W Norwegi aresztowano mężczyznę przechowującego nielegalnie ponad 250 sztuk broni

W położonym w południowej części zachodniego wybrzeża Norwegii dystrykcie Sunnmore w okręgu More og Rosmsdal policja skonfiskowała w prywatnym domu 250 do 300 sztuk broni palnej, aresztując jej właściciela – podała w piątek norweska telewizja TV2.

Policyjny rzecznik powiedział jej, że jest to w większości broń automatyczna. “Na razie nie wiemy, jaka jej część nadaje się do użytku” – zaznaczył.

Według niego brak na razie wskazań, by aresztowany planował dokonanie zamachu terrorystycznego lub innego przestępstwa. Broń przechwycono dzięki informacjom przekazanym przez służby celne. Tożsamości zatrzymanego nie ujawniono, TV2 podała, że ma on około 50 lat. (PAP)


Całkiem spory arsenał, oczywiście nielegalny. Tego słowa oczywiście twórcy depeszy pap zapomnieli dodać. Za legalne  posiadanie broni nikt nie mógłby zostać aresztowany.

Szkoda, że nie napisali czy był to rdzenny mieszkaniec Norwegii czy może nowo przybyły wyznawca Allaha, co szczerze pisząc obstawiam.

Nielegalna broń była, jest i będzie i żadne zaklęcia i coraz to nowe administracyjne zakazy nakładane na praworządnych obywateli niczego nie odmienią. Właściwie to zmienią, zwiększą przewagę przestępcy nad ofiarą, bo ofiara – praworządny obywatel – od nadmiaru restrykcji może z uzyskania broni zrezygnować, a przestępca wszelkie restrykcje ma w nosie. Właśnie o tym między innymi mówiłem w wywiadzie dla Tygodnika Katolickiego Niedziela, do którego lektury zachęcam.

A przy okazji, przypominam i zachęcam do wsparcia Fundacji Trybun.org.pl w dziele tłumaczenia czeskiej analizy związanej z dyrektywą o broni palnej. Zlecenie poszło już do tłumacza, a pieniędzy jeszcze nie mam. Potrzebna jest łącznie kwota około 8000 zł. Pisałem o tym we wpisie W Czechach implementacja europejskiej dyrektywy o broni opóźni się do 2019 roku.

 • ObroncaWolnosci

  A moze to kolejny niewinny kolekcjoner, ktory po prostu uwazal, ze nie robi nic zlego? Przypominam, ze bron samoczynna w Norwegii nie jest calkowicie wylaczona z rynku cywilnego.

 • Bartosz Alchimowicz

  Broń nielegalna zawsze była jest i będzie. Trzeba być niezłym debilem aby popelnic przestępstwo z użyciem legalnej broni. Identyfikacja w kilka godzin/dni. Tak BTW bawią mnie statystyki ilości broni w państwach – stawia sie tam Polskę w rzędzie z jakimiś krajami w Afryce w kwestii ilości broni legalnej. Tylko w tych statystykach jest taki punkt odcięcia. W pewnym momencie ilość broni nielegalnej bardzo znacznie przewyższa ilość broni legalnej, szczególnie w krajach które są obok nas w tabeli. Wiec chyba jest gorzej niż myślimy że jest :/. Małe kłamstwo, duże kłamstwo, statystyka…

 • max-bit

  250 sztuk ?
  Toż to musiał być stodoła
  Jak to był “imigrant” to fajnie tam mają …
  Trochę to dziwne, normalny norweg nie sądzę aby miał aż tyle broni oni są dość karni i trzymają się prawa …
  250 czy 300 sztuk to już nie taki chop siup aby uciułać szczególnie automatyczna….
  Dorwałem oryginalne linki
  https://www.nrk.no/mr/beslag-av-300-skytevapen-i-more-og-romsdal-1.13752779
  Dziwne w pudełkach na pudełkach jakieś naklejki …. ja w magazynie

  • Krzysztof Jabłoński

   Jak normalny, to już raczej Norweg. Szacunku trochę – oni są zagrożeni wyginięciem!

 • Robert N

  Ja myślę, że tutaj raczej chodzi o akcję propagandową w temacie : http://trybun.org.pl/2017/09/02/norwegia-chce-wprowadzic-zakaz-posiadania-karabinow-samopowtarzalnych/
  Jakoś nie chce mi się wierzyć, że facet uzbierał tyle broni i nikt o tym nie wiedział. Trzeba było “mocnego” tematu to teraz go wyciągnęli. Pewnie będą następne.

 • Mozets

  Niecałe 2 lata temu w Szwecji odkryto magazyn broni automatycznej ( na północy Szwecji) także nie mówiono kto go zorganizował. Ale z relacji od mieszkańca Szwecji dowiedziałem się, że to grupa arabskich imigrantów kompletowała tę broń. Po co – nie wiadomo. Wiadomo jest , że kilkadziesiąt tysięcy imigrantów przybyłych w ostatnich 2 latach do Szwecji – rozpłynęło się gdzieś i policja ani urzędy nie wiedzą gdzie oni są. Nic o nich nie wiadomo. Być może ta broń i ci co znikli mają się spotkać ?