czytałem.
  napisałem do nich krótko ale dosadnie.

  • Andrzej Turczyn

   co to znaczy?

   • Tomasz Smajdor

    ale co?

    • Kamil Nagrodzki

     Prawdopodobnie Pan Andrzej ma na myśli słowo “zalogowałem”

   • Krzysztof Jabłoński

    Proste. Sprowokował Pan człowieka tym swoim pisaniem: czytelnik, który dotychczas tylko czytał postanowił też coś napisać.

 • Hellmug von Wmordke

  Pisałem już wczoraj, że to ściema i że to Twoje “odwoływanie” akcji na w/w posłów jest bezzasadne…

  • Andrzej Turczyn

   Prosili, abym ogłosił to ogłosiłem, ale ruszyło mnie sumienie, że prawda jednak musi być na wierzchu. Prawdę zatem napisałem

   • el_koyoto

    i słusznie

 • Robert N

  Panie Andrzeju wczoraj powstrzymałem się od komentarza ale chciałem napisać dokładnie tak jak pan to ujął powyżej. Fake-newsa nie było tylko pan poseł trochę się zapędził. Niestety, bardzo niepokojące jest to, że poseł zapędził się w tę stronę, w stronę ustępstw które przekraczają granice rozsądku (9mm) jak i przepisy dyrektywy Bieńkowskiej. Myślę, że posłowie Kukiz powinni postawić sobie jasne cele i nieprzekraczalne granice. Nowa ustawa oprócz tego co ma usprawnić i ułatwić nie może być bardziej restrykcyjna od obecnej a już na pewno nie może być bardziej restrykcyjna niż dyrektywa Bieńkowskiej, przecież to byłoby chore. I tutaj myślę, a pewnie wszyscy się zgodzą, że te granice powinny być absolutnie nieprzekraczalne. Trudno, niech później ta ustawa polegnie w głosowaniu, jeśli tak musi być ale nikt z nas nie pochwali Kukiza za ustawę która z naszego punktu widzenia będzie gorsza niż obecna albo bardziej restrykcyjna niż minimum wymagane przez dyrektywę.

  • TakieTamLicho

   Klub Kukiz’15 NIE JEST monolitem.No a Pan poseł Jakubiak to akurat jak złośliwi twierdzą może być tam osobą z którą kontakty może utrzymywać WIEŚ. Kto oglądał służby specjalne (albo zna podstawy polityki i rozumie co rozwiązywał Macierewicz) rozumie też o co chodzi z tą “wsią” 😉 Konkretnie takie zarzuty (oprócz anonimowych narodowców o których pisywała Wybiórcza) to wysuwał podobno ś.p.Wójcikowski (z K’15)

   Nie znaczy to,że tak jest,ale ja Panu Jakubiakowi bym bardzo patrzył na ręce.

 • tokkotai

  Widać, wyraźnie, że K15 jest skończony. Z Mojej strony właśnie stracili conajmniej 5 głosów, a będę lobował za wiekszą ilością.

  • Tomasz Smajdor

   ja im napisałem że nie zyskają co najmniej kilku głosów.

 • Pawel W

  Ale tu wszyscy w gorącej wodzie kąpani! I twierdzicie, że większa część tu obecnych ma broń?
  Ja spokojnie czekam na wyjaśnienie sprawy. Pana Turczyna potrafię zrozumieć, że ponoszą go nerwy, bo bardzo dużo swojej pracy w to wkłada, choć nadal taką porywczość uważam za nierozsądną w polityce.

  • Tomasz Smajdor

   porywczy to oni są skoro zmieniają kierunek o 180 stopni!

  • Hellmug von Wmordke

   Jacy porywczy? Nikt na nich nie nastaje fizycznie. Po prostu w ich ustach takie absurdalne “poprawki” należy odczytywać jako zdradę. Czekaj sobie spokojnie na wyjasnienie, ale się tego nie doczekasz…

  • Andrzej Turczyn

   mnie nie ponoszą nerwy, jestem nadzwyczaj spokojny. Relacjonuję fakty oraz piszę opinie.

 • Bruum

  Posłom trzeba przemówić do d.. a nie do uczciwości czy innej przyzwoitości. Jak im do d.. przemówić? Uświadamiając, że nie robią koło pióra tylko stu tysiącom (ok) już posiadającym broń, tylko, jak wskazały badania, 20 procentom społeczeństwa, czytaj-potencjalnych wyborców, którzy chcieli by broń posiadać. Dla tych wyborców postawa posła w sprawie prawa do broni będzie pewnie więcej znaczyła niż dla reszty, której temat jest bardziej obojętny. O tym, jaki wpływ na głosy swego otoczenia będą mieli zainteresowani strzelectwem a do żywego dotknięci postawą zmianą prawa, ilu wyborcom skutecznie obrzydzą szkodzących sprawie broni posłów też można napomknąć.

  • Kamil Nagrodzki

   Niestety po czasach komuny Polacy mają awersje do zrzeszania się w organizacjach.
   Bez “nałapania” sympatyków na przykład przez ROMB trudno będzie pokazać realną siłę społeczną.
   Może się mylę, ale posiadacze broni rozdzielnego ładowania którzy wymykają się statystykom przy sensowny prawie chętnie zmienili by swój sprzęt na nowocześniejszy.
   Ciekawe ilu takich strzelców jest w Polsce…

   • Bruum

    O widzisz-zapomniałem o ponoć 500.000 czarnoprochowców w polskich domach. Jak te domy ich ich znajomi pokochają posłów, którzy im kuku szykują?

    • Kamil Nagrodzki

     Jednak takiej broni musi w Polsce się trochę sprzedawać skoro
     na profilu fb firmy Saguaro-Arms pojawił się wpis:
     “Stefano Pedersoli z wizytą w Saguaro-Arms”.

    • Krys53

     kolego a skąd Ty takie ilości bierzesz, prosty rachunek
     500kx2,5k średnia cena=1,250 MILIARDA złotych !!!, nawet dzieląc przez 5 lat to wychodzi po 250 mln zł rocznie na zakup tylko broni c-p…
     spuście trochę z tonu, jak c-p jest ze 50-60 tyś to góra, w moim klubie na 110-120 członków bawi się w to kilka osób
     a jak już to czy Trybun nie może zwrócić się do Policji z pytaniem ile mają EKB na c-p??? może to coś by dało…

     • Kamil Nagrodzki

      W roczniku statystycznym import broni i amunicji to:
      w 2014 402 mln zł
      w 2015 580 mln zł

      Ciężko wyczuć ile jest na prawdę CP w Polsce.
      Myślę, że broń CP nie znika i jak ludzie przechodzą na nitro to sprzedają stary sprzęt na rynku wtórnym…
      Od 2004 roku też mogło się trochę tego uzbierać w narodzie…

     • TakieTamLicho

      Ja wiem,że kupno prochu w Czechach dla niektórych brzmi dziwnie,ale kupowanie bezpozwoleniowej broni tylko po to by ją zarejestrować w ramach Euro-pejskiej Karty Broni,by dać się łatwiej rozbroić komunistom i innej tego typu swołoczy… chyba padnę XD Wskaźnik będzie jakiś,ale podejrzewam,że da wynik mocno zaniżony.

     • Krys53

      no to strzelnice, bo tam można tylko legalnie strzelać z CP i wg mojego doświadczenia to niewielki procent użytkowników ma taką broń, część posiadaczy CP nie jest aktywna ale co strzelają w lesie??
      Co do Czech to ja mieszkam 100 km ale czy ktoś z Koszalina pojedzie po proch do nich?
      a wartość importu bia obejmuje wszystko co pod tym się mieści, w tym dla armii, policji itp – pytanie ile w tym jest typowo pod handel dla prywatnego użytkownika i ile jest CP?
      a że jesteśmy “grupką nawiedzonych”, którzy operują na kilku portalach, to wydaje nam się że nas tylu a w sumie to niewielu…
      a jeszcze mniej komentujących tu osób ma faktycznie bp,
      więc starajmy się ludzi do posiadania zachęcać…

 • Tomcat

  To nie był fake news ani niezręczność. Oni tak naprawdę myślą. A to że nieidealna ale chociaż poprawiona ustawa zaszła aż tak daleko spędza im sen z powiek.

 • max-bit

  Wy ciągle wierzycie że jest “demokracja” że partie są niezależne ?
  No i to jest pewien dowód jak naprawdę jest.
  Opieraliśmy się na tej partii w sprawie potencjalnych (choć i tak uważanych za niemożliwe) zmian, jednak jakaś siła (jak to kiedyś wspomniał Rafał A. Ziemkiewicz “ciemna energia” zadziałała i co … i nie dla psa kiełbasa.
  W sumie przypuszczałem że po prostu sejm powie nie, no że pisany nam gdzieś scenariusz jest dynamicznie aktualizowany jak widać już wiemy jaką przyjął scenariusz zmianę.

  Panie Andrzeju napisał Pan: “Prawda, ta cenniejsza jest niż wszystko. Nie odmienimy nigdy Polski, jeżeli będziemy wierzyli w bajki…” rozumiem podejście Pana wierzy Pan że świat powinien być piękny wspaniały a ludzie z natury rzeczy są po prostu porządni.
  Nie tak nie jest, świat jest bardzo …. powiedzmy przebiegły, nie wiem kto tam te scenariusze pisze, ale uważam że bardzo dużo jest nam przygotowane i wyreżyserowane. Choć jak to mawia Pan Michalkiewicz na szczęście nie wszystkie spiski się udają.

  Dotyczy to tez Polski i naszej przyszłości, teorie spiskowe ?
  Jest grupa ludzi którzy to neguje, że przy takiej ilości ewentualnych aktorów zawsze coś tam wyjdzie i zasadniczo nie są one możliwe. A projekt Manhattan ? A Niemcom ile się udało zachować tajemnic, przykład budowle Rise do dziś MY (bo pewnie są tacy co wiedzą) nie wiemy co tam było budowane.

 • MaXiMuM

  Dlatego, bardzo lubię Korwina i Korwinistów. Może aktualnie nie są siłą w sejmie, ale jedno trzeba przyznać im – stałość w idei i poglądach. Nie tylko gospodarczych ale także kulturowych w tym właśnie też, dostępu do broni, takiego jak w stanach, gdzie każdy obywatel niekarany, może kupić broń i bronić rodziny.
  Tak samo co idzie w parze, przywrócenie kary śmierci i inne różne normalne prawa i rzeczy jakie powinny być przywrócone przez “Zjednoczoną Prawicę” z PiS na czele…Kłamcy i oszuści nami rządzą i rzeczywiście PRAWDA jest jedynym co może nam aktualnie pomóc.

  Ale jak przekonać kłamcę, żeby mówił prawdę ? 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  • Apolinary Koniecpolski

   Nie da sie. Korwin jest zbyt skomplikowany dla tlumu.Bez tlumu nie wygrasz wyborwo, bez wyborow nie bedziesz rzadzil i nie zrobisz porzadku. Stad Korwin uwaza demokracje za zly system bo ZAWSZE dziala na rzecz oszolomskich zadan gawiedzi. Czyli rozdawnictwo i socjalizm. Totalitaryzm to tylko 50 % szans ze bedzie zle. Zazwyczaj gospodarki totalitarne rosna. Demokracja to ZAWSZE to samo gowno. I nie,nie zgodze sie. W USA NIE MA demokracji, jest partiokratyczna kasta bogaczy ktora ustawia wybory.

 • Krys53

  poprzez podane e-maile zwróciłem się do ww. 3 posłów K’15:
  – pan Jakubiak nie raczył odpowiedzieć
  – pan Kukiz to samo, z tym że od głównego adresu się odbiłem
  – pan Długi po wymianie maili odpowiedział:
  “Dnia 21 października 2017 22:20 Grzegorz Dlugi napisał(a):
  Jestem za udoskonalaniem projektu tak aby miał szanse na uchwalenie a nie zaostrzaniem projektu. Po wypadku w Las Vegas jeżeli nie wprowadzimy psychiatry do procesu to przeciwnicy zniszczą cały projekt.
  Wysłane z iPada”

  a mój mail był taki:
  Witam Pana Posła
  i w sumie nie wiem czy mam tę Pana wypowiedź jakoś skomentować (wcześniej napisał że nie słuchałem audycji), bo jeżeli nie jest prawdą co tu piszą
  http://www.tvp.info/34431412/projekt-ustawy-bron-dla-patriotow-kukiz15-wnosi-autopoprawki
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1890140,Kukiz15-zmodyfikuje-ustawe-o-broni-Znamy-tresc-poprawek
  to proszę to jasno napisać, zdementować lub odpowiedzieć na moje pytania.
  W sumie to i tak lepiej się Pan zachował niż poseł M. Jakubiak, który jak na razie nie raczył nic odpowiedzieć.
  A jak nie patrząc Pana wypowiedź dotycząca jakieś “praktyki”, konieczności “niespodziewanego sprawdzania przez policję zabezpieczeń” jest jak nie patrząc bardziej restrykcyjne niż obowiązująca dziś ustawa.
  Więc będę zobowiązany (również w imieniu moich kolegów strzelców i kolekcjonerów) o konkretną odpowiedź:
  Czy jako poseł zamierza Pan prowadzić działania w kierunku zaostrzenia treści nowelizacji ustawy o broni i amunicji, zgłoszonej przez Klub K’15?
  będę wdzięczny za odpowiedź
  z wyrazami szacunku
  ps
  moje pytanie o broń krótką do 9mm bez odpowiedzi…

  • bmp

   Mnie również odpisał tylko poseł Długi (na chacie facebook’a). Sens Jego odpowiedzi podobny jak u Kolegi, czyli odpuszczenie na pewnych polach, by ustawia miała szansę przejść. W mojej odpowiedzi zasugerowałem, czy aby nie za szybko wychodzi się z takimi propozycjami publicznie, zamiast poczekać aż już naprawdę sprawa będzie “pod ścianą” w Komisji. Poprosiłem też, aby przynajmniej zwrócił uwagę, by rozwiązania, które proponuje nie karmiły monopoli:
   -w sprawie testów kompetencji by nie okazało się, że może je przeprowadzać tylko jakaś organizacja “znajomych królika” za chore ceny i z kosmicznymi wymaganiami,
   -w sprawie testów psychologicznych/psychiatry, by przynajmniej zastanowić się czy wystarczą testy jednorazowe, a jeśli już okresowe testy są potrzebne, to czy nie mogą być na przykład co 5 lat.

   W sprawie kontroli przechowywania zwróciłem uwagę, że nie może się ona odbywać na warunkach w rodzaju: Policja wchodzi kiedy chce, gdzie chce i jak często chce. Nie możemy być w końcu traktowani jak lub nawet gorzej niż przestępcy.

   Zasugerowałem mu też, by przy swoich pomysłach zasięgał opinii środowiska strzeleckiego o rzeczywistych skutkach określonych rozwiązań i w żadnym wypadku nie ograniczał się przy tym do PZSS i powiązanych stowarzyszeń.

   Proszę nie zrozumieć mnie źle, mnie osobiście jakiekolwiek z tych poprawek napawają obrzydzeniem. Jestem jednak zdania, że jeśli coś ma być psute w imię szans dla tej ustawy, to przynajmniej musimy pilnować, żeby nie powychodziła z tego “przez przypadek” jakaś zupełna patologia. Diabeł, jak wiadomo tkwi w szczegółach.

   • Krys53

    bardzo słuszne uwagi, mam nadzieję że coś z tego zrozumie i dotrzyma słowa o nie zaostrzeniu ustawy,
    sprawdziłem i w komisji nie mam żadnego posła z mojego województwa, co niestety utrudni trafianie do “opornych”, ciekawe co teraz zrobi poseł Jóźwiak?